Unia Europejska. Trudne dojrzewanie

Wydawnictwo: Atla 2
historyczna

W Europie coraz powszechniej rozumiana staje się prawda, że Unia Europejska bez krajów Europy Środkowo-Wschodniej była dotąd jedynie unią piętnastu krajów. Nazwa wspólnoty nabierze więc pełnego sensu dopiero wówczas, gdy jako już rozszerzona zacznie współtworzyć nowe oblicze gospodarcze, polityczne, społeczne, kulturalne Starego Kontynentu. Miejsce Polski w Unii Europejskiej, bo nieobecni nie mają racji. Należy oczekiwać, że Polacy potwierdzą aktywnie swoją obecność, tak jak czynią to dziś w NATO, OBWE, Radzie Europy, misjach pokojowych ONZ. Książka przekazuje ogół wiadomości, które uświadamiają stojące przed Europą i Polską wyzwania oraz zadania związane z tym trudnym dojrzewaniem.