Wszystkie odcienie pereł

Seria: Labirynty. Kolekcja prozy
Wydawnictwo: WAM
Watercolored pearls
literatura piękna

Serena traciła nadzieję na to, że będzie miała dzieci. Tymczasem jest matką dwóch chłopców. Niemniej jej radość stopniowo zamienia się w rozpacz. Czy macierzyństwo było dobrą decyzjąa Ambitna prawniczka, Tawana, próbuje uporządkować swoje życie, ale tragiczne wspomnienia ciągle do niej powracają. Czy praca w prestiżowej firmie pomoże jej zapomnieć o przeszłościa Mąż pragnie, by Erika wróciła do niego. zapewnia, że się zmieni i więcej nigdy jej nie skrzywdzi. Czy to szansa na odrodzenie uczuć, czy początek nowego dramatua Wszystkie odcienie pereł to opowieść o przyjaźni, która pomaga stawić czoła osobistym problemom i przetrwać najcięższe chwile.

źródło opisu: http://wydawnictwowam.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwowam.pl/

"Wszystkie odcienie pereł" otrzymałam od mojej mamy - jedna z książek, która towarzyszyła w szpitalu, obok którego niedaleko znajduje się Wydawnictwo WAM.
Książkę czyta się szybko, jest pisana lekko pomimo wcale nie lekkich problemów bohaterek w niej występujących.
Serena, Tawana i Erika to trzy kobiety, których losy przeplatają się nawzajem. Każda inna, z inną historią, z innymi dylematami - jednak wszystkie w swoim życiu poszukują Boga oraz siebie.
Jednak - żeby nie było tak idealnie losy bohaterek są dość do przewidzenia, a czytelnik z dystansem musi podejść do pewnych rzeczy jak słuchanie woli Bożej w swoim życiu - to nie zawsze jest tak proste jak w książce.
Druga sprawa - chrześcijaństwo chrześcijaństwem, ale książka pisana jest w duchu protestanckim stąd obraz Boga w niej jest momentami zbyt "cukierkowy".
Podsumowując jednak "Wszystkie odcienie pereł" na tle książek, które proponują nam w dzisiejszych czasach księgarnie z list bestsellerów - ta zdecydowanie wyróżnia się...

Raf_use | 2018-03-11
Przeczytana: 09 marca 2018

Opinia przeciętna doskonale pasuje do tej książki. Fajnie poczytać książkę, gdzie bohaterowie kierują się wolą Bożą w swoim życiu. I nie wątpię, że są tacy ludzie i są z tego powodu szczęśliwi. Jednakże całość jest dosyć cukierkowa, a w prawdziwym życiu przyjęcie Bożej woli i łaski oraz podążanie Jego drogami jest niejednokrotnie dużo bardziej skomplikowane i trudne. Książka niewątpliwie ku pokrzepieniu. Mimo iż takie lubię, to jednak ta pozycja średnio przypadła mi do gustu i chyba spodziewałem się czegoś innego.

| 2015-01-08

Trzy kobiety, różne losy, przyjaźń, a nad tym wszystkim bezgraniczna wiara w Boga. Brzmi banalnie? Zapewne, ale czytając między wierszami naprawdę można znaleźć wiele drogocennych perełek.

Serena nie sądziła, że kiedykolwiek będzie matką. Znając swoje zdrowie, wiedziała, że musiałby stać się cud i po wielu staraniach, modlitwach zostaje mamą bliźniaków. Pomimo, że macierzyństwo jest tym, o czym marzyła od dawna, zaczyna mieć wątpliwości czy to na pewno jest jej powołaniem. Przy dwóch bardzo energicznych i potrzebujących nieustannej uwagi chłopcach, obowiązkach żony pastora i tendencji do bycia perfekcyjną nie jest jej łatwo.

Tawana to ambitna studentka. Swoją przyszłość wiąże z zawodem prawnika i właśnie staje przed swoją życiową szansą, jaka jest staż w jednej z najbardziej prestiżowych kancelarii prawnych w kraju. Podczas, gdy jej życie zawodowe jest idealnie poukładane, jej życie osobiste przypomina ruinę. Kobieta wciąż rozpamiętuje swoją przeszłość, przez co jej decyzje są...

Bed | 2014-09-30
Na półkach: Czytadła, Przeczytane
Przeczytana: 29 września 2014

Książka nie spełniła moich oczekiwań i nie ze względu na liczne nawiązania do Boga, który we wszystkim kierował życiem trzech przyjaciółek, ale ze względu na sposób napisania. Ten styl obrazkowy niespecjalnie mi się podoba, do tego papierowe postaci i prosta intryga. Jeśli ktoś jest dobry to dobry a jak bohaterka go nie toleruje to jest zły. Sama lubię w opowieściach coś mniej oczywistego. Może się podobać przyjaźń między trzema tak różnymi kobietami, ale są książki zdecydowanie lepiej napisane.

Sosenka | 2014-04-15
Przeczytana: kwiecień 2014

Po dramatycznej historii Dylana i Maggie z poprzednich tomów serii Labirynty, które recenzowałam niedawno, przyszedł czas na kolejną opowieść z tego cyklu. Znowu będzie bardzo uczuciowo, ale z dużo większą dozą optymizmu i nieco lżejszą tematyką. Autorem tej książki jest Stacy Hawkins Adams, amerykańska pisarka i dziennikarka. Na swoim koncie ma mnóstwo udanych, wielokrotnie nagradzanych i bestsellerowych tytułów jak Speak to my heart czy Nothing but the rain thing. Mieszka wraz z mężem i dziećmi w Richmond w Wirginii.
Przy okazji tej książki znowu ujawnił się mój specyficzny gust. Po raz kolejny książka, która jak ze zdziwieniem przeczytałam w internecie, nie zachwyciła czytelników w Polsce i jest wręcz przez nich uznana za jedną z najgorszych z całej serii, mnie zafascynowała i oczarowała. Oczywiście każdy autor ma własny styl, tworzy inny klimat, jednak jeśli chodzi o Labirynty, łączyło ich jedno, a konkretnie ogromna dawka emocji i szczególna atmosfera powieści. Chociaż...

allison | 2014-03-20
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 19 marca 2014

Po książce z serii "Labirynty" spodziewałam się czegoś więcej - jakiejś niebanalnej opowieści. Tymczasem dostałam przeciętną, niczym nie wyróżniającą się historię, jakich wiele na rynku księgarskim.

Fabuła skupia się na losach trzech powiązanych ze sobą kobiet, jednak nie ma w niej niczego powalającego. Całość ubarwia wątek sensacyjny i uważam go za zaletę powieści.
Minusem natomiast jest bardzo nachalny, podszyty religijnością dydaktyzm. Nie mam nic przeciwko treściom katolickim w literaturze, jednak tu zostały one wykorzystane w nadmiarze i pokazane - jak dla mnie - łopatologicznie.

Można, oczywiście, sięgnąć po "Wszystkie odcienie pereł" i potraktować tę lekturę jako lekki relaks (bo na pewno nie należy spodziewać się porywających doznań czytelniczych).

miki24gr | 2014-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2014

Próbowałam... naprawdę...Nie dałam rady...Wierzę w inne wartości...

Opis książki był bardzo ciekawy i myślałam,że ksiązka równiez będzie niezła.Ale niestety-jak dla mnie-klapa na całej lini.Nie jestem w stanie czytać książek mówiących o tym,że trzeba iść drogą wyznaczoną przez Boga bo wtedy całe życie będzie piękne,kolorowe,bez wątpliwości bo Bóg zawsze nas wesprze i wszystko cudownie,pozytywnie się wyjaśni,naprawi.Książka jest dla mnie kompletną porażką,ląduje na półce oddam/wymienię i mam nadzieję,że szybko znajdzie się chętny,bo jak ją widzę na kupce moich przeczytanych książek to mnie odrzuca

aleksnadra | 2013-03-27
Przeczytana: 07 marca 2013

Bardzo lubię serię Labirynty, która ukazuje się nakładem wydawnictwa WAM. Każda powieść w cyklu dotyka ludzkich, codziennych zmagań gdzie dobro zwycięż a ze złem a przyjaźń i miłość ma działanie terapeutyczne.
Tym razem zapoznałam się się z książką autorstwa Stacy Hawkins Adams "Wszystkie odcienie pereł".

Powieść łączy w sobie losy trzech przyjaciółek. Serena to żona pastora i kobieta, która długo walczyła o to aby być mamą. Na początku nie zniechęcały jej kolejne nieudane próby. Z czasem jednak zaczęła tracić nadzieję na macierzyństwo. Jednak marzenie spełnia się i zostaje matką uroczych bliźniąt. Ale czy tak wyobrażała sobie rodzicielstwo? Czy jest w stanie poradzić sobie z nadmiarem obowiązków? Jej radość powoli zamienia się w rozpacz.
Tawana jest studentką prawa i samotną matką. Kiedy otrzymuje wymarzony staż w renomowanej kancelarii, musi podjąć jedną z ważniejszych decyzji w życiu. Dobro i wychowanie dziecka czy spełnienie własnych marzeń? Sumieniem Tawany targają również...

Yasmine | 2012-05-21
Przeczytana: 21 maja 2012

Serena straciła nadzieję na to, że będzie miała dzieci. Tymczasem jest matką dwóch chłopców. Niemniej jej radość stopniowo zmienia się w rozpacz. Czy macierzyństwo było dobrą decyzją?
Ambitna prawniczka Tawana próbuje uporządkować swoje życie, ale tragiczne wspomnienia ciągle do niej wracają. Czy praca w prestiżowej firmie adwokackiej pomoże jej zapomnieć o przeszłości?
Mąż pragnie, by Erika wróciła do niego. Zapewnia, że się zmienił i więcej jej nie skrzywdzi. Czy to szansa na odrodzenie nowych uczuć, czy początek nowego dramatu? Tyle z okładki książki.
Jest to opowieść o przyjaźni, poszukiwaniu sensu życia i własnej duchowości, opartej na głębokiej wierze w Boga. To nieustanne pisanie o powierzeniu się opiece Boga bywa czasem męczące w książce, ale trzeba przyznać, że może pobudzać do refleksji na temat siebie, naszych relacji z innymi osobami.