Zgłosuj na książki roku 2017

Tłumaczenie: Grzegorz Grątkowski
Wydawnictwo: Pascal
9788376422077
joly_fh

Powieść dla wielbicieli książek Fredericka Forsytha i Toma Clancy’ego. Rejon: Zatoka Adeńska, u wybrzeża Somalii Miejsce: frachtowiec Valnea Oddział: GUARDIAN ANGELS Dowódca: sierżant LB DiNardo Piraci somalijscy porywają potężny frachtowiec Valnea, na którego pokładzie znajduje się tajemniczy ładunek. Jego ujawnienie może zagrozić rządom czterech krajów. Z Camp Lemonnier w Dżibuti w...

Powieść dla wielbicieli książek Fredericka Forsytha i Toma Clancy’ego.

Rejon: Zatoka Adeńska, u wybrzeża Somalii
Miejsce: frachtowiec Valnea
Oddział: GUARDIAN ANGELS
Dowódca: sierżant LB DiNardo

Z Camp Lemonnier w Dżibuti w kierunku statku wyrusza oddział amerykańskich żołnierzy z doborowej jednostki Guardian Angels. Mają godzinę na odbicie statku, zanim – z rozkazu Prezydenta Stanów Zjednoczonych – Valnea zostanie zatopiona. A wraz z nią ich dowódca, sierżant DiNardo, który znajduje się na statku.

Tymczasem frachtowiec skrywa jeszcze niejedną tajemnicę.

Na otwartych wodach Zatoki Adeńskiej rozpoczyna się dramatyczny wyścig z czasem.

Książka opowiada o dramatach współczesnego świata. Gdzie piractwo nie jest mitem z odległej przeszłości, ale brutalnym faktem. Gdzie państwa, jak i organizacje przestępcze dokonują tajnych transferów techniki militarnej. Gdzie w końcu jest miejsce dla cichych profesjonalistów z jednostek specjalnych, honoru i zwykłego żołnierskiego męstwa... Piekielne wody czyta się jednym tchem.

Andrzej Wojtas, redaktor naczelny Militarnego Miesięcznika Specjalnego „Komandos".

źródło opisu: Wydawnictwo Pascal, 2013

źródło okładki: www.ksiegarnia.pascal.pl

wiejskifilozof | 2016-09-20

Takiej książki szukałem,świetna sensacja.Na bardzo wysokim poziomie :-),to co lubię.Piraci z Somali,zamieszani Żydzi,Iran,Rosja.
Porwanie statku,dużo strzelaniny.
Nie nudziłem się ani troszkę.
Może to nie jest książka wybitna i pewnie są podobne.
Ale to nic ważne,że się dobrze czytało.

Paweł | 2015-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2015

Książka bardzo dobra! Dobra tym bardziej dla mnie, gdyż po raz pierwszy czytałem ,,twór" tego autora. Niebanalna akcja, super bohaterowie i głębokie wydarzenia sprawiają, że jest to bardzo dobry utwór akcji. Tematyka również bardzo ciekawa i obszerna. Zostaje porwany statek przez piratów, który przewozi ogromne tajemnice czterech światowych ,,mocarstw", a raczej transportuje ich niecne i złe ideologicznie plany. Niestety tajemnica staje się czymś ważniejszym od życia ludzkiego i to nią przede wszystkim należy zachować, nie bacząc na czynnik ludzki. Utwór ten, to przykład wielkiej walki człowieka z mechanizmami zła. Ile jesteśmy w stanie poświęcić? Krótko, ale mam nadzieję, że zachęcająco. Polecam.

claudlez | 2015-12-21

Porwany statek przez piratów przewozi tajny ładunek. Oddział Guardian Angels wysłany na pokład w celu przeprowadzenia misji odbicia frachtowca. Utrzymanie tajemnicy jest ważniejsze od życia ludzkiego, od uratowania niewinnych ludzi.
Dwie strony medalu. Tylko co zrobić w takiej sytuacji?
"Żeby inni mogli żyć."

Obszerny i bardzo ciekawy temat, duże pole do popisu, które autor wykorzystał doskonale. Mamy sekrety, niebanalną akcję, ciągle rosnące napięcie, a nawet mały romans.
W dodatku wielkim plusem książki są jej bohaterowie. Interesujący, zabawni ale i wzbudzający podziw swoim męstwem i oddaniem. Wszystko dopięte na ostatni guzik.

Książka naprawdę miło mnie zaskoczyła. Jeśli mam być szczera myślałam, że raczej będzie przeciętna, a może nawet słaba i sprawi, że po kilku stronach będę zmuszona odłożyć ją z powrotem na półkę. Myliłam się. I chociaż faktycznie kilkanaście pierwszych kartek sprawiało wrażenie, że rzeczywiście będzie to stracony czas z każdą kolejną stroną wpadałam...

Czytalski | 2017-01-24
Przeczytana: 06 sierpnia 2016

Anioł Stróż z karabinem w ręku

Powieści z nurtu militarnego to jedne z moich ulubionych. Tym bardziej cieszę się kiedy autorzy sięgają po mniej znane tematy lub jednostki wojskowe.

Piraci opanowują frachtowiec "Valnea". Ładunek tego statku jest wielką tajemnicą, a oddział żołnierzy wysłanych na ratunek ma tylko godzinę na przeprowadzenia akcji. Po tym czasie frachtowiec zostanie zatopiony.

Moje dotychczasowe doświadczenie z lektury książek, w których główne role grają wojskowi wskazuje, że według ich autorów na świecie jest tylko jedna jednostka komandosów - Navy SEAL. Operują oni wszędzie i wykonują wszystkie zadania. Czasami tylko są wspierani przez Marines, ale stanowią oni raczej mięso armatnie.
David L. Robbins prezentuje szerszej publiczności oddział, który ma nieco inne zadania niż typowi "specjalsi". "Guardian Angels" (znani również jako Pararescue Jumpers) to jednostka ratunkowa, mająca za zadanie przeprowadzanie operacji typu Combat Search and Rescue (CSAR), często...

popol91 | 2013-12-23

Kolejna bardzo dobra książka opowiadająca o niezwykłych misjach jednostek specjalnych armii USA. Prosta i szybka akcja w jednej chwili zmienia się w dramat, w którym liczy się każda sekunda. Jakby tego było mało cała historia ma drugie dno, o którym żołnierze, podobnie jak i my nie mamy pojęcia, a wszystko zaczyna ujawniać się z czasem. Co takiego ważnego jest na statku, że walczy o niego tyle stron?
Polecam

Grzegorz M | 2016-08-21

Dla miłośników literatury sensacyjnej, a zwłaszcza wojskowej. Ciekawie wykreowane postaci w historii opowiadanej równoległe z punktu widzenia dwóch stron (dobrej i złej). Ciekawa intryga odsłaniająca wielopłaszczyznowość problemów polityki światowej. Fikcja, ale pisana w konsultacji z zawodowymi żołnierzami, więc niezła w detalach.

Paweł | 2018-01-29
Przeczytana: 20 lutego 2018