O filozofii i sztuce

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Filozofia, sztuka, etyka, estetyka
filozofia i etyka

W 1986 roku mija setna rocznica urodzin wielkiego polskiego humanisty, nauczyciela kilku pokoleń Polaków, Profesora profesorów - Władysława Tatarkiewicza. Pragnąc uczcić stulecie urodzin profesora, Państwowe Wydawnictwo Naukowe publikuje wybór rozpraw prezentujących tego wybitnego uczonego jako, filozofa, historyka filozofii, etyka i estetyka, a także historyka sztuki oraz ogólnie pojętej...

Pragnąc uczcić stulecie urodzin profesora, Państwowe Wydawnictwo Naukowe publikuje wybór rozpraw prezentujących tego wybitnego uczonego jako, filozofa, historyka filozofii, etyka i estetyka, a także historyka sztuki oraz ogólnie pojętej kultury i cywilizacji.

W tomie zastosowano układ tematyczny. Wybrane teksty zostały zgrupowane w pięciu działach poświęconych, kolejno, rozważaniom z zakresu filozofii, etyki, historii, estetyki i sztuki. Tom otwierają - zamiast wstępu - fragmenty z Zapisków do autobiografii, rzucając światło na motywy i cele pracy twórczej Profesora, zamykają zaś - zamiast posłowia - dwie wypowiedzi o bardzo osobistym charakterze, ujawniające indywidualne upodobania Autora, które miały istotny wpływ na kształt jego dzieła.

źródło opisu: Państwowe Wydawnictwo Naukowe (PWN ) 1986

źródło okładki: Państwowe Wydawnictwo Naukowe (PWN ) 1986