Midway. Historia Japońskiej Marynarki Wojennej

The Battle That Doomed Japan, The Japanese Navy`s Story
wojna, militaria, japonia
historia
Getos

Bitwa o Midway to punkt zwrotny w wojnie na Pacyfiku, to japoński Stalingrad. Stoczona 4 czerwca 1942 pomiędzy okrętami japońskimi, a amerykańskimi, w pobliżu atolu Midway na Oceanie Spokojnym, zakończona zwycięstwem amerykańskim. Uznawana jest umownie za punkt zwrotny w wojnie na Pacyfiku, ponieważ inicjatywa działań militarnych przeszła na stronę amerykańską. Książka przedstawia bitwę pod...

Książka przedstawia bitwę pod Midway z punktu widzenia japońskiego. Odtwarza jej przebieg z drobiazgową dokładnością wplatając w opowieść przeżycia własne autorów - uczestników bitwy.

Ale to nie tylko opowieść o bitwie pod Midway. Autorzy przedstawiają także przebieg działań wojennych z punktu widzenia japońskiego od początku wojny do Midway, a więc w okresie w którym wzięli czynny udział w walkach.
Mitsuo Fuchida – to legenda japońskiego lotnictwa. Był pilotem prowadzącym atak na Pearl Harbor. Brał udział w większości niebywałych sukcesów Japończyków na początku wojny. W czasie bitwy pod Midway został ranny na pokładzie flagowego lotniskowca „Masatake Okumiya” - oficer sztabowy. W czasie bitwy o Midway przebywał na pokładzie lotniskowca „Ryujo”, który atakował Aleuty w ramach operacji Midway.

źródło opisu: http://finna.com.pl/

źródło okładki: http://finna.com.pl/