Uczeń Czarownicy

Adrian K. Antosik Wydawnictwo: E-bookowo fantasy, science fiction
E-bookowo
2014-03-01
2014-03-01

Próbowałam to czytać. Być może udałoby mi się mimo licznych usterek stylistycznych (styl jest jednocześnie napuszony i prostacki, a to jest bardzo trudna sztuka) i językowych, nudnej fabuły i miałkich postaci. Oraz mimo braku jakiegokolwiek riserczu oraz realiów tużpowojennych, które autor próbuje opisywać w pierwszych opowiadaniach (do dalszych nawet nie doszłam). Jednak brak przecinków w miejscach, w których powinny być, podczas gdy pojawiały się tam, gdzie ich być nie powinno oraz błędy ORTOGRAFICZNE (karze to nie to samo, co każe, podobnie jak marze to nie to samo, co maże) skutecznie mi to uniemożliwiły. Byłam bardzo niemile zaskoczona informacją, że ten tekst przeszedł korektę. Pytanie tylko czy pani Agnieszka Czech wie, że została mianowana korektorką tego tekstu. No, chyba że ona się starała, ale autor olał i zostawił jak było.

Fantastyczna opowieść o losach jednej rodziny.
Jest trochę magii, wilkołaków i duchów, czyli to co potrzebuje miłośnik fantastyki. Muszę przyznać, że ujęły mnie początkowe rozdziały dziejące się w czasach powojennych a w szczególności mały Ignaś.
Miałam małe problemy w połapaniu się w końcu kto jest kim, dopóki nie znalazłam rozrysowanego drzewa genealogicznego na końcu książki.
Cieniutka i lekka. Idealna do noszenia w torebce i czytania w podróży.
Nie mogę się powstrzymać, żeby nie zacytować jednego z moich ulubionych fragmentów (żeby nie psuć przyjemności z czytania historii, w skróconej formie):
"-Myślałem,że wampiry się nie marzą (...)
- Też mi tak mówili, ale Edzio jak widać jest wyjątkiem"
Też czujecie o co chodzi? ;)

Fantastyczna opowieść o losach jednej rodziny.

Książka zawiera kilka krótkich opowiadań o rodzie Dwóch dłoni. Jednak opowiadania zawierają bardzo mało szczegółów i w niektórych ciężko się połapać w pewnych kwestiach.
Opowiadanka do przeczytania jak ktoś już nie ma co czytać.

Opowiadanka do przeczytania jak ktoś już nie ma co czytać.

Podobało mi się! Od tak po prostu! I tyle w tym względzie... Naprawdę lekka książeczka xD... Dobrze wchodzi ze słodkim winem :P

• 2015
  • 9 - Kiedyś przeczytam