Historia Polski XX wieku

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
83-7177-201-7
historyczna

Książka ta prezentuje wizję ewolucji stosunków na ziemiach polskich w całym XX w. na tle zmian, jakie zachodziły w państwach sąsiednich i w Europie jako całości.

źródło opisu: Wydawnictwo Poznańskie, 2007

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Adrian F | 2015-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2015

Kupiłem tę książkę myśląc, że znalazłem skompresowane w jednym miejscu fakty historii Polski poprzedniego stulecia. Okazało się, że autor bardzo wybiórczo podszedł do sprawy, dla mnie nie do przyjęcia. Najgorsza rzecz jaką wyłapałem to stwierdzenie pana Czubińskiego, że my jako Polacy nie możemy mieć pretensji do Anglików za to, że nie spełnili warunków sojuszu z II RP gdyż działał on obustronnie i II RP również nie wywiązała się z sojuszu ponieważ dopuściła do rozpadu Imperium Brytyjskiego po II Wojnie Światowej. Przyznam, że zaskoczyło mnie tego typu rozumowanie. Poza tym ta pozycja jest po prostu nudna i bardzo opornie się ją czyta. Nie polecam.

karolina1 | 2013-08-26

okropna.jedna z bardziej znienawidzonych przeze mnie pozycji.stronnicza z narzucanymi przez autora wnioskami."co by było z Polską po II wojnie gdyby nie zaopiekował się nami ZSRR"...cytat który przesłał czarę goryczy nt tej książki...chętnie odsprzedam.

mch | 2016-02-20
Kate | 2016-02-14