Paragon z podróży. Poradnik taniego podróżowania. Wydanie 2

Okładka książki Paragon z podróży. Poradnik taniego podróżowania. Wydanie 2 Patryk Świątek, Bartłomiej Szaro
Okładka książki Paragon z podróży. Poradnik taniego podróżowania. Wydanie 2
Patryk ŚwiątekBartłomiej Szaro Wydawnictwo: Bezdroża poradniki
poradniki
Bezdroża
2014-11-17
2012-11-16
podróże przygoda poradnik turystyka

Okładka książki Polska na weekend Wanda Bednarczuk-Rzepko, Marcin Biegluk, Michał Ciesielski, Marcin Czyżniewski, Krzysztof Dopierała, Adam Dylewski, Krzysztof Fedorowicz, Stanisław Figiel, Marcin Gołąbek, Mateusz Greczyło, Ewa Jaroszyńska, Mateusz Kaczyński, Paweł Klimek, Olga Kołudzka, Jerzy M. Kosacki, Małgorzata Kowalczuk, Ada Krakowiak, Daniel Kuziora, Magdalena Malinowska, Joanna Markin, Małgorzata Mazurek, Mariusz Moritz, Marek Motak, Krystyna Nieścior, Wojciech Nowicki, Janusz Pazder, Marek Piasecki, Emilia Pollok, Joanna Rogińska, Barbara Salamon-Szympruch, Stanisław Sikora, Cyprian Skała, Arkadiusz Skonieczny, Piotr Skurzyński, Magdalena Stefańczyk, Daria Strączyńska, Jarosław Swajdo, Patryk Świątek, Bartłomiej Szaro, Paweł Szpala, Edyta Tomczyk, Agnieszka Tutak, Joanna Tutak, Magdalena Ujma, Agnieszka Wałek, Marek Waśkiel, Aleksandra Zagórska-Chabros, Samanta Zarawska-Cwynar, Barbara Zygmańska
Polska na weekend Wanda Bednarczuk-Rz...

Tania podróż to namiot, brudny autobus, lokalni naciągacze i kombinatorstwo cebulaków. Tak wynika z opisów współautorów. A ważne i cenne informacje już trochę się zdezaktualizowały.

no ok, zalezy kto czego szuka, troche dobrych rad jesli ktos jeszcze nie podrozowal na wlasna reke

Książkę "pochłonęłam" dosłownie w dwa dni: w pierwszy przeczytałam porady chłopaków dotyczące taniego podróżowania, a w drugi tytułowe "paragony z podróży".

Książkę czyta się naprawdę lekko, tekst opatrzony masą przepięknych fotografii z różnych zakątków świata. Książkę mogę polecić każdemu, kto zainteresowany jest podróżami. Zapewne zawarte w książce porady nie zainteresują doświadczonych podróżników, ale dla tych, którzy marzą o podróżowaniu i stawiają w tej dziedzinie pierwsze kroki, książka okaże się skarbnicą niezbędnych informacji.
Wydanie 2 jest z roku 2014, a sposobów na tanie podróżowanie z roku na rok jest coraz więcej, dlatego dla pewności niektóre informacje proponuję zweryfikować. Jednakże większość porad jest uniwersalna, dlatego książka może okazać się naprawdę pomocna.

Szczerze polecam :)

Hmm, ciężko ocenić publikację...
Sposób podróżowania "na żywioł" z pewnością spodoba się młodym ludziom, szukającym nieco adrenaliny, jednak "wapniakom" wyda się z pewnością nieco ryzykowne. Nie wszyscy aktywni zawodowo będą mieli komfort "rzucenia" pracy i urlopu na zawołanie, by dopasować się do tanich lotów, to niestety pracodawcy sterują raczej naszym czasem. Nie ma większego sensu punktować wad i niewygód, bo wszystkie albo obracały się we wspaniałe przeżycie, albo kończyły się dobrze i szczęśliwie dla autorów cytowanych blogów. Mieli fuksa, fortuna im sprzyjała? Możliwe... A gdzie są głosy tych, którym się takie wyprawy niestety nie udały? Myślę, że z racji specyfiki bloga, nie dostali szansy głosu, ilu ich jest?
Jednym słowem zbyt optymistyczne, by było prawdziwe i zawsze się sprawdzało...
Stron w 2016: 30.861

Hmm, ciężko ocenić publikację...
Z jednej strony jak najbardziej pożyteczna, z garścią dobrych i ciekawych propozycji na zaoszczędzenie pieniędzy i ciekawe podróże. Z drugiej jednak strony nie są to rozwiązania dla wszystkich, nie łudźmy się. Pozycja inspiruje do uruchomienia fantazji i pokładów podróżniczego szaleństwa, jak i kreatywnego podejścia do planowania budżetu....

Czy można zwiedzić cały świat mając w kieszeni zaledwie kilkadziesiąt złotych? Czy opłaca się podróżować na własną rękę, omijając biura podróży i ich atrakcyjne choć drogie oferty? Jaki jest najlepszy sposób na poznanie klimatu danego kraju, na spotkanie mieszkających w nim ludzi, na oddychanie atmosferą miast i krajów z dala od komercyjnych ośrodków, gdzie turyści trzymani są w złotych klatkach? Czego unikać, na co zwracać uwagę i o czym pamiętać wybierając się na wyprawę? To tylko kilka z wielu pytań, jakie zadaje sobie każdy żądny wrażeń podróżnik, zaś odpowiedzi wielokrotnie decydują o powodzeniu danego wyjazdu i pozwalają zminimalizować ewentualne problemy, które zawsze mogą pojawić się w drodze.
Teraz nie trzeba już wertować książek z niepokojem odwrotnie proporcjonalnym do zbliżającej się daty wyjazdu. Nie trzeba też wykonywać telefonów do biur informacji czy ambasad, nie trzeba spędzać godzin w Internecie na wyszukiwaniu danych niezbędnych do zaplanowania podróży. Wystarczy tylko sięgnąć po znakomitą książkę „Paragon z podróży. Poradnik taniego podróżowania”, będącą kontynuacją akcji „Paragon z podróży”, czyli wymyślonej przez autorów bloga podróżniczego formy relacji z wyjazdu, która kładzie nacisk na praktyczną stronę podróżowania. Patryk Światek i Bartek Szaro, w opublikowanej nakładem wydawnictwa Bezdroża książce odsłaniają przed nami tajniki taniego podróżowania, udzielając jednocześnie wielu praktycznych wskazówek dotyczących transportu, wymogów obowiązujących w danym kraju czy niezbędnych elementów ekwipunku. Znajdziemy tu również fascynujące relacje z podróży czytelników bloga, którzy – oprócz podzielenia się z nami własnym przepisem na udaną podróż – przedstawiają tarasy, które przebyli, czas trwania wypraw oraz koszt eskapad.
Na książkę składają się dwie części – pierwsza stanowi poradnik, który powstał na podstawie własnych doświadczeń autorów, opisujących znane i wypróbowane przez nich metody taniego podróżowania. Żeby taka podróż była udana, warto poświęcić nieco czasu na jej zaplanowanie (oczywiście z niniejszym poradnikiem w ręku),wcześniej jednak odpowiemy sobie na pytanie dlaczego warto podróżować, obalając przy okazji najczęściej pojawiające się wymówki, które nie pozwalają nam zrobić pierwszego kroku. Dowiemy się, że nawet brak znajomości języków obcych nie stanowi przeszkody w eksploracji świata, poznamy również historię pewnego sześćdziesięcioczteroletniego autostopowicza, która mogłaby stać się podstawą do napisania wciągającego scenariusza filmowego.

(...)
Pełna treść recenzji dostępna n stronie: http://bezdroza.pl/ksiazki/paragon-z-podrozy-poradnik-taniego-podrozowania-wydanie-2-patryk-swiatek-bartek-szaro,bepap2.htm

Chyba czegoś innego spodziewałem się po tej książce. Jedynie pierwsze strony to prawdziwy opis przygotowania się do backpackerskiej podróży, reszta to "paragony", które są żywcem skopiowane ze bloga chłopaków i nic nowego do sprawy nie wnoszą, jeśli się tego bloga wcześniej śledziło. Wiązałem duże nadzieje z tą książką, jednak trochę się zawiodłem, choć nie mniej jednak dla laików będzie to prawdziwe kompendium wiedzy o tanim podróżowaniu, które mimo wszystko można polecić!

Dobry poradnik taniego podróżowania i tyle w temacie.

Dobry poradnik taniego podróżowania i tyle w temacie.

Przydatna pozycja dla osób, które chcą zacząć samodzielnie organizować podróże i zwiedzać świat. Pokazuje krok po kroku jak znaleźć tanie połączenie lotnicze, gdzie szukać noclegów, na czym można zaoszczędzić, a co trzeba koniecznie mieć ze sobą. Bardzo ciekawy poradnik, szczególnie dla miłośników wypraw z plecakiem. Książka pokazuje też przykłady wypraw zorganizowanych zgodnie z zawartym przepisem, pokazując, że można.

Czytając ją już posiadałam pewną wiedzę, np. o autostopie i spaniu na dziko, jednak stwierdziłam, że zawsze mogę dowiedzieć się czegoś nowego i się nie myliłam. Poza konkretną wiedzą, wspartą konkretnymi doświadczeniami mamy też całą masę inspiracji do podróży i rewelacyjnych (króciutkich, co prawda) reportaży. Genialna konstrukcja przeplatania jednego z drugim, sprawia, że nie jest to tylko informacyjny gniot, ale też po prostu książka, którą przyjemnie się czyta. Polecam - zwłaszcza tym nieprzekonanym do podróży :)

Książka z pewnością inspirująca, trochę poradnik taniego podróżowania, trochę relacja z podróży wielu. Nie jest to opowieść podróżnicza, jednak na pewno po jej przeczytaniu siedzi mi w głowie potrzeba wyjechania w nieznane, samodzielnego, bez umowy z biurem podróży, a z plecakiem/ sakwami i mapą.
Mimo pochlebnych opinii powyżej mam pewien niesmak. Przepełniona jest książka pomysłami na kombinatorstwo, jak tanie podróżowanie uczynić jeszcze tańszym dzięki niekoniecznie uczciwemu kombinowaniu. I to taka uwaga do całości. Mimo wszystko - polecam.

• Podróżnicze
  • Podróże

Dodaj cytat z książki Paragon z podróży. Poradnik taniego podróżowania. Wydanie 2