Busem przez świat. Wyprawa pierwsza

Seria: Busem przez świat
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Pavel

Mówili nam, że to niemożliwe. Nikt busem kupionym za grosze nie przejedzie ze Śląska na Gibraltar. A już na pewno nie pięciu facetów bez doświadczenia. Mieliśmy zapał zamiast pieniędzy, łąkę zamiast łóżka i wiecznie psującą się skrzynię biegów. A jednak nam się udało. W szalonej podróży kolorowym samochodem spotkaliśmy paru złych ludzi, za to mnóstwo dobrych. Uciekaliśmy przed bykiem i...

W szalonej podróży kolorowym samochodem spotkaliśmy paru złych ludzi, za to mnóstwo dobrych. Uciekaliśmy przed bykiem i niedźwiedziem, trafiliśmy do powieści Stephena Kinga i balowaliśmy z pastorem. Widzieliśmy najpiękniejsze miejsca w Szwajcarii, Włoszech, Francji i wielu innych krajach, poznaliśmy każdy rów przy drodze i spoglądaliśmy na Afrykę z samego krańca Europy. Potem nas aresztowano.

Ta książka jest świadectwem naszej podróży. Opowiada o tym, że każde marzenie może się spełnić.

Opowieści ekipy „Busem przez świat” wysłuchał i zredagował Łukasz Orbitowski.

źródło opisu: Wydawnictwo Sine Qua Non, 2014

źródło okładki: http://www.lamanita.pl/busemprzezswiat

MinnieFlav | 2015-07-27

Właściwie to nie przeczytałam do końca. Książka jest bardzo nieciekawa. Jak pamiętnik kurde plastusia. To co tam można przeczytać to może ważne dla kogoś wszystkie średnio ciekawe szczegóły, brak stylu, zanim w ogóle ruszą mija 1/3, jadą gdzieś tam nie ma prawie żadnych opisów prócz, że ktoś ich przegonił z pola gdzie się rozbili.

kasandra_85 | 2011-12-01
Przeczytana: listopad 2011

WMagdalena | 2015-02-09

Pięciu młodych chłopaków postanawia wybrać się na Gibraltar. Wydawało by się, że to nic nadzwyczajnego, niestety w ich przypadku głównym problemem są bardzo małe możliwości finansowe, co sprawia że wyprawa staje się wyjątkowa. Postanawiają kupić starego busa, odrestaurować go, zaopatrzyć w niezbędne rzeczy i wyruszyć w drogę. Za nocleg ma służyć plaża, łąka, lasek bo gwieździstym niebem, toaleta to jeziora i morze. Każdy z nich ma opracować odrębną część trasy pod względem ciekawych miejsc, niebezpieczeństw, zwyczajów lokalnych oraz biurokracji itp. Wyprawa dokładnie przemyślana ale czy obędzie się bez niespodzianek....

BookLoaf | 2014-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2014

Uwielbiam oglądać programy podróżnicze i choć wiele o podobnych wyprawach nie czytałam, to uznałam, że pora to w końcu zmienić. Mimo wszystko, zupełnie inaczej czyta się relacje profesjonalistów, którzy mają za sobą dziesiątki wypraw, a za plecami wielu sponsorów. Dla amatorów, którzy dopiero zaczynają i nie wiedzą jak zabrać się za organizację pierwszej podróży "Busem przez świat. Wyprawa pierwsza" to pozycja obowiązkowa.

Nie ma chyba osoby, która nie marzyłaby o podróży, choćby w jedno miejsce na świecie. Jednak podróżowanie do najtańszych nie należy. Bilety, lotnicze, hotele, obiady w restauracjach i wejściówki do różnych miejsc, które trzeba obowiązkowo zwiedzić.. Większość na samą myśl o kosztach odpuszcza. Ale wystarczy szybki samolot wymienić na tanie autko, wygodne łóżko zastąpić niezawodnym śpiworem, zabrać ze sobą parę gotowych obiadów i nasze marzenia mogą się spełnić. Jednak od pieniędzy i pomysłowości ważniejsze są odwaga i upór. Bez nich nie uda nam się nic....

Asia Szarańska | 2015-02-16

Pięciu młodych mężczyzn decyduje się na wyprawę życia. Kupują starego, zdezelowanego busa, który wymaga kapitalnego remontu i planują zjechać nim Europę, by dotrzeć na Gibraltar, a może nawet o parę kroków dalej. Nieprawdopodobne przedsięwzięcie, które już na starcie w wielu osobach wzbudzało uśmieszki politowania, przemieniło się w doskonałą przygodę, która pozwoliła chłopakom sprawdzić się w roli zgranej ekipy i zapoczątkowała cały cykl podróżniczy. Busem przez świat: wyprawa pierwsza jest zapisem tej niezwykłej wyprawy.

Z pewnością pozycja ta nie jest klasyczną książką podróżniczą, w której moglibyście poczytać szczegółowe opisy mijanych zabytków. Ekipa z kolorowego busa skupiła się przede wszystkim na opisaniu swojej przygody, jaką niewątpliwie okazała się wyprawa na Gibraltar. Busem przez świat zawiera szczegółowy opis perypetii, jakie spotykały chłopaków podczas organizacji wyprawy, jak również w jej trakcie. Dokładnie i od podstaw przedstawia również samą ideę podróży...

Tiger | 2017-04-24
Na półkach: MOJA PÓŁKA, Przeczytane, 2017
Przeczytana: 18 kwietnia 2017

Czy warto podróżować ? Tak
Czy tanie podróżowanie jest możliwe? Tak
Czy warto przeczytać tę książkę? A jak myślicie?
Pewnie, że tak.
Szczerze? Facet nie ma ogromnego talentu do pisania, ale jak to chłop - prosto i na temat. I to lubię w książkach podróżniczych!
Jest to pierwsza podróż, w którą udaje się "nasz" bus. To zbiór ogromnej inspiracji. Podczas czytania sam zaczynasz kombinować jak w pracy wziąć wolne, kiedy możesz spakować swój plecak, kupić bilet i ruszyć przed siebie.
Dzięki Chłopakom moje życie podróżnicze nabrało rozpędu i nie znam słów "nie możliwe/nie dam rady/nie uda się".

Maja | 2014-11-21

Inspirująca, motywująca - aż chce się kupić busa i samemu pojechać w nieznane. Jedynym minusem, była pozostawiona przestrzeń. Niektóre rozdziały aż chciało się rozwinąć, ale pamiętajmy, że chłopaki są przede wszystkim zapalonymi podróżnikamim i na tym najbardziej się skupiam. Z niecierpliwością czekam na ich kolejną książkę!

Absurdalna | 2014-09-11
Przeczytana: 09 września 2014

„Im bliżej wyjazdu, tym coraz to bardziej fantastyczne scenariusze rodziły się w maminych głowach. Europejskie autostrady zaczęły przypominać średniowieczne gościńce otoczone przez brodatych zbójów. Pola kempingowe zaludniała dzika młodzież ze wschodu, wściekłe psy i kanibale, każde jezioro kryło w sobie stada krwiożerczych piranii, a tunele okazywały się bramami piekieł.”

Karol, czyli „samozwańczy pomysłodawca i organizator przedsięwzięcia”, Wojtek, Michał, Marek i Krzysiek to piątka chłopaków, którzy kupionym za grosze busem postanowili pokonać kilka tysięcy kilometrów z Dolnego Śląska na Gibraltar. Plan na pierwszy rzut oka wydaje się nie do wykonania. Stary samochód, trochę bagażu, dobrze rozplanowany przejazd i niewielkie środki oraz najważniejsze - to co mieli w nadmiarze, czyli zapał i energia - okazało się, że to wystarczy żeby odbyć podróż życia, a jak się później okazało ZMIENIĆ SWOJE ŻYCIE!

„Busem przez świat” to publikacja, która opisuje od początku pomysł, jego...

Cytrus | 2013-08-24
Na półkach: Przeczytane, Podróże, 2013
Przeczytana: 22 sierpnia 2013

Genialny pomysł + tani bus + zgrana ekipa = wspaniała przygoda przez pół Europy!
Brzmi abstrakcyjnie? Być może. W rzeczywistości plan się udał. Pomysł został zrealizowany, tani bus zakupiony, zgrana ekipa dobrana i wspaniała przygoda przeżyta.

Jeśli chodzi o książkę, przyznam szczerze, że spodziewałam się o wiele więcej szczegółów. Mam wrażanie, że jest to takie... bardziej rozbudowane streszczenie. Niektóre rozdziały nie miały nawet czterech stron!
Moim zdaniem mogła być o wiele dłuższa, to na pewno. Ale nie zmienia to faktu, że książka niesamowicie wciąga, czyta się ją lekko, szybko i aż nie chce się wierzyć, że taka "busowa" przygoda miała miejsce na prawdę.
Niestety, doszukałam się także dwóch wad...

Główną wadą jest ilość zdjęć. Ekipa przejechała pół Europy, a zdjęć z podróży jest ok. 30. Trochę mało, jak na książkę podróżniczą, a także zważywszy na to, że zdjęcia te nie obrazują nawet połowy z odwiedzonych miejsc. Jeszcze większy zawód mi sprawił, że nie ma w środku mapy z...

Szymon | 2017-03-05
Przeczytana: 05 marca 2017

A może by gdzieś pojechać.. inaczej niż wszyscy, ale dokąd.. a gdzie najdalej można autem w Europie? Wychodzi na to, że celem będzie Gibraltar. Absurdalny cel i lekko szalona ekipa, która postanawia zwiedzić Europę starym busem. Zapowiada się przygoda życia, a do takiej wyprawy należy się solidnie przygotować. Sprawne auto i dobry plan podróży do podstawa.. ekipa młodych podróżników nie spełniła żadnego z tych warunków.
Jedna trzecia książki opowiada ... więcej na http://salomonik.eu/blog/przeczytane/1812-busem-przez-swiat-wyprawa-pierwsza-karol-lewandowski