Ściegi krawieckie. Ilustrowany przewodnik po technikach szycia i tkaninach

Tłumaczenie: Joanna Przyjemska
Wydawnictwo: Muza
Sewing stitch and textile bible : an illustrated guide to techniques and materials
szycie
rękodzieło

Niezastąpiony poradnik dla osób szyjących, praktyczna pomoc w posługiwaniu się wszystkimi technikami szycia ręcznego i maszynowego, od ściegów i fastrygowania poczynając, a na szwach i rodzajach tkanin kończąc. Początkujący znajdą tu podstawowe wskazówki poparte czytelnymi zdjęciami i rysunkami. Natomiast obeznani już z szyciem podpowiedzi, jak mogą jeszcze wykorzystać swoje zdolności krawieckie.

zhenzhu | 2016-03-29
Przeczytana: 29 marca 2016

Książka opisuje najużyteczniejsze ściegi maszynowe i ręczne, te stosowane w szyciu użytkowym, jak i dekoracyjnym. Znajdziecie tu opisane wszystkie te ściegi, których uczyłyście się na pracach ręcznych, czy jak to się tam teraz nazywa, w szkole. Bardzo ciekawa pozycja pozwalająca usystematyzować wiedzę na temat ściegów i ich zastosowania. Ilustrowana zarówno zdjęciami, jak i rysunkami.

kameleon | 2012-06-28
Na półkach: Posiadam, Chcę przeczytać

Uważam, że jest to bardzo dobra i przydatna książka. Przedstawia wiele ściegów zarówno ręcznych jak i maszynowych oraz podpowiada jak szyć. Super!

Jabuilo | 2015-07-27
marysza | 2011-01-05