Operacja Red Ball Express. Tom 2

Wydawnictwo: Red Horse

Swoimi porywającymi książkami, osadzonymi w realiach drugiej wojny światowej, David L. Robbins pokazał współczesnemu pokoleniu dramat, tragedię i heroizm największego konfliktu zbrojnego XX wieku. Powieść Operacja Red Ball Express to realistyczna i przejmująca opowieść, stanowiąca tło niebywałej akcji, w której udział brało dwadzieścia trzy tysiące mężczyzn, głównie Afroamerykanów, dostarczających wszystko to, co potrzebne do wyzwolenia i odbudowy Francji. W 1952 powstał film Red Ball Express z Sidneyem Poitierem oraz Jeffem Chandlerem w rolach głównych. Na motywach kolejnych powieści Robbinsa nakręcono filmy Wróg u bram z Judem Law oraz Siła i Honor z Robertem De Niro.

Tomasz Kamiński | 2016-09-11
Na półkach: Ulubione, Przeczytane