Czytam sobie to trzypoziomowy program wspierania nauki czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat. Bo radość czytania to bakcyl, którym naprawdę warto się zarazić! SKŁADAM SŁOWA: 150-200 wyrazów w tekście; krótkie zdania; 23 podstawowe głoski w tekście czytanym; ćwiczenie głoskowania. Zgodne z zaleceniami metodyków. Wybitni polscy autorzy i mistrzowie ilustracji. Świetne historie i bezpieczne treści. Duża czcionka ułatwiająca czytanie.

źródło opisu: http://www.egmont.pl/pl/ksiazki/pelna_oferta/art1010.html

źródło okładki: http://www.egmont.pl/pl/ksiazki/pelna_oferta/art1010.html

Marcel | 2019-07-15
Przeczytana: 01 marca 2019

dobra książka :)

Ziemowit | 2017-01-22
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Ale był samotny tylko że potem miał kolegów.

Łucja | 2016-01-03
Przeczytana: 20 grudnia 2015

Cała seria "czytam sobie" to świetny pomysł na zachęcenie najmłodszych do czytania książek - moja 6-latka nie chce czytać elementarza ale te książeczki uwielbia. Gorąco polecam!!!

dzola | 2015-12-29
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 29 grudnia 2015

Bardzo przyjazna dla dziecka książka do nauki czytania. Krótkie opowiadanie z ponumerowanymi stronami. Dodatkowo tekst znajduje się na dole strony ułatwiając literowanie dzieciom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z książkami.
Historia, którą dziecko może swobodnie opowiedzieć po przeczytaniu.

| 2013-07-12

Świetna! Jest humor, jest krótka historyjka z morałem. Moje ukłony dla Pani Zofii Staneckiej. Nie tylko uczy samodzielnego czytania ale także akceptacji innych, patrzenia wgłąb, a nie tylko na wielkie nosy czy guzy na głowie. Czyni naukę czytania naprawdę ciekawą, to nie młócenie w kółko "Ala ma kota."
Poziom pierwszy, czyli SKŁADAM SŁOWA; 150-200 wyrazów w tekście, krótkie zdania, 23 podstawowe głoski w tekście czytanym, ćwiczenia głoskowania oraz pytania dotyczące przeczytanego tekstu - ukryte w zakładce. Dyplom.. cóż, gdyby dawać dziecku dyplom za każdą przeczytaną książkę.. A poza tym samo czytanie ma być nagrodą i przyjemnością.
Serdecznie polecam całą serię "Czytam sobie" wydawnictwa Egmont.

książek: 1900
Sabinka | 2012-12-06

Idealnie trafione dla nas książki. Dlaczego? Dlatego, że jestem z synem na etapie nauki liter i czytania. Nie powiem, że jest łatwo, przyjemnie i super. Nie jest. Fajnie było gdy mama czytała, a teraz? Trzeba samemu, trzeba się skupić i zrozumieć to co się czyta. To się nazywa ogromny bunt siedmiolatka!
Jednak "Kto polubi trolla?" Zofii Staneckiej czyni cuda!
Książeczki z nowej serii Czytam sobie są idealne do nauki. Seria dzieli się na trzy poziomy. Póki co zaczynamy i nieźle nam idzie na poziomie 1.
Poziom pierwszy skłania i uczy dzieci składania słowa. Wyróżnia się głównie małą ilością zdań, które są zrozumiałe i krótkie, a to ułatwia z całą pewnością naukę. W tekście znajdują się 23 podstawowe zgłoski, które dzieciom ułatwiają ćwiczenie.
Czytam sobie to przede wszystkim trzypoziomowy program, który wspiera naukę czytania dzieciom w wieku 5-7 lat.
Z moich obserwacji wynika, że czytając tekst z tej książeczki, dziecko jest mniej zestresowane, bardziej zainteresowane, i łatwiej...

Na półkach: Przeczytane, Egmont

Im więcej czasu poświęcam na poznawanie literatury dziecięcej tym bardziej nie potrafię wyjść z podziwu jak wiele ciekawych i różnorodnych pozycji można odnaleźć wśród książeczek dla dzieci. Wydawnictwa prześcigają się w tworzeniu nie tylko wesołych i zabawnych lektur dla najmłodszych, ale także dokładają wszelkich starań, by te książki były także mądre i pomocne. Uważam, że to bardzo zdrowa i potrzebna konkurencja, skoro mogą na niej skorzystać nasze maluchy.

Dziś kolejna nowość, która muszę przyznać bardzo mnie zaskoczyła. Tym razem wydawnictwo postanowiło stworzyć serię, która będzie wspierać małych początkujących czytelników i zadba by ich pierwsze spotkanie z książką było bardzo mile wspominane i co najważniejsze, zachęci do dalszej nauki. Mówię tu o serii "Czytam sobie" wydawnictwa EGMONT. Znani i lubiani autorzy opowiadań dla dzieci jak Agnieszka Frączek, Małgorzata Strzałkowska czy Grzegorz Kasdepke, wraz ze swoimi mniej znanymi kolegami i koleżankami po fachu czyli...