Jak zadbać o własne finanse?

Okładka książki Jak zadbać o własne finanse?
Marcin Iwuć Wydawnictwo: Edgard Seria: Samo Sedno poradniki
poradniki
Samo Sedno
Edgard
2015-05-13
2014-01-01
oszczędzanie finanse budżet domowy

więcej Więcej

Pana Iwucia od jakiegoś czasu znam, oglądam i szanuję. Jest to pierwsza książka autora z którą miałem styczność, zresztą chyba jedną z pierwszych jak sądzę po dacie publikacji. Niemniej, postanowiłem sięgnąć, choć bardziej poluję na Finansową Fortecę.
Książka traktuje o sposobie na ułożenie spraw finansowych, a zwłaszcza na widelec bierze dłużników i w etapach podpowiada...

Książka jest napisana bardzo przystępnym i prostym językiem, niezła na początek.

Generalnie książka na plus. Pokazuje jak zacząć dbać o swoje finanse między innymi poprzez krokowe spłacanie istniejących kredytów, dbanie i optymalizacje domowego budżetu, oszczędzanie na emeryturę i studia dla dzieci. Od strony czysto ekonomicznej jest OK.

To co jest dla mnie minusem, to gdyby wziąć typowe małżeństwo z książki (2 osoby zarabiające średnią krajową) to...

Polecam każdemu czytelnikowi.

Świetny poradnik, który pozwala uporządkować własne finanse i postawić pierwsze kroki w kierunku inwestowania pieniędzy . Myślę, że jest to książka, którą warto dać swemu dziecku na 18 urodziny w ramach edukacji finansowej, która, przynajmniej na razie, w polskich szkołach nie istnieje.

Ta pozycja nie zrobiła na mnie aż tak wielkiego wrażenia jak Finansowa Forteca, ale raczej wynika to z tego, że czytam bloga i słucham podcastów Marcina, więc wszystkie tematy są już mi dobrze znane. Jednak dla osoby, która nie miała wcześniej styczności z Iwuciem, książka ta będzie genialna w swej prostocie, konkretna i odkrywcza. Polecam.

Z natury jestem dość oszczędną osobą, więc nieświadomie realizowałem sporą część pomysłów polecanych przez pana Marcina, ale byłem miło zaskoczony, że nadal udało mi się znaleźć coś nowego. Polecam!

Bardzo lubię styl pisania i samego autora. Marcin twardo stąpa po ziemi. W swojej książce zawarł wszystko co istotne bez zbędnego owijania w bawełnę dla zwiększenia ilości stron.

Na półkach: , , , , ,

Polecam. Podstawy tego jak mądrze zarządzać swoimi finansami, budżetem domowym, odkładać nadwyżki na własne cele, emeryturę, zmniejszać wydatki i pozbywać się długów. :)

Super napisana ksiazka o finansach dla początkujących. Fajnie się czyta, lekko jak kryminał. Ja na finansach znam się dobrze,ale mimo wszystko dobrze bylo przeczytać i poczuć umiar i rozsądek 😃

• Finanse
  • 2021
  • 2020
  • 2014
  • Poradniki
  • Legimi

Dodaj cytat z książki Jak zadbać o własne finanse?