Filozofia f**k it, czyli jak osiągnąć spokój ducha.

Tłumaczenie: Cezary Welsyng
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Osobliwość - Odnowa". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Helion
Fuck it: The Ultimate Spiritual Way
Michał

Nie przeklinaj - po prostu to pieprz! * Pieprz chęć naprawiania świata! * Pieprz samokontrolę i dyscyplinę! * Pieprz plany i cele! * Pieprz swoje problemy! * Pieprz zdanie innych na Twój temat! Powiedz "pieprzę to" i bądź egoistą! Jeśli coś Ci się nie podoba, nie musisz tego robić! I tak jest już po herbacie, przecież wszystkich nie dasz rady uszczęśliwić, więc…...

Nie przeklinaj - po prostu to pieprz!

* Pieprz chęć naprawiania świata!
* Pieprz samokontrolę i dyscyplinę!
* Pieprz plany i cele!
* Pieprz swoje problemy!
* Pieprz zdanie innych na Twój temat!

Powiedz "pieprzę to" i bądź egoistą!

Jeśli coś Ci się nie podoba, nie musisz tego robić! I tak jest już po herbacie, przecież wszystkich nie dasz rady uszczęśliwić, więc… pieprz to!
John Lennon

Koniec użerania się ze wszystkim i wszystkimi! Koniec wysłuchiwania, co powinieneś robić! Powiedz: "Pieprzę to!" i od razu poczujesz się lepiej. A to dopiero pierwszy krok do wielkiej zmiany w Twoim życiu. Oto zbliża się rozwiązanie ostateczne. Masz odwagę zrobić ten krok? Czy Twoja frustracja osiągnęła już poziom krytyczny i obawiasz się, że jak tak dalej pójdzie, możesz zrobić coś wysoce nieobliczalnego?

Jeśli jesteś zestresowany, spięty, niespokojny i cierpisz na manię nieustannego kontrolowania — potrzeba Ci solidnego kopa — powiedz: "Pieprzę to!". Bez skrupułów, wbrew terminom i oczekiwaniom innych rozsiądź się wygodnie w fotelu i weź tę książkę do ręki. Zapomnij o wszystkim, czego nauczono Cię o życiu i o tym, kim jesteś lub powinieneś być, a od razu dostrzeżesz swoją wyjątkowość. Rozkoszuj się tą niezwykłą filozofią spokoju, relaksu i poczucia prawdziwej wolności. Dzięki temu uświadomisz sobie, że wszystkie sprawy, którymi się tak przejmowałeś, to zwykłe błahostki. Powiedz swoim problemom i obawom: "Pieprzę was!".

* Mówiąc: "Pieprzę to", uwalniasz się od czegoś, co zazwyczaj sprawia Ci ból.
* Mówiąc: "Pieprzę to", przestajesz słuchać innych, a zaczynasz słuchać siebie.
* Mówienie: "Pieprzę to" to przeżycie duchowe, ponieważ przestajesz się opierać i poddajesz się naturalnemu rytmowi samego życia.

źródło opisu: Wydawnictwo Helion 2011

źródło okładki: ftp://ftp.helion.pl/online/filofu/filofu-1.pdf

Urmurmina | 2016-09-21

"Fuck it!" - ile w tym stwierdzeniu prawdy! Niby takie proste, ale nie zawsze serce współgra z głową i daje nam możliwość "wypięcia się" na niektóre sprawy. Gdyby każdemu choć raz na jakiś czas takie myślenie "pieprzenia" wszystkiego się udawało, wtedy moglibyśmy bywać częściej szczęśliwymi ludźmi.
Zbiór fajny, niektóre stwierdzenia trafione w sedno, ale niektóre trochę przekombinowane. Jednak sama ta filozofia to ciekawy coachingowy motyw na życie.

Do książki "Filozofia f**k it" podeszłam z dużym dystansem, myślałam, że po jednym rozdziale rzucę ją w kąt, ale pozytywnie się zaskoczyłam.

Książka pozwala podejść do naszego życia z dystansem, na pewno pomaga znaleźć równowagę pomiędzy naszymi ambicjami, a spokojem ducha. Jeśli jesteś osobą, która zamartwia się każdym aspektem swojego życia, nie zastanawiaj się i czytaj!

Mnie ta publikacja dała naprawdę dużo, także w 100 procentach polecam! 😉

Marek Moskwa | 2011-05-27
Przeczytana: 22 maja 2011

Miałem tu coś napisać ale pieprzę to :D

Konwalia | 2015-05-22
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 22 maja 2015

Po przeczytaniu tej książki nasunęła mi się jedna konkluzja, a mianowicie: nie przejmuj się problemami, "pieprz to", a życie samo zacznie się układać. Trochę zabawne, ale myślę, że nikomu nie zaszkodzi odpuszczenie sobie niektórych spraw zgodnie z filozofią f**k it.

Donnie | 2012-01-25
Przeczytana: 04 marca 2012

Żałuję, że nie mogłem przeczytać tej książki z 10 lat temu. ;) Ważne jednak, że w ogóle miałem taką możliwość właśnie teraz. Zdecydowanie zmieni ona moje podejście do życia.

Książka dla wszystkich tych, którzy zbyt często i nadmiernie przejmują się życiem oraz tym 'co ludzie powiedzą'. Humorystyczne komentarze i przykłady sprawiają, że czytanie tej książki to często czysta przyjemność. Wszelkie treści przedstawione są prostym językiem, dzięki czemu łatwiej jest zrozumieć i przyswoić to nowe podejście do życia. Fuck it - i życie staje się lepsze, prostsze, bezstresowe. Osiągnięcie spokoju ducha jeszcze nigdy nie było prostsze. Fuck it to filozofia potrzebna szczególnie w dzisiejszym wyścigu szczurów, nieustannej pogoni za pracą i pieniędzmi.

AmyColl | 2016-02-16
Na półkach: Książka, Przeczytane, 2016
Przeczytana: 16 lutego 2016

Kiedy się okazało, że moje marzenie legło w gruzach, postanowiłam poprawić sobie humor i poczłapałam do biblioteki. Tytuł "F**k it" był idealny do mojego aktualnego nastawienia. Ale prócz "komizmu" sytuacji Większość filozofii to g**no prawda i choć zapewne miało to być przewrotne i nie do końca brane na serio, to sorry, ale nawet to się moim zdaniem nie udało. Ciekawy pomył wymyślony dla trzepania kasy. Głównym przekazem zarówno tym jasnym oraz ukrytym tej "broszury" jest by nie przejmować się zbytnio życiem. Tak... nie przejmujmy się czy iść do pracy, czy mamy co włożyć do ogarka, czy ktoś z naszych bliskich umiera. Ogółem zabij się już dziś! Bo przy takim podejściu i tak długo nie pociągniesz. Wiem, że wyolbrzymiam, ale liczyłam na coś więcej. Może nie jakoś odkrywczego co zmieni moje życie, ale chociaż śmiesznie ironicznego. A dostałam to. Tak więc: "piep** się książko. Polecam ją osobą które zbyt bardzo się wszystkim przejmują i przeżywają. Jak dla mnie bezsensowne i...

TheOsk987 | 2013-03-24
Przeczytana: 24 marca 2013

Książkę czyta się łatwo, szybko i przyjemnie. Niestety przez 160 str autor ciągle pisze to samo... Szczerze mówiąc zapłaciłem 30 zł (!), za jedno zdanie: jeśli coś cie denerwuje powiedz "pieprzę to" i zrób wydech. Więc jeśli to czytacie to nie musicie jej kupować, bo właśnie wam ją streściłem...

Jacob Scott | 2014-10-26

Napisałem długą, merytoryczną, bardzo strukturalną recenzję. Ale ją usunąłem. Wiecie co? Pieprzę ją! :D
Powiem wprost: wartościowa książka. Ma w sobie sporo mądrości. Jeśli trafi na odpowiedniego czytelnika, to ten może z niej sporo wyciągnąć. Boję się tylko półinteligenta, który zaczyna dosłownie stosować się do rad. W sumie pieprzyć życie, co? :)
A teraz konstruktywna (bardzo śmieszne) krytyka: lektura bazuje na racjonalności czytelnika. Racjonalnie czasami warto sobie odpuszczać, relaksować się itd. Jednak człowiek jest nieco bardziej skomplikowany: dochodzą jeszcze emocje i podświadomość/podstawowe przekonania. Co z tego, że będziemy mówić: pieprzę mojego wrednego szefa – jeśli emocjonalnie nadal czujemy złość i strach przed jego wyrokiem. Wtedy mówmy "pieprzę pracę!" ale to niczego nie zmienia, bo i tak przy niej zostajemy – musimy z czegoś żyć. W ogóle nie da się tak po prostu powiedzieć "pieprzę to" i odczuwać inaczej. Od dziecka kształtują w nas się pewne przekonania na...

babciamróz | 2013-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2013

Mi jako osobie która wszystkim bardzo się przejmuje, wszystko bierze do siebie książka dużo dała. Na pewno wniosła do mojego życia nutkę luzu. Kiedy zaczynam się czymś przejmować co nie jest warte mojego zdrowia i nerwów po prostu mowie sobie: pieprz to! :)

MadziaR | 2011-05-28
Przeczytana: 23 kwietnia 2011

Coś w sam raz dla mnie - bo może kiedyś się nauczę "pieprzyć to" i nie będę się tak bardzo wszystkim przejmować. Chill out...:)