The Undead Pool

Okładka książki The Undead Pool Kim Harrison
Okładka książki The Undead Pool
Kim Harrison Wydawnictwo: Voyager Cykl: Zapadlisko (tom 12) fantasy, science fiction
Zapadlisko (tom 12)
Voyager
2014-02-25
2014-02-25
9780061957918

Jakoś mnie ta część nie porwała a wielka szkoda bo seria ma się już ku końcowi więc oczekiwałam przynajmniej fajerwerków.
Narastający związek miłosny między między Trentem a Rachel budował fajne napięcie w poprzednich częściach i to nagle BUM, TRACH, JEBUT i po ptakach- zbyt nagle, zbyt szybko. Jakoś tego nie czuję.
Teraz Rachel ma problem z demonami a Trent z elfami

Kolejną rzeczą która mnie irytuje jest związek Ivy z Niną. Nina moim zdaniem zupełnie nie pasuje do Ivi Postać Ivy została zepchnięta na dalszy plan jakby autorka zupełnie o niej zapomniała i wymyśliła na szybko jakiś happy and tej postaci
Na pewno przeczytam kolejna część bo to moja ulubiona seria. Mam nadzieję że będzie lepiej

Teraz Rachel ma problem z demonami a Trent z...

Po recenzjach na goodreads widzę, że osoby, które czytały tę książkę w 'normalnych' odstępach czasowych - czyli po około roku od poprzedniej części, oceniły ją bardzo wysoko.

Ja akurat nie byłam aż tak złakniona przygód Rachel i jej przyjaciół, bo nie musiałam na nie w ogóle czekać, więc doskonale widzę jak słaba to była część.....

Główny wątek każdej z poprzednich części był w miarę dopasowany do poprzednich wątków. W "The undead pool" mamy jednak do czynienia z czymś nowym. Po majstrowaniu przy liniach, w poprzedniej książce, wydostaje się rodzaj energii, który okazuje się być Boginią z wierzeń elfów. No i tutaj zaczynają się schody, bo wątek jest nudny jak przysłowiowe flaki z olejem.... Jedynym plusem tego wątku jest Trent, bo jest go tutaj sporo.

Nie będę ukrywać, że od pewnego momentu kibicuję Rachel i Trentowi i łudziłam się, że w końcu coś w ich relacji się zmieni. I właśnie te sceny, z nimi w rolach głównych, są najmocniejszym punktem książki. Jasne - TE konkretne sceny, podobały mi się jak diabli! Dosłownie podskakiwałam i uśmiechałam się jak głupia pod nosem, ale biorąc pod uwagę, że ta książka nie jest romansem, a urban fantasy - to wątek miłosny między 2 postaciami, to trochę za mało, żeby określić książkę mianem dobrej.

Główny wątek każdej z poprzednich części...

• Brakujące części
  • *2017*