Busem przez świat. Wyprawa pierwsza

Seria: Busem przez świat
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Pavel

Mówili nam, że to niemożliwe. Nikt busem kupionym za grosze nie przejedzie ze Śląska na Gibraltar. A już na pewno nie pięciu facetów bez doświadczenia. Mieliśmy zapał zamiast pieniędzy, łąkę zamiast łóżka i wiecznie psującą się skrzynię biegów. A jednak nam się udało. W szalonej podróży kolorowym samochodem spotkaliśmy paru złych ludzi, za to mnóstwo dobrych. Uciekaliśmy przed bykiem i...

W szalonej podróży kolorowym samochodem spotkaliśmy paru złych ludzi, za to mnóstwo dobrych. Uciekaliśmy przed bykiem i niedźwiedziem, trafiliśmy do powieści Stephena Kinga i balowaliśmy z pastorem. Widzieliśmy najpiękniejsze miejsca w Szwajcarii, Włoszech, Francji i wielu innych krajach, poznaliśmy każdy rów przy drodze i spoglądaliśmy na Afrykę z samego krańca Europy. Potem nas aresztowano.

Ta książka jest świadectwem naszej podróży. Opowiada o tym, że każde marzenie może się spełnić.

Opowieści ekipy „Busem przez świat” wysłuchał i zredagował Łukasz Orbitowski.

źródło opisu: Wydawnictwo Sine Qua Non, 2014

źródło okładki: http://www.lamanita.pl/busemprzezswiat

Mała-Mi | 2018-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2018

Lekka luźna pozycja, pozwalająca się oderwać od monotonii dnia codziennego:)

Grupka chłopaków postanawia kupić starego busa i pojechać nim na Gibraltar. Nikt ze znajomych i rodziny nie wierzy w szansę powodzenia tego projektu. Oni jednak upierają się i.. stawiają na swoim!

Podróżują przez całą Europę, przeżywając przy tym mnóstwo przygód. Czasem śmiesznych, czasem przyprawiających o dreszcze. Dzieje się:)

Przyjemna, pozytywna lekturka.

MinnieFlav | 2015-07-27

Właściwie to nie przeczytałam do końca. Książka jest bardzo nieciekawa. Jak pamiętnik kurde plastusia. To co tam można przeczytać to może ważne dla kogoś wszystkie średnio ciekawe szczegóły, brak stylu, zanim w ogóle ruszą mija 1/3, jadą gdzieś tam nie ma prawie żadnych opisów prócz, że ktoś ich przegonił z pola gdzie się rozbili.

kasandra_85 | 2011-12-01
Przeczytana: listopad 2011

WMagdalena | 2015-02-09

Pięciu młodych chłopaków postanawia wybrać się na Gibraltar. Wydawało by się, że to nic nadzwyczajnego, niestety w ich przypadku głównym problemem są bardzo małe możliwości finansowe, co sprawia że wyprawa staje się wyjątkowa. Postanawiają kupić starego busa, odrestaurować go, zaopatrzyć w niezbędne rzeczy i wyruszyć w drogę. Za nocleg ma służyć plaża, łąka, lasek bo gwieździstym niebem, toaleta to jeziora i morze. Każdy z nich ma opracować odrębną część trasy pod względem ciekawych miejsc, niebezpieczeństw, zwyczajów lokalnych oraz biurokracji itp. Wyprawa dokładnie przemyślana ale czy obędzie się bez niespodzianek....

Book-erka | 2018-06-30
Przeczytana: 27 czerwca 2018

Ekipa Busem przez Świat nie jest ekipą zwyczajną. Ta książka jest tej niezwyczajności prawdziwym świadectwem. Sięgając po tę lekturę, wchodzicie właśnie w sferę opowieści niesamowitej, o zapachu wolności, pragnień osiągnięcia "niemożliwego", o młodości.. jako tej, która nie boi się nowych wyzwań, która łaknie przygody. Spotykamy się tutaj z opowieścią o szczególnej wyprawie po Europie. Wyprawie dalekiej od wszelkich wygód. Wyprawie w dosłownym tego słowa znaczeniu. W miejsce szybkiego lotu samolotem, przychodzi długa jazda kolorowym, w dodatku ciągle psującym się busikiem. Luksusowy hotel zostaje zamieniony tutaj na życie pod gołym niebem, a możliwość pomocy chociażby ze strony rezydenta, tutaj przyjmuje formę nierzadko własnej inwencji organizatorów wyprawy i grupowego trudu, mającego pojawiające się problemy rozwiązać bądź chociaż załagodzić. W tej relacji czujemy prawdziwe emocje oddające strach, rezygnację mieszające się z poczuciem szczęścia i nadziei na lepszy czas.

W tej...

annapotuczko | 2014-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2014

Uwielbiam oglądać programy podróżnicze i choć wiele o podobnych wyprawach nie czytałam, to uznałam, że pora to w końcu zmienić. Mimo wszystko, zupełnie inaczej czyta się relacje profesjonalistów, którzy mają za sobą dziesiątki wypraw, a za plecami wielu sponsorów. Dla amatorów, którzy dopiero zaczynają i nie wiedzą jak zabrać się za organizację pierwszej podróży "Busem przez świat. Wyprawa pierwsza" to pozycja obowiązkowa.

Nie ma chyba osoby, która nie marzyłaby o podróży, choćby w jedno miejsce na świecie. Jednak podróżowanie do najtańszych nie należy. Bilety, lotnicze, hotele, obiady w restauracjach i wejściówki do różnych miejsc, które trzeba obowiązkowo zwiedzić.. Większość na samą myśl o kosztach odpuszcza. Ale wystarczy szybki samolot wymienić na tanie autko, wygodne łóżko zastąpić niezawodnym śpiworem, zabrać ze sobą parę gotowych obiadów i nasze marzenia mogą się spełnić. Jednak od pieniędzy i pomysłowości ważniejsze są odwaga i upór. Bez nich nie uda nam się nic....

Tiger | 2017-04-24
Na półkach: MOJA PÓŁKA, Przeczytane, 2017
Przeczytana: 18 kwietnia 2017

Czy warto podróżować ? Tak
Czy tanie podróżowanie jest możliwe? Tak
Czy warto przeczytać tę książkę? A jak myślicie?
Pewnie, że tak.
Szczerze? Facet nie ma ogromnego talentu do pisania, ale jak to chłop - prosto i na temat. I to lubię w książkach podróżniczych!
Jest to pierwsza podróż, w którą udaje się "nasz" bus. To zbiór ogromnej inspiracji. Podczas czytania sam zaczynasz kombinować jak w pracy wziąć wolne, kiedy możesz spakować swój plecak, kupić bilet i ruszyć przed siebie.
Dzięki Chłopakom moje życie podróżnicze nabrało rozpędu i nie znam słów "nie możliwe/nie dam rady/nie uda się".

Asia Szarańska | 2015-02-16

Pięciu młodych mężczyzn decyduje się na wyprawę życia. Kupują starego, zdezelowanego busa, który wymaga kapitalnego remontu i planują zjechać nim Europę, by dotrzeć na Gibraltar, a może nawet o parę kroków dalej. Nieprawdopodobne przedsięwzięcie, które już na starcie w wielu osobach wzbudzało uśmieszki politowania, przemieniło się w doskonałą przygodę, która pozwoliła chłopakom sprawdzić się w roli zgranej ekipy i zapoczątkowała cały cykl podróżniczy. Busem przez świat: wyprawa pierwsza jest zapisem tej niezwykłej wyprawy.

Z pewnością pozycja ta nie jest klasyczną książką podróżniczą, w której moglibyście poczytać szczegółowe opisy mijanych zabytków. Ekipa z kolorowego busa skupiła się przede wszystkim na opisaniu swojej przygody, jaką niewątpliwie okazała się wyprawa na Gibraltar. Busem przez świat zawiera szczegółowy opis perypetii, jakie spotykały chłopaków podczas organizacji wyprawy, jak również w jej trakcie. Dokładnie i od podstaw przedstawia również samą ideę podróży...

Maja | 2014-11-21

Inspirująca, motywująca - aż chce się kupić busa i samemu pojechać w nieznane. Jedynym minusem, była pozostawiona przestrzeń. Niektóre rozdziały aż chciało się rozwinąć, ale pamiętajmy, że chłopaki są przede wszystkim zapalonymi podróżnikamim i na tym najbardziej się skupiam. Z niecierpliwością czekam na ich kolejną książkę!

panipudelkowa | 2017-04-12
Przeczytana: 2017 rok

Książka pełna humoru, lekka, prawdziwa. Czyta się ją jednym tchem, jak najlepszą powieść podróżniczą. Okazuje się, że podróżowanie wcale nie musi być bardzo drogie, a za to jakie pasjonujące!
Polecam, polecam, polecam!