Allegro - kampania grudzień kat. współczesna

Bezmyślna

Tłumaczenie: Joanna Grabarek
Cykl: Bezmyślna (tom 1)
Wydawnictwo: Akurat
Thoughtless
joly_fh

Od niemal dwóch lat Kiera ma chłopaka - Denny jest spełnieniem jej marzeń: kochający, czuły, całkowicie jej oddany. Kiedy razem wyjeżdżają do nowego miasta, aby zacząć wspólne życie - on jako stażysta w znanej firmie reklamowej, ona zaś jako studentka na renomowanym uniwersytecie - wszystko wydaje się idealnie układać. Potem jednak nieprzewidziane okoliczności zmuszają parę do tymczasowej...

Potem jednak nieprzewidziane okoliczności zmuszają parę do tymczasowej rozłąki. Kiera czuje się osamotniona, zdezorientowana; potrzebuje opieki i pocieszenia. Na pomoc przychodzi jej współlokator, lokalny gwiazdor rocka - Kellan Kyle. Jego przyjaźń pomaga Kierze poradzić sobie z uczuciem wyobcowania w nowym mieście. Kiedy jednak jej samotność staje się coraz bardziej intensywna, relacje z Kellanem ulegają stopniowej przemianie. A potem pewnej nocy wszystko zmienia się drastycznie... i od tej pory życie żadnego z bohaterów nie jest już takie, jak dawniej.

"Bezmyślna" zmusza do przeczytania jej jednym ciągiem ale ze względu na tematykę. Każdy czytelnik zinterpretuje tę historię odmiennie.

Jednym z głównych tematów tej książki jest zdrada i to, jak ludzie, których ona dotyczy, radzą sobie później z życiem.

To nie jest lekka, łatwa i przyjemna bajka. "Bezmyślna" to prawdziwa do bólu, ściskająca za serce opowieść, zwłaszcza jeżeli czytelnik zaznał choć części tego, czego muszą doświadczyć jej bohaterowie.

źródło opisu: Wydawnictwo Akurat, 2014

źródło okładki: http://www.wydawnictwoakurat.pl

Tatiasza Aleksiej | 2016-01-20

Młodzi ludzie, których łączy głębokie, prawdziwe uczucie. Ona dla niego opuszcza rodzinę, studia i przeprowadzają się na drugi koniec kraju. Kochają się, bardzo. I nagle ona zakochuje się w innym... Bezmyślna to tytuł, który bardzo pasuje do głównej bohaterki. Chwilami bardzo mnie irytowała. Fascynacja, zauroczenie, pożądanie, miłość, brak zdecydowania, ból, rozpacz... Którego wybierze? Co zrobi? Na pewno przeczytam dalsze części :)

Wioleta Sadowska | 2014-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2014

"Nasza miłość, nieoczekiwana, jak większość tego typu uczuć, na zawsze wyryła ślad w naszych sercach".

Miłość jest ślepa – chyba każdy się z tym zgodzi. Uczucia pojawiają się znikąd i równie często wypalają, nie wiedzieć czemu. Nie dziwi więc fakt, że uczucie to często wywołuje kompletną bezmyślność u zakochanych. Bezmyślność za którą bohaterkę powieści S. C. Stephens można byłoby skazać na dożywocie.

S. C. Stephens uwielbia spędzać czas tworząc historie pełne emocji, uczuć i dramatycznych sytuacji. Oprócz pisania, autorka czyta swoje ulubione powieści, spotyka się z przyjaciółmi i rodziną. Mieszka obecnie na Wybrzeżu Północno-Zachodnim wraz z dwójką swoich dzieci. "Bezmyślna" to jej debiut literacki oraz pierwsza część trylogii, w skład której wchodzą jeszcze "Swobodna" i "Niepokorna".

Kiera i Denny to kochająca się para młodych ludzi. Gdy więc Denny dostaje się na wymarzony staż w firmie reklamowej, bohaterka przenosi się wraz z nim do Seattle, by tam kontynuować swoje...

Ranech | 2014-05-22
Na półkach: Przeczytane, 2014, Erotyk, Posiadam
Przeczytana: 21 maja 2014

"Bezmyślna" to historia młodej dziewczyny Kiery. Kiera wraz ze swoim chłopakiem Dennym przeprowadza się do Seattle, aby zacząć wspólne życie.
Kiera zaczyna studia na Uniwersytecie, a Denny rozpoczyna pracę w znanej agencji reklamowej. Wprowadzają się do Kellana - przyjaciela Dennego z dzieciństwa i gwiazdy zespołu rockowego. Zrządzeniem losem Kiera zostaje sama w Seattle z Kellanem - Denny musi wyjechać na kilka miesięcy w sprawach służbowych. Ta dwójka zbliża się do siebie i tak zaczyna się historia tego trójkąta.

Mam mieszane uczucia, z jednej strony główna bohaterka irytowała mnie co nie miara! Nie znoszę takich chorągiewek, gdzie zawieje tam leci.. Totalnie bezmyślna laska (jak w tytule). Ileż się można zastanawiać, którego z nich wybrać, przy okazji raniąc wszystkich dookoła.. Zdrada to najgorsza rzecz jaką można zrobić ukochanej osobie, a kłamstwo tylko pogarsza sytuacje.
Z drugiej strony nie mogłam odłożyć tej książki, byłam ciekawa co dalej.. Czytałam ją przez kilka dni,...

Natalia-Lena | 2013-05-02
Przeczytana: 02 maja 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zadowolona z ilości stron (nic nie poradzę, że lubię opasłe powieści) zagłębiłam się w to podobno cudowne dzieło. Wiedziałam, że podejmuje ona temat niełatwy: zdrady oraz życia w trójkącie. Ok, wiedziałam na co się piszę. Nie spodziewałam się jednak, że zostanie on TAK przedstawiony.

A zresztą, sami zobaczcie…

Postęp w trakcie czytania (wersja bardzo skrócona):

412/530

Okej, zwracam honor 50 Twarzom Greya.
To.
Jest.
Jeszcze.
Gorsze.

414/530

Kiera to największa idiotka jaką świat nosił.
Boże, powiedzcie mi, że tacy ludzie nie istnieją w realnym świecie.
Gdy jej chłopak zasypia, ona wymyka się do sypialni naprzeciwko, by uprawiać seks ze swoim kochankiem.

425/530

Błagam, niech ją ktoś zabije! Jak można być tak podłym i robić komuś nadzieję związaną ze wspólną przyszłością, skoro ma się zamiar odejść?
Czy Kiera w ogóle słyszała o szczerości i empatii?

449/530

Ha, jak sympatycznie. Nasza bohaterka nie wie, którego wybrać, który jej się bardziej opłaca. Bezpieczeństwo kontra...

korcia | 2014-09-28
Przeczytana: 24 września 2014

Kierra tak kocha swojego chłopaka Denny'ego, że nie wyobraża sobie z nim dłuższej rozłąki. Gdy ten dostaje staż w renomowanej firmie reklamowej w Seattle, postanawia pojechać z nim. Udaje jej się załatwić przeniesienie z jednej uczelni do drugiej, a nawet przy okazji dostaje całkiem spore stypendium. Rodzice Kierry nie są zadowoleni z obrotu sprawy, woleliby mieć córkę blisko siebie w Ohio, ale trudno walczyć z miłością.

Denny ma w Seattle przyjaciela, który oferuje im wynajęcie pokoju za śmiesznie niski czynsz. Do tego Kierrze udaje się bardzo szybko znaleźć pracę w nowym mieście, więc można powiedzieć, że wszystko układa się świetnie. Ich współlokator okazuje się być zabójczo przystojnym wokalistą zespołu rockowego. Kierra jest onieśmielona jego urodą. Jej chłopak nie jest brzydki, dziewczyna sama często nazywa go pięknym, co raczej rzadko jest słowem określającym męską urodę. Tym razem jednak pasuje idealnie. I chociaż Denny jest piękny, to Kellen, ich nowy współlokator, bije...

MartaKu | 2015-12-11
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 10 grudnia 2015

Napisze tak : "Trójkąty są zajeb..." Znajdziemy w nich dwuznaczne, krępujące, trzymające w napięciu sytuacje,zaskakujące kłamstwa, irytujące zachowania, dziwne decyzję albo brak konkretnej decyzji, manipulowanie, niezrozumiałe motywy, żałosne usprawiedliwienia, zabawne zbiegiem okoliczności, żenujące wpadki, nomiętność, wstydliwe czyny, pożądanie, uwodzicielstwo, flirt, dreszczyk emocji,przekraczanie granic przyzwoitości, skoki adrenaliny, rozchwianie emocjonalne, brak odpowiedzialności, brak konsekwencji; brak zdecydowania, wir, huragan miłości. A to wszystko okraszone bólem,łzami,cierpieniem i wyrzutami sumienia.
Książka irytujaco wciągająca.

grażyna | 2014-07-23
Na półkach: Przeczytane, 2010 - 2015
Przeczytana: 2014 rok

Mam wrażenie, że książka pomimo swojej objętości zatrzymała się w miejscu powiedzmy na stronie 200 i ciągle dzieje się to samo. Kiera dziewczyna Dennego kocha swojego chłopaka co nie znaczy, że nie może sypiać również z jego przyjacielem Kellanem. Mam wrażenie czytając tę właśnie książkę, że Kiera nie myśli o niczym innym niż o seksie z przyjacielem swojego chłopaka. Jej przemyślenia, zazdrość, odgrywanie się na Kellanie, a jednocześnie udawanie, że w jej związku jest wszystko ok troszkę mnie przynudziło. Fakt, że tytuł brzmi "Bezmyślna" ale wydaje mi się, że bezmyślna to trochę za mało. Książka może nie jest zła ale zdecydowanie za długa na to co autorka chciała przekazać ( troszkę się jej rozpisało).

Beti | 2014-04-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 24 kwietnia 2014

"Bezmyślna" to pierwsza część wchodzącej na polski rynek trylogii autorstwa S.C Stephens. W skład serii wchodzą następujące tytuły:

1) Bezmyślna
2) Swobodna
3) Niepokorna

Jak już zdążyłam się zorientować po czytanych opiniach będzie to pozycja wzbudzająca wielkie emocje, tak jak trylogia Pani E.L James. Jedni będą ją kochać, a inni nienawidzić. Zacznijmy od początku. Kilka słów o treści.

Kiera Allen i Denny Harris - oto główni bohaterowie powieści. Są parą idealną w każdym calu. Młodzi, zakochani i bardzo szczęśliwi, bo właśnie zaczynają wspólne życie tylko we dwoje z dala od swoich rodzin. Wszystko za sprawą nowej pracy Denny'ego. Dostał się na wymarzony staż w Seattle i ma pracować dla firmy, która jest jedną z najlepszych agencji reklamowych na świecie. Kiera, która nie widzi świata poza swoim chłopakiem, przenosi się z Uniwersytetu Ohio na Uniwersytet Waszyngtoński i razem wyjeżdżają na drugi koniec Stanów. Mają zamieszkać u kolegi Denny'ego z dawnych lat - lokalnej gwiazdy...

Nazywanie bohaterki bezmyślną to dość delikatne określenie na jej głupotę i infantylne zachowanie. Trójkąt miłosny? Jak najbardziej godny temat do literackich wynurzeń, gorzej jeśli jest to ujęcie głownie jako erotyczne perypetie młodych, niedoświadczonych ludzi. Z niektórymi książkami noszącymi miano powieści jest tak, jak z "Faktem", którego nie określiłabym mianem gazety. Myślałam, że po zetknięciu się z "Pięćdziesięcioma twarzami Greya" będę umiała z daleka rozpoznać erotyczny posmak w powieści, ale gdzieżbym mogła pomyśleć, że "Bezmyślna" ubrana w niewinną, świeżą okładkę, stanowi podobny miszmasz wzniosłych "och" i "ach". Tylko tym razem ona jedna, borykająca się z wyborem - co nie przeszkadza jej sypiać z mężczyznami na zmianę zanim takowego wyboru dokona - a ich dwóch, różnych osobowościowo, acz jednakowo zapatrzonych w nią.
Dobrze, może przesadzam, może młodość tak ma, a może to irytujące poczynania głównej bohaterki tak wpływają na mój osąd, że przesłaniają inne aspekty...

Kasia | 2014-05-24
Przeczytana: 24 maja 2014

Bezmyślna, to właściwe określenie głównej bohaterki. Dwóch przystojnych, zakochanych chłopaków i zakompleksiona dziewczyna, z tego mogą być same kłopoty. Tak też jest w tej książce. Cała książka jest nasycona taką masą emocji, że aż trudno się ją czyta. Kulminacja emocji przypada gdzieś na środek książki, końcówka daje dopiero trochę wytchnienia czytelnikowi. Nie mniej jednak, wszystko to opisane jest prostym i przystępnym językiem, dokładnie tak że można pozwolić sobie na przeżywanie tych emocji razem z bohaterami. Dla miłośników gatunku, książka na pewno okaże się wspaniała, dla mnie było za dużo. Mimo to polecam tę książkę.