山本五十六 / Yamamoto Isoroku
historyczna

YAMAMOTO, legendarny dowódca floty japońskiej, człowiek uważany za chodzącego Boga - tak mniej więcej opisywali go jego podwładni, tak kształtowany był jego obraz wśród społeczeństwa japońskiego. Czytelnik, który spodziewa się w tej książce przede wszystkim opisu walk na Pacyfiku, przeżyje rozczarowanie. To jest książka przede wszystkim o człowieku, o jego wzlotach i upadkach, o wszelkich aspektach jego życia, nawet tych najbardziej intymnych.

źródło opisu: FINNA, 2005

źródło okładki: http://www.finna.com.pl/