Jak zadbać o własne finanse?

Seria: Samo Sedno
Wydawnictwo: Edgard
poradniki
Marcin

Unikalny, dostosowany do polskich realiów program skutecznego zarządzania finansami w 10 krokach! Dowiedz się, jaka jest faktyczna przyczyna twoich problemów z pieniędzmi, i zwalcz ją. Przestaw budżet domowy na mądre oszczędzanie. Pozbądź się szybciej swoich długów, poznaj mity kredytowe i naucz się unikać pułapek bankowych. Dowiedz się, gdzie bezpiecznie gromadzić oszczędności. Wybierz korzystne konto emerytalne i odłóż pieniądze na edukację dzieci.

Ten poradnik pomoże ci rozwiązać problem braku pieniędzy.

Dlaczego poradnik trafia w Samo Sedno?
* Pokazuje, jak przygotować plan wydatków tak, byś był w stanie odłożyć co miesiąc zaplanowaną kwotę.
* Przedstawia naprawdę skuteczne sposoby oszczędzania sprawdzone w polskich warunkach finansowych.
* Podpowiada, jak pozbyć się już zaciągniętych długów i wyrwać się ze spirali kredytów.
* Radzi, jak szybciej uporać się z kredytem hipotecznym.
* Uczy, jak zbudować fundusz bezpieczeństwa, który zapewni tobie i twoim bliskim odpowiednią ochronę w razie trudnych sytuacji życiowych.
* Pomaga wybrać właściwe konto emerytalne.

O autorze:
Marcin Iwuć – doświadczony menedżer, trener i publicysta w zakresie rynków kapitałowych oraz finansów osobistych. Dyplomowany analityk finansowy z certyfikatem CFA Institute. Od ponad 10 lat w branży finansowej, obecnie na stanowisku Dyrektora ds. Produktów Inwestycyjnych w TFI. Prowadzi szkolenia oraz bloga „Finanse bardzo osobiste” (www.marciniwuc.com).

źródło opisu: www.samosedno.com.pl

źródło okładki: http://www.samosedno.com.pl/jak-zadbac-o-wlasne-finanse,1134.html

Rocinka | 2018-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2018

"... jak odciąć sobie stopy, by zaoszczędzić na butach..." - to mój ulubiony cytat z tego poradnika, zwłaszcza, że buty uwielbiam :)Podstawowa wiedza dotycząca finansów osobistych, podana w jasny i komunikatywny sposób. Tego powinno się uczyć w szkole, zamiast o pantofelkach i amebach, bo później takie ameby wpadają w spirale długów i padają ofiarą takich ambergoldów. W 10 krokach można się z tego wygrzebać, łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Rozwód ze złymi nawykami w każdej dziedzinie jest potwornie trudny, w finansach też. Kluczem do sukcesu jest budżet domowy, którego tworzenie jest rzetelnie i szczegółowo opisane. Nie sadzę jednak, żeby wszystkie kroki dotyczyły każdego, odrobina indywidualizmu jest wskazana. Nie zgadzam się też z autorem, że koniecznie trzeba zachować kolejność zalecanych działań, jako warunek powodzenia, niektóre działania można stosować równolegle. Nie mogę się też zgodzić z przyjętym przez Iwucia rozumieniem aktywów, wolę raczej ujęcie Kiyosakiego, może...

Przy_kawie_z_ksiazka | 2017-10-19
Przeczytana: 19 października 2017

Poradnik ten napisany jest przez eksperta w swojej dziedzinie, mimo to ma styl dopasowany do czytelnika. Kto w tym przypadku jest odbiorcą? Oczywiście osoby, które chciałyby zacząć oszczędzać, ale nie wiedzą jak.

Przesłanie książki jest jasne - skuteczne zarządzanie finansami w 10 krokach. Poradnik dzieli się na dwie części - pierwsza to podstawy finansowego bezpieczeństwa, druga to program zarządzania finansami w 10 krokach. Każda z części podzielona jest na podrozdziały, które skupiają się na konkretnym aspekcie domowych finansów. Każde zagadnienie kończy jasne podsumowanie autora poprzez wypunktowanie myśli przewodnich dla każdej dziedziny.

Przekonuje mnie prawie wszystko to, co pisze autor. Nie mogę się jednak wypowiedzieć jako ekspert, bo nim nie jestem. Jest to dla mnie pozycja rozwojowa, która zachęca do refleksji i działania. W Polsce jest bardzo mało książek, które poruszają temat finansów osobistych. Jeśli ktoś chce zmienić swoje życie, pozwolić zarabiać swoim...

Omnikoron | 2014-11-03
Na półkach: Przeczytane, Moje książki
Przeczytana: 03 listopada 2014

Rewelacyjna pozycja.

Jeżeli jesteś "humanistą" i bolą Cię zęby, kiedy słyszysz takie hasła jak "finanse", "budżet", "lokata" lub gdy "procent składany" wywołuje w Tobie dreszcz obrzydzenia i rezygnacji, to mam dla Ciebie ŚWIETNĄ wiadomość - tą książkę możesz czytać bez większego strachu. Praktycznie, zdroworozsądkowo i bardzo przejrzyście. Do tego świetnie się czyta, bo napisane bardzo "czystym" językiem, który nie odstrasza a zachęca do lektury.

W końcu dowiesz się, czym różni się lokata od konta oszczędnościowego, a oszczędzanie IKE od IKZE.

Polecam zdecydowanie :)

Jest to faktycznie pozycja obowiązkowa, dla każdej osoby, która interesuje się finansami osobistymi.

A może przede wszystkim - dla takiej osoby osoby, która tymi finansami się nie interesuje?

Może najwyższa pora zacząć.

Słyszysz ? ;)

Tutaj będziesz miał okazję zapoznać się z najważniejszymi rzeczami naprawdę bezboleśnie i tak bardzo "za...

Kasia | 2014-05-21

prezentuję Wam książkę Jak zadbać o własne finanse? – książkę nie teoretyzującą nadmiernie, zapraszającą do konkretnych działań i, co ważne, napisaną z uwzględnieniem polskiej specyfiki. Autor daje czytelnikowi narzędzie do „ogarnięcia” swojej sytuacji finansowej, zachęca do ostatecznej rezygnacji z wymówek, o które tak łatwo. Czasami trochę nawet straszy, ale zapewniam Was, że dla Waszego dobra! Książka składa się z dwóch części. W pierwszej poznacie podstawy finansowego bezpieczeństwa. Zapoznacie się z podstawowymi regułami gospodarowania finansami, przeczytacie o kredytach (uwaga: może boleć!), o kupowaniu domu i o ubezpieczeniach. Część druga to już hiper ( i super) konkretny program zarządzania finansami w 10 krokach, od określenia wartości swojego majątku i zrobienia budżetu domowego zaczynając, a na inwestowaniu i pomaganiu innym kończąc.
Mnie przekonuje prawie wszystko, co autor pisze. Oczywiście nie wypowiadam się jako specjalista z dziedziny finansów, bo nim nie jestem....

BogusiaM | 2014-05-06
Przeczytana: 05 maja 2014

Bardzo dobrze napisany poradnik, przestępnym językiem dla przeciętnego Kowalskiego. Tak, aby wszystkie fachowe: rachunkowo-finansowe nazwy nie przytłoczyły i nie powodowały bólu głowy. Co prawda niektóre informacje teoretyczne o oszczędzaniu już wcześniej czytałam czy na blogu autora książki, czy na innych uważam, że jest to bardzo dobry ich zbiór, który pomoże przejść od teorii do praktyki.

Według tej książki nie trzeba zarabiać "kokosów" by móc zacząć oszczędzać, oszczędzić i stać się człowiekiem nie zależnym od karty kredytowej, kredytów konsumpcyjnych a nawet hipoteki! Daje optymistycznego kopa i zachęca do prowadzenia budżetu domowego - już zaczęłam spisywać! Co prawda na razie w pojedynkę, ale mam nadzieję, że jak już osiągnę kolejne etapy opisane w książce (odłożę 2 tys. + pozbędę się długów) swoim zachowaniem przekonam również męża do dbania o nasze finanse, kontrolowania wydatków i razem osiągniemy kolejne etapy.

Nie chcę zdradzać całej treści książki w tej recenzji,...

Duncan | 2014-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2014

Bardzo konkretna i prosta książka z zakresu zarządzania oszczednościami i wychodzenia z długów. Nie ma tu magicznej formuły która to zrobi za nas, tylko proste kroki.

Dodatkowo bardzo zgadzam się z punktami o odłożeniu 2tys zł i funduszem bezpieczeństwa, od pewnego czasu to robię i daje to niesamowite poczucie komfortu przy nieprzewidzianych wydatkach

Danpe | 2018-08-25
Przeczytana: 20 sierpnia 2018

Bardzo wartościowa książka. Pozycja ta jest bardzo krótka ("jedynie" 170 stron) lecz wiedza w niej zawarta jest bardzo szeroka. Dzięki tej lekturze można zapanować nad własnymi finansami- zadbać o bieżące życie bez długów i na fundamencie gromadzenia oszczędności. Książka zawiera 10 kroków jak planować nasz budżet dzięki czemu także pomyślimy jak zgromadzić środki na przyszłość- naszą i naszych dzieci.

Każdy rozdział zawiera jasne i konkretne podsumowanie przez co łatwo możemy odświeżyć lekturę z uwzględnieniem podstawowych zasad.

Ewa | 2014-11-02
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2014
Przeczytana: 01 listopada 2014

Najlepsza książka o finansach osobistych jaką miałam okazję przeczytać do tej pory. Autor nie tylko świetnie wyjaśnia wszystkie problematyczne zagadnienia, ale jednocześnie motywuje i dosłownie "daje powera" do zmian. Wiele z jego rad wcieliłam już wcześniej (czytam na bieżąco bloga autora), a mimo to książka sporo dała mi do myślenia nad kolejnymi planami. Zdecydowanie polecam tą lekturę każdemu, szczególnie osobom z problemami finansowymi.

wymarzonakarierapl | 2015-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2015

Przedstawiam Ci kolejną bardzo ciekawą pozycję a mianowicie książkę Marcina Iwuć " Jak zadbać o własne finanse?". Autorem jest doświadczony menedżer oraz publicysta w tematach rynku kapitałowego jak i finansów osobistych.

Dzięki temu poradnikowi na pewno możesz zdobyć niezbędną wiedzę w zakresie skutecznego zarządzania finansami. Nauczysz się również zorganizować budżet domowy jak i kontrolować wydatki.

Autor podzielił swoją książkę na dwa działy: pierwszy opisuje podstawy bezpieczeństwa finansowego a mianowicie porusza tematy zdrowego podejścia do oszczędzania, przekonuje o słuszności zasady: zarobki-wydatki=oszczędności. Następnie pokazuje dlaczego tak właściwie ludzie popadają w długi i czy kredyt stanowi koło ratunkowe czy jest tylko produktem, który pogrąża naszą sytuację materialną? Bardzo wiele słyszymy również o tym aby inwestować w nieruchomości i w tym podrozdziale autor udowadnia nam czy lepiej mieszkanie kupić czy wynajmować oraz pokazuje dwa scenariusze kredytu. Dla...

Czuowiek | 2016-04-06

Finanse osobiste w proszku. Formułę wymieszać z korporacyjną pensją i zalać wrzątkiem. Jeśli dobrze zarabiasz i pieniądze rozchodzą się "nie wiadomo gdzie", ta książka jest dla Ciebie.
Jeśli nie masz głupich konsumenckich długów, zarabiasz stosunkowo niewiele lub masz sytuację życiową inną niż przewiduje autor, nie zrobisz wszystkich 10 kroków, albo specjalnie daleko Cię one nie zaprowadzą. Oczywiście książka zawiera przydatne porady, ale jest to raczej poradnik dla nieporadnej klasy średniej.