rozwińzwiń

Dzieje konfliktów polsko-ukraińskich. Tom III

Okładka książki Dzieje konfliktów polsko-ukraińskich. Tom III Mikołaj Siwicki
Okładka książki Dzieje konfliktów polsko-ukraińskich. Tom III
Mikołaj Siwicki Wydawnictwo: wydano nakładem autora historia
440 str. 7 godz. 20 min.
Kategoria:
historia
Wydawnictwo:
wydano nakładem autora
Data wydania:
1994-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1994-01-01
Liczba stron:
440
Czas czytania
7 godz. 20 min.
Język:
polski
ISBN:
8390077922
Średnia ocen

5,0 5,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
5,0 / 10
1 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
2472
697

Na półkach: , , ,

Pięć gwiazdek to o pięć za dużo, biorąc pod uwagę postawę autora i wymowę jego „dzieła”. Nie rozumiem w ogóle jak państwo polskie mogło sobie pozwolić na tak wielką tolerancję wobec jawnego, skrajnego szowinisty ukraińskiego. Jak mogło pozwolić na skrajnie antypolską działalność, jakby nie było – polskiego obywatela. Do Siwickiego w 100 procentach pasuje powiedzenie o wyhodowaniu sobie żmiji na własnym łonie. W normalnym kraju taka żmija pozbawiona byłaby obywatelstwa i wydalona poza granice jako bezpaństwowiec. Niestety Siwicki uciekł przed polskim wymiarem sprawiedliwości umierając w 2004 roku i jest to chyba jeden z niewielu przypadków, gdzie mogę z czystym sumienie powiedzieć, że dla Polski i Polaków bardzo dobrze się stało. „Dzieje konfliktów…” to przede wszystkim bardzo bogaty zbiór ciekawych dokumentów źródłowych, stąd jednak pięć gwiazdek. Trzeba jednak, biorąc do ręki ten tendencyjny paszkwil, zdawać sobie sprawę właśnie z owej tendencyjności w doborze materiałów mających udowodnić jedyną i słuszną z punktu widzenia ukraińskiego szowinisty i nacjonalisty tezę. We wszystkich komentarzach Siwicki obarcza winą za konflikty polsko-ukraińskie Polskę i Polaków. Czytając bezkrytycznie opublikowane materiały można odnieść wrażenie, że Polska przez wieki była ciągle bezwzględnym agresorem dopuszczającym się najgorszych zbrodni. Szczerze mówiąc nie spotkałem się po stronie polskiej z jakąkolwiek tak skrajnie tendencyjną publikacją o Ukrainie i Ukraińcach.
Odzierając jednak publikację z bredni i chorych majaczeń Siwickiego publikowane dokumenty są ciekawe, bo mimo wszystko pokazują, że nie z wszystkich działań naszego narodu i państwa możemy być dumni.
Tylko dla uważnych i krytycznych czytelników!

Pięć gwiazdek to o pięć za dużo, biorąc pod uwagę postawę autora i wymowę jego „dzieła”. Nie rozumiem w ogóle jak państwo polskie mogło sobie pozwolić na tak wielką tolerancję wobec jawnego, skrajnego szowinisty ukraińskiego. Jak mogło pozwolić na skrajnie antypolską działalność, jakby nie było – polskiego obywatela. Do Siwickiego w 100 procentach pasuje powiedzenie o...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Posiadam
    1
  • Ukrainiana i okolice
    1
  • Przeczytane
    1
  • Historia, polityka i okolice
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Dzieje konfliktów polsko-ukraińskich. Tom III


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne