Kulisy kroju i szycia - bluzki i spódnice

Wydawnictwo: Watra
szycie, rękodzieło, wykrój
rękodzieło
mantra

Na ukończenie kursów kroju i szycia brakuje najczęściej czasu, a usługi zawodowej krawcowej są dość kosztowne. Wszystko to sprawia, że mimo naprawdę małego wydatku na kupno tkaniny, nie możemy sobie jednak pozwolić na uzupełnienie garderoby nową bluzką lub najprostszą nawet, a niezbędną spódnicą. Pokusa znalezienia rozwiązania tych trudności zmobilizowała autorkę do opracowania książki, która...

Pokusa znalezienia rozwiązania tych trudności zmobilizowała autorkę do opracowania książki, która pozwoli każdej kobiecie zajrzeć za nieznane dotychczas kulisy kroju i szycia. Czytelniczki, które w dostatecznym stopniu opanowały wcześniej tajniki krawiectwa, odnajdą tu nowe, bardzo uproszczone metody modelowania oraz technologii wykonywania odzieży. Podstawowe wiadomości o systemie rysowania form, modelowaniu, kroju, szyciu i prawidłowym wykończaniu bluzek i spódnic nie wyczerpują tematu książki. Wydaje się, że pożyteczne będzie również omówienie różnego typu sylwetek, nie tylko tej prawidłowej, o wymiarach podstawowych. Wiadomo, że najwięcej kłopotów z kupnem gotowej odzieży mają właśnie osoby, których budowa ciała wykazuje różne odchylenia od normy - zbyt szczupłe lub zbyt tęgie, o za małym lub za dużym obwodzie gorsu, za niskich albo za wysokich ramionach. Przystosowano więc formy i dla tych osób.
Zamieszczone w książce różnorodne modele spódnic i bluzek - od prostych do fantazyjnych, o bardziej skomplikowanym kroju i oryginalnym wykończeniu - nadają się do noszenia zarówno na co dzień, jak i na uroczyste okazje. Poprzez zmianę takich detali odzieży, jak kołnierze, rękawy, dekolty i sposoby wykończenia zapięcia łatwo uzyskać nowe, ciekawe rozwiązania stroju.
Są to jednak w większości fasony tradycyjne, niejako klasyczne, takie, o których zwykło się mawiać „zawsze modne".
Mam nadzieję, że po uważnym zaznajomieniu się z treścią książki każda kobieta, która chce nauczyć się szyć własnoręcznie lub udoskonalić swoje umiejętności - nie będzie się już wahała przed skrojeniem nowego modelu.
Autorka oraz Redakcja mają nadzieję, że Czytelniczki zechcą podzielić się z nami uwagami, które mogłyby dopomóc w usunięciu zauważonych braków i niedociągnięć przy ewentualnym wznowieniu tej pozycji.

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Gwiazdopatrznia | 2016-07-02
Na półkach: Posiadam :), Przeczytane

Książki "starej daty" są czasem najbardziej pomocne. :)

Adriana | 2013-12-26
książek: 1990