Wyzwanie czytelnicze LC

Wyprawa na biegun. O ekspedycji Amundsena

Seria: Czytam Sobie. Fakty. Poziom 1: Składam Słowa
Wydawnictwo: Egmont Polska
Ag2S

„Wyprawa na biegun” to opowieść o zdobyciu bieguna południowego przez ekspedycję Roalda Amundsena w roku 1911, z przepięknymi ilustracjami Ewy Poklewskiej-Koziełło.

źródło opisu: http://www.egmont.pl/

źródło okładki: http://www.egmont.pl/

Alicja | 2014-09-17
Przeczytana: 17 września 2014

To kolejna część z serii, która nie zawiera dwuznaków, jednak w tej książce aż się roi od bardzo trudnych i nieznanych wyrazów. "Roald Amundsen", "globtroter", "ekwipunek", rozpadliny" - te wyrazy nie są łatwe dla początkującego czytelnika. Ala szybko się zniechęciła i ciężko jej było dobrnąć do końca opowiadania.

HermionaGranger | 2017-07-23
Przeczytana: 22 lipca 2017

Czytałam książkę 'WYPRAWA NA BIEGUN' młodszemu rodzeństwu. Niestety w ogóle ich nie zainteresowała :(
Ciężko się czyta:(
Znając twórczość Rafała Witka spodziewałam się czegoś więcej!

diuna84 | 2018-01-16
Przeczytana: 11 stycznia 2018

Fakty to zawsze ciekawe czytanie. Ładne ilustracje, ciekawe bogate słownictwo. Owszem jak piszą inni że trudne słownictwo, ale można usiąść z dzieckiem i pomóc wytłumaczyć, przy okazji czegoś nauczyć. Syn też mówił ze nie rozumie, ale się nie zniechęcił. Przebrnął sam od deski do deski. ZDECYDOWANIE POLECAM

yllla | 2014-05-05
Przeczytana: 04 kwietnia 2014

Czytam sobie to trzypoziomowy program wspierania nauki czytania dzieci w przedziale wiekowym 5-7 lat. Wyprawa na biegun to książeczka z pierwszego poziomu trudności.

Wyprawa na biegun, to książka o zdobyciu bieguna południowego przez Roalda Amundsena. Ze względu na to, że jest to lektura przeznaczona dla dzieci zaczynających naukę czytania, historia opisana jest w skrócie, prostymi, krótkimi zdaniami. W całym tekście nie ma więcej niż 200 wyrazów, co oznacza, że na poszczególnych stronach znajduje się maksymalnie 2 linijki tekstu. Zdania napisane są dużą, wyraźną czcionką, na dole strony. Dzięki temu dziecku będzie wygodnie pomagać sobie palcem w składaniu kolejnych wyrazów. Na kolejnych stronach książki pojawiają się rameczki z wyrazami podzielonymi na zgłoski, ponieważ na tym etapie nauki czytania dziecko powinno w pierwszej kolejności ćwiczyć głoskowanie.

Książeczka zawiera stronę z naklejkami oraz na okładce z jednej strony zadania/pytania do tekstu, a z drugiej strony...

palalela | 2018-11-07
Na półkach: Przeczytane, Dziecionkowe
Przeczytana: 07 listopada 2018

Był rok 2011, kiedy Amundsen zdobył biegun południowy. Jest rok 2018, kiedy mały człowiek powinien poznać tę historię z ciekawej, specjalnie dla niego skonstruowanej książeczce. Polecam.

Kiti | 2014-03-26
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Rafał Witek to autor książek typowo dla dzieci. Kilka z jego pozycji ukazało się w serii Czytam sobie. ,,Wyprawa na biegun" również się do nich zalicza.

Tym razem pisarz podjął się opowiedzenia o ekspedycji Amundsena, sławnego podróżnika, który odkrył biegun południowy. Przebieg wyprawy został dokładnie opisany i zilustrowany od początku do końca.

Książka zalicza się do nowej serii Fakty, czyli opowieści o sławnych ludziach i wydarzeniach, które miały miejsce w rzeczywistości. Przyznam szczerze, że dzięki takim opowieściom możemy zgłębić naszą wiedzę na temat przeszłości. Na skrzydełku znajdują się 3 pytania, na które dziecko może odpowiedzieć po przeczytanej lekturze.

,,Wyprawa na biegun" zaliczana jest do poziomu 1, więc tekstu jest tutaj zdecydowanie bardzo mało. Niektóre słowa są głoskowane, ilustracje są bardzo ładne, proste, a na końcu znajduje się 6 naklejek, które z pewnością przykują uwagę dziecka. Seria przeznaczona jest dla pociech w wieku od 5-7 lat i ma pomagać w...

Przeczytana: 30 listopada 2016

Cudna książka traktująca o historii i ucząca czytać. REWELACYJNA :)

adam | 2015-07-19

Moja 1 książka, którą sam przeczytałem.

grejfrutoowa | 2014-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Rafał Witek to podróżnik. Ma na swoim koncie zdobycie Wieży Eiffla (wszedł na nią schodami!), nurkowanie w Morzu Koralowym, kąpiel w Eufracie i wiele innych ciekawych przygód. W międzyczasie napisał kilka książek, w tym „Wyprawę na biegun”, którą wydał Egmont.
Jest 1911 rok. Mały statek płynie do portu. Dowodzi nim Roald Amundsen, który jest słynnym odkrywcą, podróżnikiem i globtroterem. Statek nazywa się „Fram”. Przelatują nad nim albatrosy, mija wieloryba. Zmierza na biegun. Cały pokryty jest lodem. Mieszkają na nim pingwiny. Po dopłynięciu i zacumowaniu kapitan schodzi na ląd i wita się z pingwinami. W tym czasie załoga rozpakowuje się. Powstaje baza. Ekspedycja ma na celu zdobycie bieguna. Pomagają im w tym zaprzęgi psów. W końcu udaje się zdobyć biegun.
Książka opowiada o prawdziwym zdarzeniu, które miało miejsce ponad 100 lat temu. Należy ona do serii „Czytam sobie” i „Fakty”. Jest przeznaczona dla dzieci na poziomie 1, czyli w wieku od 5 do 7 lat, które dopiero uczą się...

Maluszkowe Inspiracje | 2014-09-23
Przeczytana: 17 marca 2014

Pomysł na wprowadzenie do tej już bardzo znanej i lubianej serii opowiadań opartych na faktach od razu mi się spodobał. Tym bardziej, że każda z tych książeczek to inny poziom programu nauki czytania.
Dzięki temu nawet najmłodsi czytelnicy mogą samodzielnie przeczytać prawdziwe historie.
Wyprawa na biegun opowiada o słynnej ekspedycji Amundsena. To książeczka realizująca poziom pierwszy nauki czytania - czyli 150-200 wyrazów, krótkie zdania, ćwiczenie głoskowania.
Autorem tekstu jest Rafał Witek, a świetnych ilustracji - Ewa Poklewska-Koziełło.
W niewielu słowach udało się świetnie przedstawić małemu czytelnikowi historię zdobycia bieguna i opowiedzieć o panujących tam warunkach.
Tak ciekawa lektura może jeszcze bardziej zachęcić dziecko do sięgnięcia po książkę i podjęcia samodzielnych prób przeczytania przedstawionej tu historii.
Na skrzydełku okładki znajdziemy 3 pytania, na które młody czytelnik może samodzielnie odpowiedzieć.
Sporo nowych, ciekawych słów dodatkowo wzbogaca...