Wszystkie odcienie pereł

Tłumaczenie: Katarzyna Wydra
Seria: Labirynty. Kolekcja prozy
Wydawnictwo: WAM
Watercolored pearls

Serena traciła nadzieję na to, że będzie miała dzieci. Tymczasem jest matką dwóch chłopców. Niemniej jej radość stopniowo zamienia się w rozpacz. Czy macierzyństwo było dobrą decyzjąa Ambitna prawniczka, Tawana, próbuje uporządkować swoje życie, ale tragiczne wspomnienia ciągle do niej powracają. Czy praca w prestiżowej firmie pomoże jej zapomnieć o przeszłościa Mąż pragnie, by Erika wróciła do niego. zapewnia, że się zmieni i więcej nigdy jej nie skrzywdzi. Czy to szansa na odrodzenie uczuć, czy początek nowego dramatua Wszystkie odcienie pereł to opowieść o przyjaźni, która pomaga stawić czoła osobistym problemom i przetrwać najcięższe chwile.

źródło opisu: http://wydawnictwowam.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwowam.pl/

allison | 2014-03-20
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 19 marca 2014

Po książce z serii "Labirynty" spodziewałam się czegoś więcej - jakiejś niebanalnej opowieści. Tymczasem dostałam przeciętną, niczym nie wyróżniającą się historię, jakich wiele na rynku księgarskim.

Fabuła skupia się na losach trzech powiązanych ze sobą kobiet, jednak nie ma w niej niczego powalającego. Całość ubarwia wątek sensacyjny i uważam go za zaletę powieści.
Minusem natomiast jest bardzo nachalny, podszyty religijnością dydaktyzm. Nie mam nic przeciwko treściom katolickim w literaturze, jednak tu zostały one wykorzystane w nadmiarze i pokazane - jak dla mnie - łopatologicznie.

Można, oczywiście, sięgnąć po "Wszystkie odcienie pereł" i potraktować tę lekturę jako lekki relaks (bo na pewno nie należy spodziewać się porywających doznań czytelniczych).

Bed | 2014-09-30
Na półkach: Czytadła, Przeczytane
Przeczytana: 29 września 2014

Książka nie spełniła moich oczekiwań i nie ze względu na liczne nawiązania do Boga, który we wszystkim kierował życiem trzech przyjaciółek, ale ze względu na sposób napisania. Ten styl obrazkowy niespecjalnie mi się podoba, do tego papierowe postaci i prosta intryga. Jeśli ktoś jest dobry to dobry a jak bohaterka go nie toleruje to jest zły. Sama lubię w opowieściach coś mniej oczywistego. Może się podobać przyjaźń między trzema tak różnymi kobietami, ale są książki zdecydowanie lepiej napisane.

kasandra_85 | 2012-01-02
Przeczytana: grudzień 2011

miki24gr | 2014-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2014

Próbowałam... naprawdę...Nie dałam rady...Wierzę w inne wartości...

aleksnadra | 2013-03-27
Przeczytana: 07 marca 2013

Bardzo lubię serię Labirynty, która ukazuje się nakładem wydawnictwa WAM. Każda powieść w cyklu dotyka ludzkich, codziennych zmagań gdzie dobro zwycięż a ze złem a przyjaźń i miłość ma działanie terapeutyczne.
Tym razem zapoznałam się się z książką autorstwa Stacy Hawkins Adams "Wszystkie odcienie pereł".

Powieść łączy w sobie losy trzech przyjaciółek. Serena to żona pastora i kobieta, która długo walczyła o to aby być mamą. Na początku nie zniechęcały jej kolejne nieudane próby. Z czasem jednak zaczęła tracić nadzieję na macierzyństwo. Jednak marzenie spełnia się i zostaje matką uroczych bliźniąt. Ale czy tak wyobrażała sobie rodzicielstwo? Czy jest w stanie poradzić sobie z nadmiarem obowiązków? Jej radość powoli zamienia się w rozpacz.
Tawana jest studentką prawa i samotną matką. Kiedy otrzymuje wymarzony staż w renomowanej kancelarii, musi podjąć jedną z ważniejszych decyzji w życiu. Dobro i wychowanie dziecka czy spełnienie własnych marzeń? Sumieniem Tawany targają również...

Opis książki był bardzo ciekawy i myślałam,że ksiązka równiez będzie niezła.Ale niestety-jak dla mnie-klapa na całej lini.Nie jestem w stanie czytać książek mówiących o tym,że trzeba iść drogą wyznaczoną przez Boga bo wtedy całe życie będzie piękne,kolorowe,bez wątpliwości bo Bóg zawsze nas wesprze i wszystko cudownie,pozytywnie się wyjaśni,naprawi.Książka jest dla mnie kompletną porażką,ląduje na półce oddam/wymienię i mam nadzieję,że szybko znajdzie się chętny,bo jak ją widzę na kupce moich przeczytanych książek to mnie odrzuca

Anna-mojeksiążki | 2011-06-21
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 2011 rok

Zaczęłam czytać i olśniło mnie, że już ją czytałam :) Książka jest bardzo ciekawa - pokazuje zaprzyjaźnione kobiety zmagające się ze swoimi problemami, siłę przyjaźni i miłości . Wszystkie odcienie pereł odzwierciedlają wszystkie odcienie życia. Lektura warta uwagi - polecam na letnie wieczory !

Sosenka | 2014-04-15
Przeczytana: kwiecień 2014

Po dramatycznej historii Dylana i Maggie z poprzednich tomów serii Labirynty, które recenzowałam niedawno, przyszedł czas na kolejną opowieść z tego cyklu. Znowu będzie bardzo uczuciowo, ale z dużo większą dozą optymizmu i nieco lżejszą tematyką. Autorem tej książki jest Stacy Hawkins Adams, amerykańska pisarka i dziennikarka. Na swoim koncie ma mnóstwo udanych, wielokrotnie nagradzanych i bestsellerowych tytułów jak Speak to my heart czy Nothing but the rain thing. Mieszka wraz z mężem i dziećmi w Richmond w Wirginii.
Przy okazji tej książki znowu ujawnił się mój specyficzny gust. Po raz kolejny książka, która jak ze zdziwieniem przeczytałam w internecie, nie zachwyciła czytelników w Polsce i jest wręcz przez nich uznana za jedną z najgorszych z całej serii, mnie zafascynowała i oczarowała. Oczywiście każdy autor ma własny styl, tworzy inny klimat, jednak jeśli chodzi o Labirynty, łączyło ich jedno, a konkretnie ogromna dawka emocji i szczególna atmosfera powieści. Chociaż...

BIETKA | 2010-08-21
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 15 sierpnia 2010

Książka podoba mi się, w skali od 1 do 10, stawiam ocenę 7:) Fabuła nabiera tempa w miarę rozwoju akcji.
Porusza ważny temat prawdziwej przyjażni i naświetla wiarę, jako problem moralny obojętny w dzisiejszym świecie dla wielu ludzi.We mnie fabuła tej pięknej książki wzbudziła wartość prostoty relacji z Bogiem!

Ola | 2011-10-28
Przeczytana: 27 października 2011

Bardzo życiowa, piękna książka o miłości, przyjaźni i głębokiej wierze. Godna polecenia wszystkim, którzy zwątpili w powyższe wartości, ale i dla tych, którzy się nimi kierują. Szybko się czyta, bardzo wciąga :)))) i chce się więcej ;)