Wydarzenia medialne

Wydawnictwo: Muza
hobby

? analiza telewizyjnych zjawisk medialnych, praca z pogranicza medioznawstwa, socjologii i antropologii wydarzeń medialnych? obowiązkowa lektura dla studentów tych kierunków i osób zajmujących się mediami? wydarzenia medialne planuje się z wyprzedzeniem, nie zważając na obowiązujące dziennikarza neutralność i krytycyzm. Dziennikarze stają się na ten czas ściśle kontrastujący z codziennym programem kimś podobnym do kapłanów społeczeństwa, w pełni uczestniczą w wydarzeniu i wspólnie z widzami je przeżywająślub Diany i księcia Karola, relacje z pogrzebu J.F.Kennedy ego czy Indiry Ghandi, transmisja z pielgrzymki Jana Pawła II do Polski w 1979 roku, przyciągają przed ekrany telewizorów miliony ludzi i w świecie mediów zyskały miano wydarzeń medialnych. Odgrywają olbrzymią, integrującą rolę w społeczeństwie. W odróżnieniu od wiadomości medialnych nie dotyczą relacji z katastrof, czy ataków terrorystycznych. Czy coś łączy te emisje z medialnym aspektem państw totalitarnych? Może mamy tu do czynienia z najbardziej archaicznymi i prymitywnymi elementami nowoczesnego społeczeństwa masowego?

Marianna Muchówna | 2016-08-14
Przeczytana: 2014 rok