Wyprawa na biegun. O ekspedycji Amundsena

Okładka książki Wyprawa na biegun. O ekspedycji Amundsena Ewa Poklewska-Koziełło, Rafał Witek
Okładka książki Wyprawa na biegun. O ekspedycji Amundsena
Ewa Poklewska-KoziełłoRafał Witek Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Czytam Sobie. Fakty. Poziom 1: Składam Słowa literatura dziecięca
32 str. 32 min.
literatura dziecięca
Czytam Sobie. Fakty. Poziom 1: Składam Słowa
Egmont Polska
2014-02-19
2014-02-19
32 min.

Okładka książki A ja nie chcę być księżniczką Emilia Dziubak, Grzegorz Kasdepke
A ja nie chcę ... Emilia Dziubak, Grz...
Okładka książki Apollo 11. O pierwszej podróży na Księżyc Tomek Kozłowski, Ewa Nowak
Apollo 11. O p... Tomek Kozłowski, Ew...
Okładka książki Baba Jaga na deskorolce Zbigniew Dmitroca, Joanna Furgalińska
Baba Jaga na d... Zbigniew Dmitroca, ...
Okładka książki Basia i remont Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Basia i remont Marianna Oklejak, Z...
Okładka książki Historia pewnego statku. O rejsie "Titanica" Joanna Rusinek, Zofia Stanecka
Historia pewne... Joanna Rusinek, Zof...
Okładka książki Uśmiech dla Żabki Emilia Dziubak, Przemysław Wechterowicz
Uśmiech dla Żabki Emilia Dziubak, Prz...

Ciekawa książka o pierwszej wyprawie na biegun południowy. Prostymi zdaniami o ciekawej historii. Ilustracje świetnie uzupełniają tekst i nie są nudne. Może jest tu kilka trudnych słów, ale książka powinna się spodobać młodym adeptom sztuki czytania.

Logicznie opowiedziana historia, z klimatycznymi ilustracjami.

W roku 1911 norweski statek "Fram" wyrusza w podróż. Kapitanem jest Amudsen, a jego celem - biegun. Krok po kroku, strona po stronie, zbliża się do tego celu.

Ciekawa historia dla małego czytelnika marzącego o dalekich podróżach:)

Logicznie opowiedziana historia, z klimatycznymi ilustracjami.

Ciekawa historia dla małego czytelnika marzącego o dalekich podróżach:)

Fakty to zawsze ciekawe czytanie. Ładne ilustracje, ciekawe bogate słownictwo. Owszem jak piszą inni że trudne słownictwo, ale można usiąść z dzieckiem i pomóc wytłumaczyć, przy okazji czegoś nauczyć. Syn też mówił ze nie rozumie, ale się nie zniechęcił. Przebrnął sam od deski do deski. ZDECYDOWANIE POLECAM

Cudna książka traktująca o historii i ucząca czytać. REWELACYJNA :)

Cudna książka traktująca o historii i ucząca czytać. REWELACYJNA :)

Pomysł na wprowadzenie do tej już bardzo znanej i lubianej serii opowiadań opartych na faktach od razu mi się spodobał. Tym bardziej, że każda z tych książeczek to inny poziom programu nauki czytania.
Dzięki temu nawet najmłodsi czytelnicy mogą samodzielnie przeczytać prawdziwe historie.
Wyprawa na biegun opowiada o słynnej ekspedycji Amundsena. To książeczka realizująca poziom pierwszy nauki czytania - czyli 150-200 wyrazów, krótkie zdania, ćwiczenie głoskowania.
Autorem tekstu jest Rafał Witek, a świetnych ilustracji - Ewa Poklewska-Koziełło.
W niewielu słowach udało się świetnie przedstawić małemu czytelnikowi historię zdobycia bieguna i opowiedzieć o panujących tam warunkach.
Tak ciekawa lektura może jeszcze bardziej zachęcić dziecko do sięgnięcia po książkę i podjęcia samodzielnych prób przeczytania przedstawionej tu historii.
Na skrzydełku okładki znajdziemy 3 pytania, na które młody czytelnik może samodzielnie odpowiedzieć.
Sporo nowych, ciekawych słów dodatkowo wzbogaca słownictwo.
Więcej na: http://maluszkoweinspiracje.blogspot.com/2014/04/czytam-sobie-fakty.html

Moja 1 książka, którą sam przeczytałem.

Moja 1 książka, którą sam przeczytałem.

Mam już 2 fakty (i jedną STAR WARS)

Mam już 2 fakty (i jedną STAR WARS)

Czytałam książkę 'WYPRAWA NA BIEGUN' młodszemu rodzeństwu. Niestety w ogóle ich nie zainteresowała :(
Ciężko się czyta:(
Znając twórczość Rafała Witka spodziewałam się czegoś więcej!

Ciężko się czyta:(
Znając twórczość Rafała Witka spodziewałam się czegoś więcej!

Był rok 1911, kiedy Amundsen zdobył biegun południowy. Jest rok 2018, kiedy mały człowiek powinien poznać tę historię z ciekawej, specjalnie dla niego skonstruowanej książeczce. Polecam.

• Książki
  • Dla szkrabów