Smak miłości

Znak
2014-04-30
2014-04-30
gotowanie kuchnia

Książka, którą traktuję jako inspirację do tworzenia ciepłego, przytulnego domu, którego serce zaczyna się w kuchni. Książka ma wiele przepisów, mniej psychologii. Samo przeglądanie pięknych fotografii niezwykle relaksuje.

Z pewnością niejeden "Smak Miłości" wykorzystam w swojej kuchni.

Z pewnością niejeden "Smak Miłości" wykorzystam w swojej kuchni.

Przejrzenie tej książki zajęło mi z godzinę, ze dwa przepisy zainteresowały. Dobrze, że to książka z biblioteki, a nie z księgarni. Totalne rozczarowanie, po Agnieszce Maciąg spodziewałam się czegoś więcej. Książka przepięknie wydana i nic więcej. Przepisy spisane z wielu innych źródeł, kompletnie nic nowego. Nie wiem, czy to przejaw grafomaństwa czy chęć zarobienia pieniędzy? Nieeee.

Przepięknie wydana, świetne zdjęcia i przepisy, które warto wypróbować.

Przepięknie wydana, świetne zdjęcia i przepisy, które warto wypróbować.

Nie jestem mistrzem kulinarnym, nie zbieram też książek kucharskich. Nie ma to jednak znaczenia, w przypadku tych Agnieszki Maciąg. Dla mnie, to jak zbiór przepisów i dobrych rad od przyjaciółki. Napisałabym wręcz pozostawionych w spadku przez babcię, z uwagi na powrót do korzeni, ale to do autorki zupełnie nie pasuje. :)

Co znajdziemy w książce?

Sprawdzone, oparte na zdrowych składnikach, pyszne i kolorowe przepisy, cudowne zdjęcia, mądre porady i przede wszystkim jakaś nieopisaną magię jaka drzemie w tej książce.
Ta publikacja, to nie tylko pięknie wydany album, ale także skarbnica inspiracji, nie tylko do gotowania, ale i do życia. Ja zakochałam się w tych książkach. :)

Czym ta pozycja różni się od innych?

To nie publikacja celebrytki, o sobie i przy okazji o gotowaniu. To opowieść o gotowaniu i przy okazji o swoich z nim doświadczeniach. Całość zawiera piękne fotografie potraw i otoczki życia rodzinnego autorki i aż chce się tam być, przy tym stole, wspólnie w rytmie slow spożywać posiłek, który jest dla nas dobry.
/kochamciemojezycie.blogspot.com/

Co znajdziemy w książce?

Sprawdzone, oparte na...

Cudowna książka...Zawiera proste i smaczne przepisy, które swoim smakiem i zapachem koją ciało i duszę:)

Super książka. Pani Agnieszka ma bardzo ciepły i pozytywny styl pisania. Piękne zdjęcia. Przepisy bardzo ciekawe, dobre na co dzień i w większości bardzo zdrowe.

To nie jest typowa książka kucharska. Niewiele w niej przepisów, za to każdy można wypróbować. A to dlatego, że są inne niż na co dzień jadamy i drugie dlatego, że pani Agnieszka pokazuje i pisze o jedzeniu bardzo pogodnie i interesująco. Czytając czuje się, że zależało jej na przekazaniu smaku miłości.
Lubię zaglądać do tej książki co jakiś czas, choćby dla poprawy humoru.

Lubię zaglądać do tej książki co jakiś czas, choćby dla poprawy humoru.

Książka jest pięknie wydana i dlatego ją kupiłam. Mile zaskoczyły mnie też przepisy.

Na półkach: , , , , , ,

To trzecia i moim zdaniem najlepsza książka p. Agnieszki. Właściwie wszystko mi się w niej podoba - piękna okładka, prześliczne zdjęcia, matowy papier (wreszcie!),mądre anegdoty, przemyślenia i garść osobistych wspomnień i refleksji, a do tego wspaniałe przepisy (w końcu to książka kucharska!) - smakowite, proste, zachęcające do natychmiastowego działania. Bez nadęcia i sztuczności.
Autorka umie pięknie i ciekawie opowiadać, a w tej książce zaprasza nas do swojego domu i świata pełnego miłości i ciepła domowego ogniska.

Wspaniała, kojąca lektura na jesienne wieczory i świetny pomysł na przepiękny prezent dla tych, których kochamy.

• Kulinaria
  • 2015

Dodaj cytat z książki Smak miłości