Schlachtschiff Bismarck
historia

Autor należał do tych nielicznych członków załogi „Bismarcka”, który przeżył ostatni jego rejs. Na podstawie przeżyć własnych i ocalałych członków załogi a także w oparciu o bogate materiały źródłowe zarówno niemieckie jak i brytyjskie powstała...

źródło opisu: FINNA, 2000

źródło okładki: http://www.finna.com.pl/

Adm_Lütjens | 2015-03-31
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Najlepsza książka z "serii z kotwiczką" jaką przeczytałem.
Autor Freiherr von Mullenheim-Rechberg opisuje w niej swoją karierę w Kriegsmarine, kiedy został powołany na pancernik "Bismarck" przed "Operacją Rheinübung".
W czasie pobytu na "Bismarcku" von Mullenheim-Rechberg był czwartym oficerem artylerii (najwyższy stopniem uratowany oficer po zatopieniu pancernika).
Przed i w czasie "Operacji Rheinübung" był adiutantem komandora Ernsta Lindemanna (dowódcy "Bismarcka"), któremu książkę tę poświęca.
Jedyny błąd jaki spotkałem w książce, to określenie "angielskie U-Booty" - co mnie trochę rozbawiło.
Dla interesujących się Kriegsmarine i wojną na morzu pozycja obowiązkowa!!!
Moja ocena: 10.0 !!!!

wglocko | 2012-11-11
Na półkach: Teraz czytam, II WŚ
Przeczytana: 11 listopada 2012

Szkoda, że książka skupia się na opisach pozycji poszczególnych okrętów a brak przedstawienia codziennego życia na Bismarku i napięcia w tym ostatnim rejsie. Przynajmniej na to liczyłem. Poza tym jest to jednak kawał niezłej marynistycznej literatury.

wizzi | 2013-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2013

Dobra książka, sporo ciekawych informacji "technicznych"

jarek7722 | 2016-09-12
Flagelum | 2016-08-24