Sieć

Wydawnictwo: Tifoso
PiotrC

Sieć to już trzecia powieść Michała Buczaka. Tym razem autor zabiera czytelnika na styk świata piłkarskich fanatyków i polityki. Akcja książki dzieje się tuż przed EURO 2012. Jej głównym bohaterem jest policjant, który organizuje wydział do zwalczania chuligaństwa stadionowego. Za jego plecami władze prowadzą własną rozgrywkę. Jednak główny bohater odkrywa, ze przełożeni zataili przed nim wiele informacji, a ich działania wykraczają poza granice prawa. W takich okolicznościach zaczyna narastać w nim bunt.

źródło opisu: www.sendsport.pl

źródło okładki: www.sendsport.pl

FCBTVpl | 2018-02-05

Autor już na samym początku zazznacza, że osoby i wydarzenia w ksiażce są fikcyjne, a jakiekolwiek podobieństwo, które moglibyśmy sobie skojarzyć jest po prostu przypadkowe. Niestety, ale każda z ksiażek oparta jest na fikcji literackiej.

"Sieć" to książka z z serii political fiction. Akcja dzieje się przed rozpoczęciem Euro 2012. Bohater który wcześniej zajmował sie grubymi sprawami typu narkotyki, teraz trafił na sieć kibiców i siatkę tajnych służb.

Tak jak wspominałem historia jest fikcyjna, ale jednak znajdziemy w niej prawdziwe wydarzenia ze scen kibicowskich. Niektóre z nich łatwo poznamy, bo obiły sie szerokim echem. Bohaterzy jednak są wymysłem autora.

Jednak czytając książkę i przedstawione wydarzenia zaczynamy się zastanawiać, czy rzeczywiście świat polityki, parlament, specjalny wydział do zwalczania przestępczości kibicowskiej, władza mediów czy manipulacja władz i podstawianie swoich ludzi rzeczywiście jest prawdziwa. Może coś w tym jest i autor chciał to...

mario315 | 2018-05-09
Przeczytana: 16 maja 2018