Krew na stadionach

Wydawnictwo: Tifoso
kibice
MarcinL

Pierwsza powieść na polskim rynku wydawniczym, tak mocno osadzona w realiach fanatyków piłkarskich. Książka opowiada o losach fanatyków warszawskiej Legii na kibicowskim szlaku. Pomimo tego, że jest to tylko fikcja literacka, autor wyjątkowo sugestywnie oddał atmosferę towarzyszącą meczom piłkarskim, przekazał czytelnikom emocje jakie budzą one w kibicach i sytuacje kiedy rodzi się agresja. Książka zawiera fragmenty brutalnych opisów stadionowej przemocy, jednak agresja nie jest w niej celem samym w sobie. Wprost oddaje rzeczywistość świata piłkarskich chuliganów z połowy lat 90-tych ubiegłego stulecia w Polsce, bez wydawania opinii i ocen.

... Dalsze wypadki potoczyły się błyskawicznie. Wszyscy czekali na moment kiedy wreszcie się to już zacznie, najgorsze były chwile niepewności. Widząc przed sobą oczekiwany pojazd, zaczęli działać z precyzją automatów. Po krótkiej chwili cały drugi wagon został pozbawiony wszystkich szyb z jednej strony, a wiele kamieni z głośnym brzękiem tłuczonego szkła, przelatywało na wylot przez całą szerokość wagonów. W środku zerwał się szalony tumult, odezwały się krzyki i jakieś zduszone jęki, najwidoczniej pierwszych ofiar ataku. Ktoś nawoływał z jakimś dziwnym akcentem, nawet pojedyncze słowa były trudne do zrozumienia w tym zamieszaniu, ale to już w tym momencie nie miało dla nikogo z czekających większego znaczenia. Przed sobą mieli wroga, do którego należało się dostać, a potem...se

źródło opisu: sendsport.pl

źródło okładki: sendsport.pl

Hullitek | 2014-03-03

Książka naprawdę fajna, ale co mnie zirytowało w niej, to jak autor napisał: "zuzlowcy wyjechali na bieżnię" kurde, na jaka bieznie? :)jak dla mnie, kibica żużla, bardzo miło było przeczytać wątek żużlowy, ale tutaj autor się nie popisał.
Druga sprawa co mogła wkurzać, to jak autor przypominał, że Legia jest znienawidzona w całej Polsce. Trudno się z tym nie zgodzić, ale trochę przesadzał.
Można też się trochę pośmiać z niektórych sytuacji, dialogów :)
Śmiało polecam każdemu kibicowi tę książkę!
Jedna gwiazdka za bieżnie...

fioletoważaba | 2014-06-07

Przeczytałam ją niedawno i jestem rozbawiona. Książką w większości jest po prostu nierealna, sceny są przekombinowane i aż człowiek ma ochotę się uśmiechnąć i pokręcić głową. Dałam ją do przeczytania bratu, który swojego czasu lubił bywać kibicem aktywnym jak skończył uznał że za dużo fikcji jak dla niego. Nie wiem co sądzić o bohaterach, raz tacy inteligentni, takie świetne akcje ogarniają a potem czytasz ich dialogi i wychodzą na kompletnych idiotów, słownictwo ubogie. Jedyne co jest dobre w tej książce to to że szybko się czyta i nie dłuży się.

Roman | 2013-02-20

Nie polecam

sanderson665 | 2013-08-10

niezła niezla,ale mogłaby być lepsza!;p

jaderwat | 2016-11-25
Przeczytana: 2016 rok