Steve Jobs człowiek, który myślał inaczej

Wydawnictwo: Amber
Steve Jobs: The man who thought different
steve jobs, biografia
Sherry

Miej odwagę iść za swoim sercem i intuicją. STEVE JOBS Nonkonformista Wizjoner Wynalazca Geniusz Adoptowany Bez studiów Wyrzucony z pracy Podziwiał go, a potem opłakiwał cały świat. Założył koncern Apple, stworzył komputery Macintosh, iPody, iPhony i iPady. Bez niego nie byłoby urządzeń, którymi posługujemy się na co dzień. Był człowiekiem, który zmienił nasz świat. STEVE JOBS...

Miej odwagę iść za swoim sercem i intuicją.

STEVE JOBS

Nonkonformista

Wizjoner

Wynalazca

Geniusz

Adoptowany

Bez studiów

Wyrzucony z pracy

STEVE JOBS (1955-2011) nigdy nie chodził utartymi szlakami.

Od skonstruowania pierwszego komputera w garażu rodziców do śmierci po wieloletniej walce z rakiem zawsze kierował się intuicją. Nigdy nie pytał ludzi, czego chcą. Sam wiedział lepiej.

I sprawiał, że wszystko, czego się tknął, stawało się tym, czego świat potrzebował.

To wspaniała inspirująca lektura.

źródło opisu: Amber, 2012

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl

Literalny | 2014-12-16
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 24 listopada 2014

Steve Jobs. Kto nie słyszał tego nazwiska ?Na pewno niewiele osób. Jeśli nawet ktoś taki się znajdzie, nie ominęła go nazwa Apple. Firmy, którą Jobs stworzył.

Szczerze mówiąc, książka trafiła w moje ręce przypadkiem. Po jej przeczytaniu długo zastanawiałam się, co o niej uważam. Nie wypada przecież oceniać cudzego życia. Pozostaje więc skomentowanie autora i jego twórczości.

Czego dowiedziałam się o samym Jobsie? Na pewno "myślał inaczej". Był inny niż wszyscy. Wszystko musiało być perfekcyjne, idealne. W technice widział sztukę. Wymagał od siebie i innych. Był wybitny w tworzeniu. Nie był za to świetny w zarządzaniu. Być może przez to został wyrzucony z własnej firmy.

Co widział, chciał ulepszyć. Sami wiecie, jakie sprzęty obecnie można zakupić.Zaczynał od firmy w garażu, skończył na ogromnej potędze.

Z książki dowiedziałam się również, że emocje nie były mocną stroną twórcy komputerowego królestwa. Nie mógł być z jedną kobietą, nie potrafił wychować dziecka. Nieszczególnie...

Sherry | 2015-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2015

Think Different

Po śmierci Steve'a Jobsa pod koniec 2011 roku, świat zalała fala biografii na temat tego człowieka. Osobiście, światem technologii interesuję się raczej w małym stopniu - staram się być na czasie, żeby czegoś rewolucyjnego nie przegapić, ale nigdy technika, komputery czy informatyka mnie nie fascynowały i to się raczej nie zmieni. Mimo wszystko, chciałam poznać sekrety wielkiego wizjonera, współzałożyciela firmy Apple, który zmodernizował świat technologii. Ze wszystkich dostępnych publikacji, zdecydowałam się właśnie na tę autorstwa Karen Blumenthal i nie żałuję. Bo to była iście inspirująca lektura.

Kim był Steve Jobs, raczej każdy kojarzy, w mniejszym czy większym stopniu. Adoptowany po urodzeniu, inteligentny, cyniczny, wybuchowy wizjoner, nie bez przyczyny uważany jest za geniusza. Nie chcę przybliżać wam jego historii, bo wolałabym byście sami mogli to zrobić, dlatego zamiast tego, od razu skupię się na książce.

Lubię czytać biografie, ale tylko te, które...

PrzyAromacieKawy | 2014-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2014

Nonkonformista. Wizjoner. Wynalazca. Geniusz. Takie hasła znajdziemy na okładce książki. I wielu tak własnie myśli, kiedy słyszy nazwisko Steve Jobs... a to ten od iPodów, Maców i ogólnie Apple.. no szacunek za wynalazki, miał koleś głowę. Po przeczytaniu książki żadne wynalazki, żadna funkcjonalność urządzeń, ich piękny wygląd i idealne pociągające opakowanie nie zmieni moje zdania na temat tego człowieka. Był po prosu dupkiem. Wizjonerstwo nie usprawiedliwia chamstwa i nieludzkiego traktowania drugiej osoby. Wpływ na kształtowanie przemysłu komputerowego i tworzenie czegoś, co pożąda cały świat nie usprawiedliwia maltretowania psychicznego rodziny, przyjaciół, dziecka, którego niewygodnie mu było uznać, wspólników, dzięki którym stałe się kimś. Prawda jest taka, że Jobs podkradał pomysły, przerabiał je na swoje, wykorzystywał ludzi, oszukiwał ich finansowo.... a wszystko to dla osiągnięcia sukcesu i zdobycia sławy w przemyśle komputerowym. To z jego nazwiskiem jest kojarzony...

Olina | 2014-02-19
Przeczytana: 31 stycznia 2014

Warto przeczytać żeby poznać niesamowitego człowieka, tyrana z zamiłowaniem do estetyki, który chciał stworzyć coś niesamowitego co pozostawi ślad na zawsze w świecie. Przed obejrzeniem filmu warto przeczytać książkę, ponieważ film jest bardzo okrojony i nie wszystko można zrozumieć. Ale na 100% polecam :)

| 2012-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2012

Książkę tę znalazłam na dziale dla młodzieży i nie bez powodu się tam znalazła, gdyż jest ona streszczeniem biografii Isaacona, napisanym w bardziej przystępnym i zrozumiałym języku. Co prawda jest wzbogacona o kilka ciekawostek, których nie ma w biografii Steve'a, ale nie wnoszą one nic ważnego. Pochodzą z wywiadów i artykułów o Jobsie. Dużym plusem są natomiast umieszczone zdjęcia, których brakowało mi w uprzednio przeczytanej przeze mnie książce. Mam tu na myśli zdjęcia np. Mony Simpson-siostry Jobsa, czy Johna Lassetera-animatora Pixara.

Jest to publikacja dla osób, którym nie chce czytać się siedmiuset stron głównej biografii tego wspaniałego człowieka. Przekazuje ona jego filozofię, ale nie wyczerpuje tematu. Nie polecam osobom, które mają już za sobą książkę Waltera Isaacsona. Jeśli wciąż jesteście głodni informacji na temat Steve'a to nie znajdziecie tutaj niczego ponadto, co znalazło się w autoryzowanej biografii.

MilkyMouse777 | 2013-07-02

Jeśli jest to pierwsza biografia Steve'a Jobsa, która trafiła w Wasze ręce, powinna spełnić oczekiwania. Jeśli jednak przed tą pozycją czytaliście jakieś inne, a zwłaszcza oficjalną biografię autorstwa W. Isaacsona, to nie znajdziecie w niej niczego nowego.
Jest to książka dla tych, którzy chcą poznać główne fakty z życia Steve'a Jobsa, bez zagłębiania się w szczegóły. Momentami miałam wrażenie, że jest to po prostu streszczenie biografii napisanej przez Isaacsona, wzbogacone o ciekawostki zaczerpnięte z wywiadów.
Dużym plusem jest natomiast oś czasu, prezentująca najważniejsze dzieła Jobsa, oraz zdjęcia, z których większości nie widziałam wcześniej.

Alicja | 2015-11-18
Przeczytana: 07 listopada 2015

Warto przeczytać, jednak książka bardzo ogólnikowo traktuje o życiu Jobs'a. Czyta się szybko, lekko i przyjemnie, a po lekturze na pewno będziemy chcieli sięgnąć po bardziej rozbudowane pozycje.

Sebeq | 2013-09-15
Przeczytana: 01 lipca 2013

Bardzo dobrze się czyta. Jedyne co mnie drażniło to to, że autorka przedstawia wydarzenia tak jak gdyby Jobs ponosił same porażki a jego sukcesy nie są opisane. Tak czy siak polecam.

rubikoman | 2013-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2013

Treściwa, z pomysłem i wciągająca. Czasami zdarzają sie nudne fragmenty, ale rzadko... Polecam :)

Adrenalina | 2013-06-16

Bardzo pouczająca książka.