Bon Jovi. Kiedy byliśmy piękni

Bon Jovi. When We Were Beautiful
Bon Jovi
muzyka
Strzelba

Dzięki trwającej ćwierć wieku i pełnej niezliczonych przebojów historii Bon Jovi zasłużyło na status legendy. Jednak mimo ogromnej popularności grupy fani nie mieli zbyt wielu okazji, by poznać bliżej jej członków. Aby uczcić swoje dwudziestopięciolecie, zespół postanowił dopuścić do swojego życia – na scenie i poza nią – reżysera i fotografa Phila Griffina. Może sądzicie, że znacie Bon Jovi,...

Może sądzicie, że znacie Bon Jovi, ale czytając tę książkę, przekonacie się, że jesteście w błędzie. W środku znajdziecie piękne, niedostępne nigdzie indziej fotografie oraz przeczytacie historię opowiedzianą przez samych muzyków. Bon Jovi. Kiedy byliśmy piękni pokazuje Jona, Richiego, Dave’a oraz Tico zarówno w świetle reflektorów, jak i w zaciszu garderoby. Zaczynając od pierwszych dni Bon Jovi, jeszcze w New Jersey, a kończąc na trasie Lost Highway w 2008 roku, książka przedstawia niezwykły obraz gwiazd rocka wspominających ćwierćwiecze swojej kariery. To również wejściówka upoważniająca do wstępu za kulisy jednej z ulubionych grup Ameryki.

źródło opisu: Wydawnictwo SQN, 2013

źródło okładki: http://wydawnictwosqn.pl

Marta | 2013-12-28
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 20 grudnia 2013

Bon Jovi. Amerykańska legenda rocka. Kapela znana i rozpoznawana na całym świecie. You Give Love A Bad Name, Always, Livin' On A Prayer, Because We Can czy It’s My life potrafi zanucić chyba każdy fan rock’n’rolla. Aż dziwne, że album „Kiedy byliśmy piękni” jest pierwszą (ale jaką!) publikacją na temat grupy, która ukazała się na polskim rynku wydawniczym.

Grają razem od 1983 roku, niezmienne w tym samym składzie. Jon Bon Jovi, Richie Sambora, David Bryant i Tico Torres. To jakiś fenomen! Nie walczą o wpływy, o kasę, o pierwsze miejsce w zespole. Dobrze działająca maszyna napędzana pozytywnymi emocjami. Urocze są fragmenty, w których chłopaki przechwalają się jacy to są fajni, a nawet najlepsi. Bez kokieterii i udawanej skromności. Cóż, mają rację i dobrze o tym wiedzą!
Oczywiście w albumie najważniejsze są fotografie, a tych jest faktycznie sporo! Część zdjęć jest pozowana, widocznie są częścią jakichś konkretnych sesji. Jednak na większości fotografii członkowie zespołu są...

deana | 2014-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2014

Był rok 2000, miałam 12 lat kiedy po raz pierwszy usłyszałam Bon Jovi. Potem bardzo długo chodziłam za rodzicami żeby kupili mi (jeszcze wtedy!) kasetę ,,Crush". Nie myślałam, że tak zaczyna się moja najdłuższa i najlepsza przygoda muzyczna. BJ towarzyszy mi zawsze, nie wyobrażam sobie sytuacji kiedy nie mam pod ręką którejś z płyt czy choćby ulubionych kawałków.
Sięgnięcie po ten album było wisienką na torcie. Cudownie było siąść, słuchać najlepszych kawałków, czytać wywiad i podziwiać rewelacyjne zdjęcia. Przyznam, że nie interesuje mnie specjalnie ich prywatne życie ale czytanie o historii zespołu, ich wizji jego przyszłości, o tworzeniu piosenek, które nucą pokolenia, życiu w trasie i wzajemnych relacjach między ,,chłopakami" było niesamowitym przeżyciem.
Bardzo się cieszę, że album ,,Bon Jovi. Kiedy byliśmy piękni" wpadł mi w ręce. Obowiązkowa pozycja dla każdego fana.

p.s. Tak przy okazji, zachęcam do dzielenia się ulubionymi piosenkami.
Bon Jovi ,,This ain't a love...

Bon Jovi to jeden z tych zespołów, który zna niemal każdy. „It’s My Life”, „Always” i „Livin' On A Prayer” to utwory rozpoznawane nie tylko przez wieloletnich fanów rock’n’roll’a, ale również przez coraz młodszych miłośników muzyki. Członkowie bandu grają ze sobą nieprzerwanie od 1983 roku. W tym czasie sprzedali sto dwadzieścia milionów płyt na całym świecie, z czego trzydzieści cztery w samych Stanach Zjednoczonych. Album „Bon Jovi. Kiedy byliśmy piękni” został wydany z okazji 25-lecia zespołu w 2008 roku. Do polskich fanów i czytelników dotarł dopiero w 30 rocznicę ich działalności. Współautor publikacji, Phil Griffin jest nie tylko autorem wielu zdjęć, ale także reżyserem filmu dokumentalnego o tym samym tytule, który wyświetlono na specjalnym pokazie w ramach nowojorskiego Tribeca Film Festival w 2009 roku.

„Bon Jovi. Kiedy byliśmy piękni” to przede wszystkim profesjonalnie wydany album. Duży format, twarda oprawa z tłoczonym tytułem oraz wysokiej jakości papier to...

Darek DTSG | 2013-12-10

Bardzo ładnie wydany album z mnóstwem zdjęć . Gratka raczej dla prawdziwych fanów

Monika Zaremba | 2014-06-20

"Kiedy Twoja piosenka staje się częścią życia innych ludzi i zapisuje się w ich pamięci, to jest to prawdziwa magia. W ten sposób stajemy się nieśmiertelni"
Jon Bon Jovi

Bon Jovi to jeden z tych zespołów, który zna niemalże każdy człowiek na ziemi.
It’s My Life, Alway i Livin' On A Prayer to utwory, które powszechne są nie tylko wśród zatwardziałych fanów tego zespołu, ale nawet przedstawicieli coraz to młodszego pokolenia, które dopiero zaczyna przygodę z muzyką. Można powiedzieć, że zespół Bon Jovi jest legendą muzyki rockowej.

Książka Bon Jovi Kiedyś byliśmy piękni, mimo że opowiada o muzykach i o ich historii w zespole, to również działa na zmysł wzroku czytelnika poprzez piękne fotografie. Mamy do czynienia ze świetnie wydanym albumem w pięknej oprawie. Książka zawiera mnóstwo zdjęć, a autorem większości z nich jest Phil Griffin. Jednak nie tylko Phil jest twórcą tego fenomenalnego albumu, ale także członkowie zespołu –
Frontman i wokalista grupy Jon Bon Jovi, gitarzysta...

Kinga | 2013-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2013

Tekstu dużo nie ma, ale zdjęcia są mega! Większość czasu zajmuje właśnie dokładne ich oglądanie. Polecam, szczególnie fanom.

Justyna Otlewska | 2015-12-28

Niesamowita przyjemność podglądać zespół z zaskoczenia. Tekst nie jest tu najważniejszy. Zachęcam do puszczenia ulubionej playlisty Bon Jovi i udanie się w podróż z Jonem, Richiem, Davem i Tico :)

Martyna Kozieł | 2016-03-09
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2016