Historia Holandii

Okładka książki Historia Holandii Jan Balicki, Maria Bogucka
Okładka książki Historia Holandii
Jan BalickiMaria Bogucka Wydawnictwo: Ossolineum Seria: Historie Krajów i Narodów historia
historia
Historie Krajów i Narodów
Ossolineum
1976-01-01
1976-01-01
niderlandy Holandia historia

Wspaniałe studium wiedzy o historii Niderlandów. Książka zawiera najważniejsze informacje o ich dziejach, a dodatkowo obfituje w ciekawostki i przykłady. Jako że przygotowuję się do etapu centralnego Olimpiady Historycznej, bardzo potrzebne były dla mnie opinie, jakie autorzy przytaczają. Choć miałam już dużą wiedzę na temat opisywanego okresu, stwierdzenia autorów świetnie podsumowują zagadnienia i są przydatne w pisaniu pracy konkursowej. Napisaną barwnym językiem "Historię Holandii" polecam zarówno uczniom i studentom historii jak i laikom, którzy pragną zgłębić lepiej dzieje kupieckiej republiki.

Fascynujące jest czytać o historii krajów europejskich, tak odmiennej od losów Polskich. Kształtowały je zupełnie inne czynniki i inne prądy, co miało i ma wpływ na postawę ich mieszkańców. Nie inaczej jest z "Historią Holandii", rzetelnie napisaną książką, dzięki której możemy poznać losy tego niezwykłego kraju.
To, co wyróżnia Holandię na tle innych państw europejskich to otwartość na nowe, swoboda i wolność w przyjmowaniu nowych prądów oraz dość szybkie oddzielenie państwa od kościoła. Widać doskonale, jak taka postawa pozwoliła na rozwój intelektualny jej mieszkańców, na rozwój naukowy i społeczny. Życzyłabym Polsce takiej wolności.

To, co wyróżnia Holandię na tle innych państw europejskich to...

• NiderlandskiSen
  • Zawada
  • [Okołohistoryczne]
  • Holandia/ holenderskie/ o Holandii itp.
  • Na składzie
  • Państwa świata [Ossolineum]