Stadiony w ogniu

Wydawnictwo: Tifoso
978-83-932228-1-0
literatura faktu
--- szechter

To już druga powieść tego autora. Podobnie jak premierowa książka „Krew na stadionach”, ta również osadzona jest w realiach świata piłkarskich fanatyków. Językiem prostym i przystępnym, autor oddał klimat panujący kilkanaście lat temu na polskich stadionach. Emocjonujące i krwawe realia walk chuliganów, przygód podczas podróży, ale również codziennego życia głównych bohaterów. To wszystko okraszone opisami trybun i emocji, które rodzą się nieuchronnie podczas spotkań w kibicach piłkarskich.

źródło opisu: http://www.sendsport.pl

źródło okładki: http://www.sendsport.pl

FCBTVpl | 2018-02-19

"Stadiony w ogniu" również są powieścią opartą na fikcji literackiej, podobnie jak dwie poprzednie lektury. Na samym początku autor informuje o fikcji i przypadkowych podobieństwach.

Okładkę zdobi zdjęcie ciekawej oprawy (Witamy w piekle) z jednego ze spotkań Legii Warszawa (której kibicem jest autor).

Książka "Krew na stadionach" kończy się... tak samo jak się zaczęła, akcją ucieczki przed policją głównego bohatera, który pada na ziemię trafiony gumowa kulą. "Stadiony w ogniu", jak wspomniałem są kontynuacją, zatem książka zaczyna się od sytuacji gry Marcin, bo o nim mowa jest już w szpitalu, z którego za pomocą dwójki swoich przyjaciół ucieka z niego.

Akcja w powieści została tym razem wzbogacona o zagraniczne wyjazdy oraz o inne wydarzenia z życia bohaterów. Między innymi poznanie przez Marcina dziewczyny, studiach, obronie pracy magisterskiej czy narodzonym dziecku.

Osobiście najbardziej podobała mi się opisana akcja o wojnie z angielskimi kibicami przed meczem z Anglią....

Igor Wójtowicz | 2014-06-17

Zdecydowanie lepsza od pierwszej części. Akcja nie jest już tak monotonna, nie opiera się już jedynie na opisie okołomeczowych awantur. Została ona urozmaicona innymi wydarzeniami z życia bohaterów. Książka łatwa i przyjemna, w sam raz na przerwę między sezonami. :)

Hullitek | 2014-03-05

Kolejne przygody naszych bohaterów :) tym razem autor postarał się ubarwić wyprawy naszych przyjaciół i los ich rzucał w różne zakątki Europy. Aczkolwiek przygoda do Turcji wydała mi się zbytnio "pokolorowana" :) Ciekawy był wątek przed meczem Polska-Anglia.
Oczywiście książka utrzymała poziom z pierwszej części i czytało się lekko i przyjemnie. Gorąco polecam :)

mario315 | 2018-06-06
Przeczytana: 11 czerwca 2018