Z miłością jej do twarzy

Okładka książki Z miłością jej do twarzy Nicola Doherty
Okładka książki Z miłością jej do twarzy
Nicola Doherty Wydawnictwo: Pascal literatura obyczajowa, romans
If I Could Turn Back Time
Pascal
2014-07-02
2014-07-02
Alka Konieczka
literatura kobieca chick lit podróż w czasie Alka Konieczka literatura irlandzka

Po cieżkich i nieudanych wyborach trafiłam na tą lekka ,przyhemną,romantyczna i moze troche banalna historyjke,ale za to urocza. Troche zrobilo mi sie przyjemnie na serduszku i usmiech pojawil sie na mojej twarzy. A przeciez o to chodzi w czytaniu,aby wywolywac emocje. Zatem zdecydowanie polecam !

Trudno ocenić tę książkę. Podzieliłabym ją na dwie części. Pierwsza (zdecydowanie większa) była nudna, dłużyła się. Główna bohaterka jest płytka, infantylna i głupia. Fragmenty dotyczące jej pracy się dłużą. Druga część jest zdecydowanie lepsza, ale nie wiem czy sięgnę jeszcze po cokolwiek tej autorki.

"Z miłością jej do twarzy" to powieść idealna na długie zimowe wieczory.To wzruszająca opowieść o miłości,wzlotach i upadkach młodych ludzi.Jej autorką jest Nicola Doherty.
Młoda kobieta,Zoe,była kiedyś związana z ukochanym (Davidem).Codziennie zajmowała się pracą w sklepie jako asystentka (wcześniej związana z modą).Gdy wymienia po cichu pewne życzenie jej życie wywraca się do góry nogami.Okazuje się,że cofnęła się w czasie.Przechodzi ponownie przez swój miniony etap w życiu. Próbuje swoich sił,aby odzyskać Davida i przy okazji lepiej poznaje przyjaciela Davida - Maksa.
Powieść bardzo mi się podobała gdyż kończy się w nietypowy sposób.Bohaterowie (Zoe,David,Max)zachowują się również trochę nietypowo (przez swoje decyzje),co jest dużym plusem.Krotko mówiąc - jest to powieść dla każdego.

Ile byśmy dali żeby móc cofnąć czas? Głównej bohaterce się to udaje. Próbuje zmienić bieg wydarzeń i nie doprowadzić do zerwania z chłopakiem. Przy okazji wykorzystuje sytuacje i poprawia też swoją sytuację w pracy. Tylko czy to wszystko wyjdzie jej na dobre? Czy osiągnięcie tego o czym zawsze marzyła okaże się takie wspaniałe i dobre?
Każdą sytuację która zachodzi pomiędzy nią a jej miłością analizuje i przekształca tak, aby on był zachwycony. Zachowuje się dokładnie tak, jak on by sobie tego życzył. Tylko czy pozostaje dalej sobą? Jak długo można robić wszystko pod kogoś nie do końca zostając w zgodzie z samym sobą? Zgadza się nawet przyjąć pod swój dach przyjaciela swojego chłopaka. I właśnie ta sytuacja przeleje czarę wszystkiego.
Fajna, lekka historia która pokazuje że czasami to co jest takie wymarzone, wyśnione wcale nie jest warte tego, aby tak o tym śnić i marzyć :).

Każdą sytuację która zachodzi...

Nasza bohaterka młoda Irlandka Zoe, pracuje w sklepie w dziale z odzieżą dla kobiet, chociaż jej wielkim marzeniem jest własny butik, tak bardzo interesuje się modą. Jakiś czas temu rozstała się ze swoim chłopakiem Davidem – kardiochirurgiem, którego poznała kilka miesięcy wcześniej. Niestety nie wszystko poszło tak jak powinno. Związek zniszczyła zazdrość Zoe o bliską przyjaciółkę jej faceta - Jenny. Teraz leczy swoje złamane serce razem z przyjaciółkami.

Ale kiedy pewnego grudniowego dnia pomaga w sklepie tajemniczej starszej pani, jej świat zmienia się. Następnego dnia za sprawą wypowiedzianego przez nią życzenia wraca do lata - czasu, kiedy jeszcze była z Davidem i postanawia, że tym razem zawalczy o niego bardziej i nie popełni poprzednich błędów. Ale czy tak się na pewno stanie? Czy w ogóle możliwe są podróże w czasie? Kwestię tą z pewnością pomoże Zoe rozwiązać jeszcze jedna osoba. ;) Jak to się stało, że nasza bohaterka nagle znalazła się gdzieś indziej niż powinna? Czy wykorzysta drugą szansę daną jej przez los? Czy jednak utwierdzi się w przekonaniu, że przeznaczenia nie można zmienić? A może stanie się coś zupełnie nieoczekiwanego i właśnie to wpłynie na dotychczasowe życie Zoe? Tego wszystkiego dowiecie się z "Z miłością jej do twarzy".

To moje pierwsze spotkanie z Doherty, ale uważam je za w miarę udane. Historia rozgrywa się w Anglii i nie jest tylko i wyłącznie słodkim rozkosznym romansem, ale raczej obyczajówką, którą czyta się szybko.
Miejscami denerwowały mnie fragmenty dotyczące pracy Zoe, jak się już wszystko poukładało i trochę przypominało mi to "Diabeł ubiera się u Prady".

Bohaterka jest Irlandką i wszelkie miejscowości/miejsca, które opisywała: gdzie była, gdzie mieszkała itp., czym jest konkurs Róży z Tralee, znałam i wiedziałam o czym mówi, ponieważ miałam okazję w swoim życiu mieszkać przez jakiś czas właśnie w Irlandii. I moje ukochane miasteczko Blackrock ponownie zostało wspomniane w kolejnym tytule, a które leży niedaleko przytulnej, "luksusowej" miejscowości Killiney, gdzie mieszka Enya i Bono z U2. :)

Nie byłabym sobą gdybym nie wspomniała, że okładka tej książki nie "porwała" mnie i muszę przyznać, że nie do końca pasuje nawet do wyglądu głównych bohaterów. Jest zwyczajna i nie ma w niej nic szczególnego czy pociągającego. Gdyby nie opis pewnie bym w ogóle nie sięgnęła po tę książkę.

Mimo, iż zakończenie jest w miarę łatwe do przewidzenia, to historia podobała mi się i raczej nie irytowała czy męczyła. Według mnie można ją przeczytać i zrelaksować przy niej.

Raczej słaba, no chyba, że ktoś się bardzo nudził, jak ja kiedy wzięłam się za tą książkę.

"Wyobraź sobie, że dostajesz szansę, aby ponownie przeżyć swoją wielką miłość. " Czy ją wykorzystasz? a jeśli tak to w jaki sposób?, czy uda się naprawić to co zepsute i uniknąć porażki?
Zoe jest młodą kobietą, której marzy się praca związana z branżą modową. Ma a raczej miała przystojnego chłopaka- utalentowanego lekarza. Wszystko się jednak sypie, kiedy na ich drodze staje jego przyjaciółka z dzieciństwa- Jenny. Los płata Zoe figla i daje jej możliwość naprawy błędów. Czy można uniknąć nieuniknionego??? Przezabawna opowieść o wzlotach i upadkach życia.
Czasem choćbyśmy nie wiem jak się starali...nie zmienimy obrotu pewnych spraw. Fajna ;)

Lekka, przyjemna w odbiorze. Polecam!

Lekka, przyjemna w odbiorze. Polecam!

Książka wygrana w konkursie. Haha, od gimnazjum nie czytałam takiego romansidła. ;) Ale cóż... Lekkie, babskie i - mimo, że banalne - dość przyjemne.

Jejku naprawdę świetna książka! Lekka, przyjemna i do tego daje do myślenia ;)

Jejku naprawdę świetna książka! Lekka, przyjemna i do tego daje do myślenia ;)

• 2015
  • Przeczytane w 2015