Tragedia sycylijska

Tłumaczenie: Anna Niewęgłowska
Wydawnictwo: Muza
Sicilian tragedi
literatura włoska

W Katanii na Sycylii trwają przygotowania do nowej inscenizacji "Romea i Julii". Awangardowy reżyser angażuje lokalne gwiazdy, starych, doświadczonych aktorów. W rolę Romea wciela się sześćdziesięciolatek, a i inni bohaterowie nie są młodsi. Miłosny dramat ma miejsce nie tylko na scenie, ale i w życiu. Między dwoma rywalizującymi o wpływy przedsiębiorcami o mafijnym rodowodzie, Pirotty, dla której Turrisim, dochodzi do krwawego konfliktu o piękną i krnąbrną córkę Pirotty, dla której Turrisi stracił głowę. Zatłoczone plaże, wyludnione ulice, letni pejzaż staja się tłem dla przedstawień, które są areną dla tajemniczych i krwawych egzekucji. Pod osłoną słów Szekspira rozgrywa się błyskotliwa sycylijska czarna komedia.

źródło opisu: Wydawnictwo Muza, 2008

źródło okładki: www.muza.com.pl

Tanczaca_z_Ksiazkami | 2015-11-16
Na półkach: Gnioty, Przeczytane
Przeczytana: 13 listopada 2015

Nudne jak flaki z olejem i wulgarne. Może dalej było ciekawiej, ale nie zmęczyłam.
NIE polecam.

libellula | 2015-09-29