Zgłosuj na książki roku 2017

Seria: Seria z kotwiczką [FINNA]
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Finna
historia
Piotr

Max Valentiner to jedna z najciekawszych postaci spośród dowódców U-bootów w pierwszej wojnie światowej. Woda była jego żywiołem. Już przed wojną wsławił się tym, że pobił rekord świata w głębokości nurkowania. Był też projektantem pojazdów podwodnych, które znalazły zastosowanie w ratownictwie. Gdyby nie wybuch pierwszej wojny światowej byłby pewnie kimś w rodzaju Ballarda. Właśnie się szykował do wspaniałej międzynarodowej wyprawy na której czele miał stanąć, która miała za zadanie odszukać skarby we wrakach leżących na dnie Morza Adriatyckiego, gdy musiał porzucić swe plany i jako jeden z najmłodszych dowódców U-bootów wyjść w morze.

źródło opisu: FINNA, 2005

źródło okładki: http://www.finna.com.pl/

Fidel-F2 | 2015-11-20

O tym jak wojowano pod wodą w czasie I wś. napisał jeden z asów niemieckiej floty. Przyjemny język, wciągające opowieści i masa ciekawostek. Dla zainteresowanych realiami z tego okresu będzie to bardzo ciekawa pozycja.

Rafał Tatarek | 2012-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2012

Barwny opis działań podmorskich z wieloma odniesieniami do ogólnej sytuacji w Niemczech, na świecie i refleksjami o sposobach prowadzenia wojny. Max Valentiner nie waha się opisywać epizodów ze swojego życia jeszcze przed wejściem na okręty podwodne, co tłumaczy czytelnikowi motywy jego działań i prezentuje bogate doświadczenia i wiedzę nabyte przez autora. Na plus warto także zaznaczyć, że autor mimo ambitnego podejścia do służby ojczyźnie nie zapomina o ludzkich odruchach i nie ukrywa przed czytelnikiem swoich uczuć. Na prawdę polecam - zdecydowanie najlepsza książka opisująca okręty podwodne I wojny światowej jaką do tej pory przyszło mi przeczytać.

Koszałek132 | 2016-08-15
Wojtekowitz | 2016-07-22