Wyprawa na biegun. O ekspedycji Amundsena

Rafał WitekEwa Poklewska-Koziełło Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Czytam Sobie. Fakty. Poziom 1: Składam Słowa literatura dziecięca
Egmont Polska
literatura dziecięca
Czytam Sobie. Fakty. Poziom 1: Składam Słowa

Był rok 1911, kiedy Amundsen zdobył biegun południowy. Jest rok 2018, kiedy mały człowiek powinien poznać tę historię z ciekawej, specjalnie dla niego skonstruowanej książeczce. Polecam.

Fakty to zawsze ciekawe czytanie. Ładne ilustracje, ciekawe bogate słownictwo. Owszem jak piszą inni że trudne słownictwo, ale można usiąść z dzieckiem i pomóc wytłumaczyć, przy okazji czegoś nauczyć. Syn też mówił ze nie rozumie, ale się nie zniechęcił. Przebrnął sam od deski do deski. ZDECYDOWANIE POLECAM

Czytałam książkę 'WYPRAWA NA BIEGUN' młodszemu rodzeństwu. Niestety w ogóle ich nie zainteresowała :(
Ciężko się czyta:(
Znając twórczość Rafała Witka spodziewałam się czegoś więcej!

Mam już 2 fakty (i jedną STAR WARS)

Cudna książka traktująca o historii i ucząca czytać. REWELACYJNA :)

Moja 1 książka, którą sam przeczytałem.

Pomysł na wprowadzenie do tej już bardzo znanej i lubianej serii opowiadań opartych na faktach od razu mi się spodobał. Tym bardziej, że każda z tych książeczek to inny poziom programu nauki czytania.
Dzięki temu nawet najmłodsi czytelnicy mogą samodzielnie przeczytać prawdziwe historie.
Wyprawa na biegun opowiada o słynnej ekspedycji Amundsena. To książeczka realizująca...

To kolejna część z serii, która nie zawiera dwuznaków, jednak w tej książce aż się roi od bardzo trudnych i nieznanych wyrazów. "Roald Amundsen", "globtroter", "ekwipunek", rozpadliny" - te wyrazy nie są łatwe dla początkującego czytelnika. Ala szybko się zniechęciła i ciężko jej było dobrnąć do końca opowiadania.

Czytam sobie to trzypoziomowy program wspierania nauki czytania dzieci w przedziale wiekowym 5-7 lat. Wyprawa na biegun to książeczka z pierwszego poziomu trudności.

Wyprawa na biegun, to książka o zdobyciu bieguna południowego przez Roalda Amundsena. Ze względu na to, że jest to lektura przeznaczona dla dzieci zaczynających naukę czytania, historia opisana jest w...

• 2019
  • 2015