Książka Roku 2018

Samiec alfa, czyli jak wytrzymać z facetem

Wydawnictwo: Burda Książki
Kaś

Samiec alfa, czyli jak wytrzymać z facetem to przezabawna książka o facetach dla kobiet w każdym wieku. Księga rodzajów przybliża nam męskie typy i uczy czujności. Sztuka uwodzenia to zbiór swoistych przepisów życiowych, ze specjalnym akcentem na przyprawy i gadżety konieczne w dobrej kuchni. Szkoła przetrwania podpowie, jak korzystać z kobiecej intuicji i nie przejmować się porażkami. Zawsze...

Zawsze będzie istniał Tarzan – samiec alfa i krucha popiskująca Jane. Literatura ustaliła, co kto ma robić, do tego doszło wychowanie i mamy macho i lalunię. W tym świecie zmian nie będzie, bo dwa razy młodsze od swoich partnerów sprytne analfabetki akceptują swoją rolę.

Piszę o naiwności kobiet w każdym wieku i sprycie facetów, też w każdym, choć gdy trafia się infantylny samiec alfa, łatwo z niego zrobić wiatrak. Polecam skoncentrowanie się na pogodnym miliarderze i bezpłodnym sierotce, a ideałem jest połączenie obu. Może istnieje tak jak kwiat paproci. Szukajmy nie rozmieniając się na ambitnych viagruszków i kutwy, które kupią nam portfelik z łatek.

źródło opisu: http://www.burdaksiazki.pl

źródło okładki: http://www.burdaksiazki.pl

Edyta | 2014-03-11
Przeczytana: 10 marca 2014

Książka jest zbiorem przezabawnych felietonów, swoistym poradnikiem dla singielek - odnośnie doboru partnera (a właściwie "NIEdoboru"), dla mężatek - na jakie sygnały uważać, kiedy zanosi się na tzw."skok w bok", ale również dla panów, w których głowach pokutują nieśmiertelne stereotypy dotyczące tego co kobieta lubi, a czego nie znosi...i po przeczytaniu tej książki mogą się mocno zdziwić, a wręcz załamać, więc lepiej panowie jej nie czytajcie.
Gdybym miała przytoczyć tutaj jakiś cytat, to przyznaję nie potrafię, gdyż dla mnie ta książka jest jednym wielkim cytatem.
Chętnie sięgnę po kolejne pozycje Hanny Bakuły, kobiety wyzwolonej, feministki, ale jednocześnie przezabawnej osoby o nietuzinkowym humorze. Dziewczyny polecam!

„…(mówię) o uśmiechniętym, zamożnym, eleganckim, pięknie zbudowanym, niepalącym inteligencie lub artyście, w ostateczności może być prezes banku. Tych kilka cech zawsze ułatwia nam (kobietom) decyzję i rozpoczynamy polowanie.”

„Najlepiej rozglądać się za bezpłodnymi sierotkami, najchętniej jedynakami lub z rodzeństwem co najmniej w Australii. (…)Żadnych niedzielnych obiadów z jego rodziną, żadnych wyjazdów na święta pod Łomżę, żadnych porównań kulinarnych na naszą niekorzyść. Raj. Bezpłodność jest natomiast niezwykle atrakcyjna, bo za naszym ukochanym nie wlecze się ogon dzieci w różnym wieku, które faceci uwielbiają robić każdej kobiecie, która ich o to poprosi, zapewniając sobie w ten sposób alimenty na dwadzieścia pięć lat”.

„Skąpstwo można zauważyć już po pierwszych kwiatach. Małe bukieciki, że niby tak romantycznie, wyrzucamy do kosza, najlepiej w obecności ofiarodawcy.”

To książka dla kobiet. O facetach. Autorka dzieli mężczyzn na kilka typów, dzieli się radami dotyczącymi...

ebibook | 2014-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2014

Nareszcie trafiła mi się książka, która mnie rozśmieszyła. I nie chodzi tu o byle uśmiech, czy ukradkowy chichot, ale prawdziwy śmiech na cały głos.
Książka Pani Bakuły „ Samiec alf, czyli…” to katalog męskich odmian , gatunków, sklasyfikowany i opisany na podstawie doświadczenia autorki, jej koleżanek i wszystkich osób, które dostarczyły jej materiału w tym zakresie. Dosadnie , z pieprzykiem -ale nie wulgarnie, no i przede wszystkim bardzo śmiesznie.
Nie wiem , czy raczej wiem: przy czytaniu tej książki mężczyznom nie będzie do śmiechu tak jak mnie. A to najlepszy dowód, że P. Hanna trafiła w sedno i w całą prawdę. Chociaż kobietkom też się oberwało w książce i to nie jeden raz. Bo wszyscy jesteśmy śmieszni a nawet powiedzmy sobie szczerze : bardzo śmieszni w naszych staraniach o dawkę endorfin uwalnianych w trakcie seksu, czy innych czynności „ około-seksualnych”. Postępujemy tak jak nam się wydaje, że wypadnie to najlepiej, tokujemy, stroszymy piórka, nawołujemy...

Yasmine | 2012-09-08
Przeczytana: 07 września 2012

Hanna Bakuła w sposób mistrzowski prezentuje nam "Księgę rodzaju" facetów. Jest i "Kutwa", "Damski bokser", ale też "Dziadzia - dzidzia" i wreszcie samiec alfa. Napisana dowcipnie, z przymrużeniem oka, a jednocześnie niezwykle trafnie przedstawiająca mężczyzn.

iwt27 | 2015-06-10
Przeczytana: 2015 rok

Tego się nie da przeczytać, ani wysłuchać. Wypożyczyłam audiobooka i to było tak żenujące, że szybko zrezygnowałam.

Olga | 2015-03-23
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki, 2015
Przeczytana: 23 marca 2015

(Przesłuchany audiobook)

Całkiem zabawne historyjki, chociaż chwilami miałam wrażenie, że "na jedno kopyto". Parę razy z trudem powstrzymałam wybuch śmiechu (bo słuchałam w tramwaju). Bardzo podoba mi się czytanie Marii Szabłowskiej - mam porównanie, bo równolegle słuchałam książki "Seks na kredyt" czytanej przez Joannę Jędrykę (której ton kojarzył mi się ze zbereźną babcio-ciotką-klotką i w dodatku przypominał mi momentami moją ciotkę z Warszawy), a pewne felietony umieszczone są w obu książkach.

Asia S-k | 2014-04-27

Krótko ale z poczuciem humoru.
Jednak jak wytrzymać z facetem nie dowiedziałam się ;)

sharifa | 2014-07-01

Prosta, lekka i przyjemna. Może nie niesie w sobie jakiegoś szczególnie ważnego przekazu, ale za to w zabawny sposób opisuje rzeczywistość - od profili potencjalnych partnerów, przez relacje jako takie aż po seksualność, wciąż jeszcze tłumioną w zbiorowej świadomości Polaków. Na początku drażnił mnie trochę specyficzny język, ale potem przywykłam i czytało mi się nieźle. Mogę polecić ludziom z dystansem do siebie i do świata; ci bardziej konserwatywni mogą być nieco zniesmaczeni zbyt postępującym wyzwoleniem autorki, choć z drugiej strony jej punkt widzenia mógłby im pozwolić spojrzeć na pewne rzeczy z innej perspektywy.

Sahu | 2016-09-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 09 września 2016

Wcześniej sięgnęłam do dwóch książek autorki i podczas czytania Samca Alfa miałam nieustające wrażenie, że znam już część treści lub co najmniej ją kojarzę, ponieważ zawiera część opowieści z Wnuczkożonki. Osobom, które czytały obie pozycje może to nieco przeszkadzać, mnie te fragmenty nudziły. Bardzo lubię i podziwiam sposób pisania oraz humor Bakuły, książkę czyta się szybko i przyjemnie, więc szczerze polecam :)

zielonadziewczyna | 2015-11-21

Niewątpliwym atutem książki jest to, że szybko się ją czyta i to by było na tyle z jej plusów; no, może jeszcze to, że miejscami jest zabawna.
Po tę pozycję sięgnęłam skuszona pozytywną opinią innej książki Autorki i jej stylu pisania. Nie bez znaczenia był też fakt, że jest artystką, malarką, a i ja czasami sięgam po pędzle i farby, wiec ciekawa byłam co myśli artystyczna dusza o tematach damsko-męskich. Według pisarki niemal wszystko kręci się wokół seksu i - odnoszę wrażenie - sprowadzania mężczyzn wyłącznie do roli samców, obiektów seksualnych i tylko tym żyjących. Po lekturze tej książki wręcz odetchnęłam z ulgą, że jedyne co muszę i chcę, to wytrzymać sama ze sobą.