Katyń + film DVD ''Katyń'' (edycja limitowana)

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
historyczna

Album Katyń, uznany za Najpiękniejszą Książkę Roku 2008, poświęcony jest najnowszemu dziełu Andrzeja Wajdy, które zdobyło nominację do Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Wypowiedziom wybitnego polskiego reżysera i jego współpracowników towarzyszą fotosy ilustrujące wszystkie sceny filmowe. Cennym uzupełnieniem albumu jest kalendarium zbrodni i kłamstwa katyńskiego, a także liczne zdjęcia historyczne, pochodzące również z archiwum Andrzeja Wajdy. W szczególny i przejmujący sposób wyeksponowano w książce przedmioty znalezione podczas ekshumacji polskich oficerów. Unikatowe wydanie albumu zawiera książkę oraz płytę DVD z filmem w wersji polskiej i angielskiej.

Baronowa | 2013-06-19
Magda MS | 2017-08-28