Historia drugiej wojny światowej 1939-1945

Wydawnictwo: Rebis
historyczna

Niniejsza książka jest zwięzłą syntezą historii drugiej wojny światowej. Autor, korzystając ze swego bogatego doświadczenia badacza dziejów i wykładowcy uniwersyteckiego, opisał motywy i plany walczących w latach 1939-1945 mocarstw. Przedstawił realizację i skutki przeprowadzonych operacji i kampanii militarnych, przebieg działań dyplomatycznych oraz wysiłki propagandowe i organizacyjne. Ukazał przekształcanie się wojny frontowej w wojnę o charakterze totalnym. Druga wojna światowa przedstawiona została jako wielowątkowy proces, na który złożyło się mnóstwo wydarzeń i zjawisk.

Iskander | 2013-01-27

Niezwykle dobra książka, której największym plusem jest kompleksowość zawartych informacji, wszystkie najważniejsze wydarzenia II wojny światowej są zgrabnie zawarte i opisane przystępnym językiem. Poza samym przebiegiem i bilansem tego konfliktu jest również zawarte rzeczowe określenie przyczyn pośrednio i bezpośrednio odpowiedzialnych za wybuch wojny. Wszelkie ilustracje zostały zastąpione klarownymi tabelami obrazującymi chociażby potencjał militarny danego państwa. Sadzę, że to pozycja obowiązkowa dla osób, które dopiero zainteresowały się tematem II Wojny światowej, ponieważ po tej lekturze, przechodząc do bardziej wyspecjalizowanych książek traktujących o tym okresie, czytelnik nie będzie się czuć jak dziecko we mgle. Grubość książki absolutnie nie przeraża, a mnogość pożytecznej wiedzy zachwyca.

thelark | 2015-09-05
Na półkach: Historia, Posiadam, Przeczytane

Bardzo dobra i rzetelna pod względem faktograficznym, a choć nie jest w stanie opisać szczegółowo wszystkich wydarzeń IIWŚ, książka jest dobrym źródłem wiedzy. Największym minusem jest styl napisania - bardzo suchy, czysto informacyjny, co sprawia, że nie zawsze czyta się lekko. Polecam wielbicielom historii XX wieku.

babelg | 2014-09-28

Jedna z lepszych książek o tematyce wojennej. Analitycznie ukazanie przebiegu II wojny światowej z punktu widzenia każdego kraju biorącego w niej udział.Mimo iż książka jest usiana wieloma suchymi faktami to bardzo dobrze się ją czyta. Polecam miłośnikom tej tematyki...

Pakoziom | 2012-03-06

Porównanie: