Australia

Okładka książki Australia Barbara Dmochowska
Okładka książki Australia
Barbara Dmochowska Wydawnictwo: Bernardinum Seria: Biblioteka "Poznaj Świat" powieść przygodowa
powieść przygodowa
Biblioteka "Poznaj Świat"
Bernardinum
2014-01-01
2014-01-01
podróże Australia outback przygoda

Studencka wyprawa wokół Australii

Ciekawie opisana historia podróży dwójki Polaków przez Australię. To ciągle jedna z moich destynacji "must see" ale pandemia pokrzyżowała wszelkie plany, a dzięki książce można odbyć wirtualną podróż po tym pięknym, różnorodnym i bardzo ciekawym kontynencie. Dziękuję autorce za inspirację i potwierdzenie, że warto się tam wybrać :)

Bardzo fajna wyprawa wokół (prawie) całej Australii, jednak opisana dość przeciętnie. Zwłaszcza początek był czasami mocno irytujący, gdy kolejny opis dotyczył krewnych i znajomych u których się zatrzymali (i co z nimi robili) niż samej Australii. Za dużo o campingach i problemach z autem, za mało o tym co zobaczyli po drodze. Podejrzewam, że tekst jest przeredagowanym pamiętnikiem spisywanym w trakcie podróży (książka ukazała się 13 lat po opisywanej podróży [!]),stąd wiele informacji dość mało istotnych. Od połowy książki lepiej się czytało – może powodem tu były dłuższe opisy miejsc, może opisywane zdarzenia odbiegające od tych spotykanych w czasie zwykłej wycieczki. Plusem książki są zdjęcia, minusem to, że nie zostały podpisane i czasami zostały zamieszczone nie przy tekście którego dotyczą.

Za duzo opisów przyrody a za mało opisów ludzi i sposobu ich zycia. Dla mnie czytelniczki książek drogi to tak jak w przypadku filmów lubię jak się coś dzieje a nie tylko opisuje. Dużo zdjęć natury bez podpisów pod zdjęciem. Różnorodność Australii zachwyca ale to nie wszystko czego się spodziewałam.

Swietnie sie czyta duzo szczegolow,opisow miejsc,napotkanych osob i zwierzat,przygod i calej podrozy.

nie skończyłam, bo książka jakaś taka bez polotu, jak setki innych, szkoda mi było czasu

Cudownie czyta się takie opowieści. Opis wspaniałej wyprawy, której naprawdę można pozazdrościć.

Poprawnie ale dupy nie urywa. Styl pisarski taki sobie, dużo jakichś dziwnych opisów a bardzo mało uczuć. Uczucia/odczucia to dla mnie najważniejszy element literatury podróżniczej.

Najciekawszy fragment tej książki to dla mnie to podróż przez interior. W przyszłym roku mam pokonać podobną trasę ale gdybym nie był przekonany to książka zupełnie by mnie nie zachęciła do tego. Zdjęcia to ekstremalna pomyłka - bardzo słabe i bez interesujących pomysłów.

Fajne fotografie.

Fajne fotografie.

Basię czytało się bardzo fajnie, ciekawe informacje o Australii, lekki styl, swobodne ukazanie uczuć co do podróży to główne zalety książki.

relacja fajna, mogłam się poczuć jakbym tam była, lekki język, dobre na relaks i oderwanie od dnia codziennego

• Podróżnicze
  • Podróże