The Blood of Olympus

Cykl: Olimpijscy herosi (tom 5)
Wydawnictwo: Disney, Hyperion
angielski
Aria

Though the Greek and Roman crewmembers of the Argo II have made progress in their many quests, they still seem no closer to defeating the earth mother, Gaea. Her giants have risen—all of them—and they're stronger than ever. They must be stopped before the Feast of Spes, when Gaea plans to have two demigods sacrificed in Athens. She needs their blood—the blood of Olympus—in order to wake. The...

The demigods are having more frequent visions of a terrible battle at Camp Half-Blood. The Roman legion from Camp Jupiter, led by Octavian, is almost within striking distance. Though it is tempting to take the Athena Parthenos to Athens to use as a secret weapon, the friends know that the huge statue belongs back on Long Island, where it "might" be able to stop a war between the two camps.

The Athena Parthenos will go west; the Argo II will go east. The gods, still suffering from multiple personality disorder, are useless. How can a handful of young demigods hope to persevere against Gaea's army of powerful giants? As dangerous as it is to head to Athens, they have no other option. They have sacrificed too much already. And if Gaea wakes, it is game over.

źródło opisu: Disney-Hyperion, 2014

źródło okładki: books.disney.com

mclena | 2016-07-25
Przeczytana: 24 lipca 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Na ławach leżały stare ilustrowane tygodniki: "Czytanki dla Dzieci. Jesień, 20 p.n.e.", "Teletydzień TV Hefajstos - Afrodyta Znów W Ciąży!", "Asklepios Radzi - Dziesieć Prostych Sposobów na Najlepsze Wykorzystanie Pijawek!".
-To poczekalnia - wymamrotał Leo. - Nienawidzę poczekalni.
Tu i ówdzie na podłodze zebrały się warstwy kurzu i leżały rozrzucone kości, co nie wróżyło dobrze, jeśli chodzi o średni czas oczekiwania."

Uwielbiam Ricka Riordana i dlatego tak bardzo mi żal, że muszę przyznac jej mniej gwiazdek niż dotychczas. Książka jest dobra, ale jak dla mnie najsłabsza ze wszystkich, które do tej pory przeczytałam. Może dlatego, że za mało było tu dla mnie samego Percy Jacksona... a może ze względu na finał, który trwał tak krótko, że aż żal tego całego oczekiwania, które było budowane przez wszystkie pięć tomów na przebudzenie Gaji.
O ile Nicka lubię i jego rozterki mnie interesowały to o tyle Reyna była dla mnie mało znaczącym elementem, który najchętniej bym wymazała z...

MarCyśka | 2015-06-09
Przeczytana: 08 czerwca 2015

Nie mogę dać mniej niż 10/10 mojej ukochanej serii (i to jeszcze ostatniej części), lecz trochę brakowało mi w niej Percy'ego :(
Tak, wiem, że o Percym było już 5 pierwszych części w roli głównej, lecz w końcu PERCY to PERCY :)
Podsumowując.. Uwielbiam Ricka Riordana i jego twórczość! Kiedy miałam 13 lat przeczytałam pierwszą część. Ostatnia część trafiła w moje ręce, gdy na karku mam już 18 (tyle ile Percy). Mogę więc powiedzieć, że dosłownie dorastałam razem z nim :D
Dziękuję Rickowi za wspaniały mityczny świat pełen magii i przygód. Dziękuję Mu za Percy'ego, Annabeth, Jasona, Nica, Leona, Piper, Hazel, Franka i całą resztę! "Percy Jackson" i "Olimpijscy Herosi" do końca życia będą moją ulubioną serią!

monishka90 | 2014-10-31
Przeczytana: 31 października 2014

Długo czekałam na ostatnią część tego cyklu, szczerze mówiąc jestem trochę zawiedziona tą książką, niby jest happy end, ale czegoś mi zabrakło. Szkoda, że w ostatniej części nie było narracji Perciego, którego uwielbiam. Pociesza mnie, że Nico, któremu długo los nie sprzyjał będzie w końcu szczęśliwy. Osobiście uważam, że więcej niż dwóch narratorów może popsuć nawet najlepszą książkę. Poprzednia seria tylko o Percym była genialna, a ta najwyżej może aspirować do w miarę dobrej.
Za dużo, a zarazem za mało.

więcej moich tekstów na: miedzysklejonymikartkami.blogspot.com

Herosi wydostali się Domu Hadesa, ale to nie znaczy, że najgorsze mają za sobą. Teraz muszą jednocześnie powstrzymać Gaję, zanim się obudzi, i zjednoczyć Greków i Rzymian do ostatecznej walki. Rozdzielają się. Reyna, Nico oraz Trener Hedge wracają za ocean wraz z posągiem Ateny Partenos, a reszta zdąża do Aten. Obie grupy muszą zmierzyć się z przeciwnościami losu oraz przepowiednią, wedle której jedno z nich zginie.

Tak jak napisałam w tytule, niesamowicie cieszę się, że to już chyba koniec przygód z życia herosów. Od początku byłam fanką pomysłu, uwielbiałam "Percy'ego Jacksona", ale każdy kolejny tom Olimpijskich Herosów wydawał się coraz słabszy i znajdywałam coraz więcej wad. Czułam się zmęczona, brakowało mi świeżych rozwiązań, a przygody w ogóle mnie nie wciągały. Po prostu szkoda.

Pierwszy zarzut dotyczy sposobu narracji.. Autor stworzył wielu bohaterów. Naturalne byłoby skakanie między narracjami, w kluczowym...

Weronika | 2017-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2017

"Nikt nie będzie cię nienawidził z większą namiętnością niż ktoś, kto cię kiedyś kochał."

Kilka dni.Tyle pozostało do przebudzenia Gai.Załoga "Argo II" musi się spieszyć.Przed nimi jeszcze kilka poważnych misji.Muszą odszukać boginie Nike,przetransportować kilku tonowy posąg Ateny do obozu Herosów...Długa droga przed nimi,a czasu coraz mniej.Na ich życie czyha wiele potworów.Do przebudzenia Gai potrzeba krwi herosów.Kobiety i mężczyzny.To już kolejne zagrożenie.Każdy z herosów musi być w gotowości.Nikt z nich nie jest do końca pewny o co chodzi tak dogłębnie z tą przepowiednią.Jednak Leo wie.Ma plan.Jason też wie,też ma plan.Jednak czasami zdarza się tak,że zaplanowane rzeczy nie idą po naszej myśli.Przyjaciele są obarczeni jeszcze jednym ciężarem.Inni odpowiedzialnością,drudzy przepowiednią,a trzeci swoją przeszłością.Co zrobić kiedy ścigają nas duchy naszych przodków ? Nie tylko załoga statku ma problemy. Reyna,Nico i trener Hedge są ścigani przez myśliwego,który nie...

| 2014-10-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 24 października 2014

Podsumowując, „Krew Olimpu” to wspaniała lektura, warta poświęconego czasu. Czyta się ją bardzo szybko, a pełna akcji i humoru powieść zapada w pamięć na bardzo długi czasu. Zabrakło mi jednak tego poczucia, że seria „Olimpijscy Herosi” jest już zakończona. Czuję pewien niedosyt i jestem zawiedziona niektórymi momentami, a niektórymi jestem zachwycona. Chciałabym, że Rick Riordan mógł dopowiedzieć mi kilka szczegółów, o których nie raczył wspomnieć, a które mnie zżerają od środka. Jestem jednak szczęśliwa, że miałam możliwość przeczytania tej książki od razu, bo nie wytrzymałabym ani chwili dłużej. Moje poglądy na pewne sprawy uległy zmianie, ale wiem, że dzięki Riordanowi na pewno pozostaną mi wspaniałe wspomnienia. I na nowo kiedyś odkryję tę historię po raz kolejny. Także żegnam się, choć nie na zawsze, z Percym, Annabeth, Jasonem, Hazel, Nikiem, Piper, Frankiem, trenerem Hedgem, bogami Olimpijskimi, Gają (mogłabym tak wymieniać w nieskończoność) i z całą resztą tego kolorowego...

Weronika | 2014-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2014

Szczerze? Jestem tą książką nieco rozczarowana. Owszem, szybko się ją czyta, znajdujemy w niej wiele ciekawych wątków, tak jak poprzednie części zachwyca nas wyjątkowym humorem i zabawnymi dialogami, trzyma wysoki poziom. Jednak czegoś mi w niej brakowało. W niektórych momentach miałam również wrażenie, że udział poszczególnych bohaterów jest zupełnie pominięty np. według mnie było zdecydowanie za mało scen z Hazel. Jestem też nieco zawiedziona faktem, że nie było narracji z punktu widzenia Percy'ego. Ale cóż, to można wybaczyć, w końcu poświęcono mu całą jedną serię. Chociaż przyznam, że bardzo liczyłam na scenę, w której Percy spotyka po wojnie swoją matkę i Paula.
No i zakończenie. Byłam bardzo zawiedziona, gdy to przeczytałam. Niby jest happy end, ale jednak... coś mi się nie zgadzało. Jak dla mnie końcówka w ogóle nie w stylu Ricka.
Dobra, przejdźmy do plusów, których również nie zabrakło. Jak dla mnie największym było wprowadzenie narracji z punktu widzenia Nico. Na początku...

Angelika | 2015-08-15
Przeczytana: 14 sierpnia 2015

Moja kolejna ulubiona książka Ricka Riordana <3
Czytało mi się szybko i bardzo przyjemnie (jak wszystkie poprzednie książki tego autora).
Akcja była bardzo ciekawa, a wszyscy bohaterowie - fantastyczni (ale i tak Leo najlepszy :P). Po prostu wszystko było cudowne :D
Właściwie nie wszystko... minusem jest to, że jest to już ostatnia część cyklu "Olimpijscy Herosi", ale cóż... wszystko musi się w końcu skończyć. :C
Bardzo polecam tę historię tych świetnych herosów - Annabeth, Piper, Hazel, Reyny, Leo, Nica, Percy'ego, Jasona, Franka - i oczywiście satyra - trenera Hedga <3

Elfik Book | 2014-11-29

Czas leci nieubłaganie. 1 sierpnia zbliża się z każdą chwilą, a wraz z nim nieunikniona wojna. Siódemka herosów z przepowiedni musi dotrzeć na czas do Aten, pokonując przy tym wiele trudnych przeszkód. Jednak wierzą, że uda się im powstrzymać przebudzenie Gai. Lecz życie jest okrutne i nie pozwala im tak łatwo dotrzeć do celu. Największym problemem nie są potwory, bogowie ani pogoda. Są nim wspomnienia, które ciążą na każdym z herosów, znajdującym się na Argo II. W tym samym czasie Nico, Reyna i trener transportują Atenę Partenos do Obozu Herosów, gdzie Oktawian szykuje Rzymian na walkę z Grekami. By uniknąć krwawej wojny i dać siódemce herosów przynajmniej szansę na wygranie, muszą dotrzeć na czas. Czy im się uda? Czy Gaja się przebudzi? I czy wszyscy przeżyją?

I tak oto przeczytałam ostatnią część Olimpijskich Herosów. Długo na nią czekałam i muszę przyznać, że to było wyjątkowo niecierpliwe oczekiwanie. Koniecznie chciałam się dowiedzieć, co będzie dalej i jak zakończy się...

uptightdreamer | 2014-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Co, to już koniec? Jak to możliwe? Mam mieszane uczucia. Przede wszystkim, strasznie zabolało mnie, że ani Percy, ani Annabeth nie dostali swoich własnych rozdziałów. Od początku sugerowało to, że ich historia będzie tylko częścią wątku pobocznego i nie poznamy wydarzeń z ich perspektywy. Niestety, tak to wyglądało. Jasne, to już nie jest "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy", jednak ta dwójka i tak jest ulubionymi herosami tak wielu czytelników, a poza tym odegrali tak ważną rolę w wykreowanym przez Riordana świecie, że ich niemal zbagatelizowany udział w piątym tomie był wręcz smutny, zwłaszcza w obliczu zwieńczenia całej serii! A ja tak liczyłam na piękne - najbardziej jak to tylko w wykonaniu Percy'ego możliwe - zaręczyny! Co prawda, dzięki rozmowie z Nico - którego szczere wyznanie było dla mnie najbardziej szokującym momentem, ale o nim więcej zaraz :D - i zapewnieniu, że zamieszkają razem w Rzymie, możemy śmiało wziąć ich ślub za pewnik. Niemniej jednak, stanowi to dla mnie...