When We Were Beautiful

2009-10-02
0062007297
bon jovi rock

Okładka książki Bon Jovi. Kiedy byliśmy piękni Bon Jovi, Phil Griffin
Bon Jovi. Kied... Bon Jovi, Phil Grif...

Bon Jovi, to jeden z tych zespołów, które uwielbiam od dziecka. Tak, miałam niecałe dziewięć lat, zobaczyłam teledyski do takich piosenek jak "Always" i przepadałam. Jak to się mówi - pierwsza muzyczna miłość 💜. Później się zaczęło zbieranie plakatów, płyt, bycie "na bieżąco" z kolejnymi nagraniami. Dlatego też, gdy zobaczyłam na Vinted tę książkę, to postanowiłam ją kupić. Co tutaj mamy? Przede wszystkim przepięknie wydany album ze zdjęciami muzyków, w większość niepublikowanymi wcześniej. To jak najbardziej na plus. Forma wywiadu jest bardzo przyjemna w czytaniu. Dowiadujemy się z niego głównie na temat więzi łączących poszczególnych członków zespołu, którzy są dla siebie jak rodzina. Dużo miejsca poświęcono podejściu do pracy, do twórczości i życia. I to jak najbardziej na plus. Zabrakło mi tu jednak smaczków, rzeczy nieoczywistych. Z jednej strony rozumiem takie podejście, każdy z nich chce mieć swoją prywatność, z drugiej - no właśnie - bycie gwiazdą światowego formatu to poniekąd bycie "na świeczniku" i w centrum uwagi. Rzecz wspaniała dla fanów, polecam uwadze!

Bardziej album + wywiad niż książka o zespole. Dla fanów oczywiście pozycja obowiązkowa. Widać jednak, że zespół zachował wszelkie smaczki, afery dla siebie. Możliwe, że kiedyś dostaniemy takie bardziej pikantne dzieło.

Fotografie super, ale treść bardzo słaba. Muzycy w kółko powtarzają te same frazesy o wzajemnym szacunku i miłości, żadnych konkretów. Prawie niczego się nie można o nich dowiedzieć, ani do nich zbliżyć. Ale chyba właśnie na tym im zależało.

Prawdziwe szczęście ma ten, kto upoluje w księgarni album swojej ulubionej kapeli, płacąc za niego mniej niż połowę ceny okładkowej. Tak, mogę nazwać się szczęściarą.

Bon Jovi to niewątpliwie amerykańska legenda rocka głównie lat 80, jak i 90, lecz nie tylko. Utwory takie jak „Always”, „Livin’ On a Prayer” czy chociażby „It’s My Life” znane są niejednemu pokoleniu. Zarówno osoby wychowane w tamtych czasach, jak i dzisiejsza młodzież doskonale znają tekst niejednej piosenki zespołu. Dlatego też dziwi mnie, że album, o którym właśnie piszę „Bon Jovi. Kiedy byliśmy piękni” to obecnie jedyna publikacja na temat kapeli na polskim rynku wydawniczym. Album został wydany z okazji 25-lecia zespołu w 2008 roku, jednak w Polsce ukazał się dopiero w roku 2013. „Kiedy osiągniesz komercyjny sukces, ludzie chcą ci dokopać. Taka już ich natura.” czytamy wypowiedź Jona i w zasadzie ciężko się z nią nie zgodzić. Założony w 1983 roku przez Jona Bongioviego (obecnie Jon Bon Jovi) zespół odniósł niewyobrażalny sukces na arenie międzynarodowej. Nie walczą o wpływy, o sławę, o pieniądze. Potrafią śmiać się z samych siebie, jednocześnie przechwalając się tym jacy to oni nie są. Jest w tym odrobina sarkazmu i braku skromności, lecz nie da się ukryć, że wszystko to otoczone jest pozytywnym nastawieniem. „Ja zawsze służę dowcipem. Daję Jonowi odrobinę wytchnienia. Ciągle powtarzam, że urodził się z podkową wciśniętą głęboko w tyłek, która zawsze przynosiła mu szczęście. Od czasu do czasu spada na mnie trochę gówna. I co z tego? Trzeba je strząsnąć i iść dalej. Ten koleś podpisał pakt z diabłem. No cóż, może. Zło ma w sobie trochę dobra.” czytamy wypowiedź Davida. Sami muzycy nie zdradzają zbyt wiele. Można odczuć, iż to, co czytamy to jedynie wierzchołek góry lodowej. Nie spodziewajcie się genezy powstania najpopularniejszych utworów zespołu Bon Jovi, ponieważ jej tutaj nie dostaniecie. Książka ta jest historią głównie braterskiej przyjaźni oraz wytrwałości w dążeniu do celu opatrzona archiwalnymi fotografiami całego zespołu autorstwa Phila Griffina, który oprócz tego, iż jest autorem wielu zdjęć, jest również reżyserem filmu dokumentalnego o tym samym tytule, który można było obejrzeć podczas pokazu na Tribeca Film Festival w 2009 roku. „Ludzie pytają, czy lubimy grać na stadionach, bo sami nie przepadają za dużymi koncertami, wolą bardziej kameralne. Pieprzyć to! Ja bym chciał zagrać na pustyni. I sprzedać wszystkie bilety. I to nie raz.” mówi Jon. Osobiście uważam, że publikacja „Bon Jovi. Kiedy byliśmy piękni” to niewątpliwie gratka dla prawdziwych fanów zespołu. Całość w twardej oprawie prezentuje się naprawdę dobrze. Wykonana jest naprawdę profesjonalnie. Oprócz ciekawego wywiadu czytelnik może nacieszyć oko przepiękną oprawą graficzną oraz licznymi fotografiami prezentującymi członków kapeli, którymi byli w tamtym czasie Jon Bon Jovi, Richie Sambora, David Bryant i Tico Torres. Zespół wciąż koncertuje, choć już nie w tym samym składzie co zaledwie sześć lat temu. 12 lipca 2019 roku na stadionie PGE Narodowym w Warszawie będzie można zobaczyć legendę rocka na żywo.

Prawdziwa gratka dla fanów <3

Prawdziwa gratka dla fanów <3

Niesamowita przyjemność podglądać zespół z zaskoczenia. Tekst nie jest tu najważniejszy. Zachęcam do puszczenia ulubionej playlisty Bon Jovi i udanie się w podróż z Jonem, Richiem, Davem i Tico :)

Sięgnięcie po ten album było wisienką na torcie. Cudownie było siąść, słuchać najlepszych kawałków, czytać wywiad i podziwiać rewelacyjne zdjęcia. Przyznam, że nie interesuje mnie specjalnie ich prywatne życie ale czytanie o historii zespołu, ich wizji jego przyszłości, o tworzeniu piosenek, które nucą pokolenia, życiu w trasie i wzajemnych relacjach między ,,chłopakami" było niesamowitym przeżyciem.
Bardzo się cieszę, że album ,,Bon Jovi. Kiedy byliśmy piękni" wpadł mi w ręce. Obowiązkowa pozycja dla każdego fana.

p.s. Tak przy okazji, zachęcam do dzielenia się ulubionymi piosenkami.
Bon Jovi ,,This ain't a love song" http://www.youtube.com/watch?v=-nlDy6h-v9c

Był rok 2000, miałam 12 lat kiedy po raz pierwszy usłyszałam Bon Jovi. Potem bardzo długo chodziłam za rodzicami żeby kupili mi (jeszcze wtedy!) kasetę ,,Crush". Nie myślałam, że tak zaczyna się moja najdłuższa i najlepsza przygoda muzyczna. BJ towarzyszy mi zawsze, nie wyobrażam sobie sytuacji kiedy nie mam pod ręką którejś z płyt czy choćby ulubionych kawałków....

"Kiedy Twoja piosenka staje się częścią życia innych ludzi i zapisuje się w ich pamięci, to jest to prawdziwa magia. W ten sposób stajemy się nieśmiertelni"
Jon Bon Jovi

Bon Jovi to jeden z tych zespołów, który zna niemalże każdy człowiek na ziemi.
It’s My Life, Alway i Livin' On A Prayer to utwory, które powszechne są nie tylko wśród zatwardziałych fanów tego zespołu, ale nawet przedstawicieli coraz to młodszego pokolenia, które dopiero zaczyna przygodę z muzyką. Można powiedzieć, że zespół Bon Jovi jest legendą muzyki rockowej.

Książka Bon Jovi Kiedyś byliśmy piękni, mimo że opowiada o muzykach i o ich historii w zespole, to również działa na zmysł wzroku czytelnika poprzez piękne fotografie. Mamy do czynienia ze świetnie wydanym albumem w pięknej oprawie. Książka zawiera mnóstwo zdjęć, a autorem większości z nich jest Phil Griffin. Jednak nie tylko Phil jest twórcą tego fenomenalnego albumu, ale także członkowie zespołu –
Frontman i wokalista grupy Jon Bon Jovi, gitarzysta Richie Sambora, klawiszowiec David Bryant, perkusista Tico Torres. Opowiadają o sobie i przedstawiają relacje, jakie między nimi panują.

"Ludzie postrzegają nas jako grupę braci.
Czasami na scenie stoimy tak blisko siebie, że nie dałoby się między nas włożyć kartki papieru"

Ten fragment wypowiedzi Tico uzmysławia nam, że Bon Jovi to rodzina. W tym składzie członkowie niezmiennie grają od 1983 roku, tworząc zgrany zespół, który podbija świat. Dzięki albumowi fani mogą znaleźć się po drugiej stronie sceny - za kulisami.

Opowieść zawarta w książce dotyczy momentów od narodzin zespołu do słynnej trasy Lost Highway z 2008 roku. Są to wspomnienia dwudziestopięcioletniej kariery muzycznej. Członkowie mówią o sobie w sposób ciepły i opisują swoje więzi. Bohaterowie również wspominają o swoich kryzysach i problemach, ale jest to dość wybielony temat. W albumie jednak najważniejsze jest to, że możemy wejść za kulisty zespołu. Jest to wielkie przeżycie dla prawdziwego fana grupy. Taki czytelnik wyrusza w sentymentalną podróż. Jon Bon Jovi wspomina, że chciałby, aby jego utwory wciąż pozostały aktualne. I dopóki ma słuchaczy, jego marzenie się spełnia.

Moim zdaniem książka jest dopieszczona pod każdym względem. Czytelnik poznaje stopniowo historię zespołu, zagłębia się w nią i przemierza ścieżki jego kariery - zupełnie od innej strony. Dzięki fotografiom nie tylko czytamy o ich historii, ale także ją obserwujemy. Jestem zachwycona albumem i tak doskonałym wydaniem. Szczerze polecam go każdemu fanowi zespołu i nie tylko...

Jon Bon Jovi

Bon Jovi to jeden z tych zespołów, który zna niemalże każdy człowiek na ziemi.

Na półkach: , , , , , ,

Bon Jovi to jeden z tych zespołów, który zna niemal każdy. „It’s My Life”, „Always” i „Livin' On A Prayer” to utwory rozpoznawane nie tylko przez wieloletnich fanów rock’n’roll’a, ale również przez coraz młodszych miłośników muzyki. Członkowie bandu grają ze sobą nieprzerwanie od 1983 roku. W tym czasie sprzedali sto dwadzieścia milionów płyt na całym świecie, z czego trzydzieści cztery w samych Stanach Zjednoczonych. Album „Bon Jovi. Kiedy byliśmy piękni” został wydany z okazji 25-lecia zespołu w 2008 roku. Do polskich fanów i czytelników dotarł dopiero w 30 rocznicę ich działalności. Współautor publikacji, Phil Griffin jest nie tylko autorem wielu zdjęć, ale także reżyserem filmu dokumentalnego o tym samym tytule, który wyświetlono na specjalnym pokazie w ramach nowojorskiego Tribeca Film Festival w 2009 roku.

„Bon Jovi. Kiedy byliśmy piękni” to przede wszystkim profesjonalnie wydany album. Duży format, twarda oprawa z tłoczonym tytułem oraz wysokiej jakości papier to niewątpliwie główne atuty tej publikacji. A wewnątrz całe mnóstwo wspaniałych fotografii. Część z nich to zdjęcia pozowane, będące najpewniej częścią sesji zespołu, pozostałe zostały wykonane z zaskoczenia. To właśnie te drugie zrobiły na mnie największe wrażenie. Członkowie bandu są na nich wyluzowani, uśmiechnięci i pewni siebie. Na zdjęciach z koncertów i studia wyraźnie widać ich zaangażowanie, pasję i miłość do muzyki.

„Ludzie pytają, czy lubimy grać na stadionach, bo sami nie przepadają za dużymi koncertami, wolą te bardziej kameralne. Pieprzyć to! Ja bym chciał zagrać na pustyni. I sprzedać wszystkie bilety. I to nie raz”.(Jon Bon Jovi)

Na kartach albumu została również zapisana historia zespołu od ich początków w New Jersey aż do głośnej trasy koncertowej Lost Highway w 2008 roku, widziana oczami jego członków. Jon Bon Jovi, Richie Sambora, David Bryant i Tico Torres opowiadają o swoich wzlotach i upadkach, o momentach przełomowych oraz trudnych, zagrażających ich działalności. Choć wspólnie pracują na sukces kapeli, wyraźnie podkreślają duże znaczenie Jon’a jako frontmana i osoby, z którą głównie kojarzony jest Bon Jovi.

„Zawsze miałem jeden cel - być prawą ręką Jona. Przede wszystkim staram się go wciąż wspierać, jako przyjaciel, jako muzyk, ale też partner w interesach, gdzie zawsze mogę mu służyć jako odbicie jego samego”.(Richie Sambora)

Członkowie zespołu mówią o sobie z wielkim szacunkiem. Są dla siebie nie tylko współpracownikami, ale także przyjaciółmi połączonymi silną braterską więzią. Ponad ćwierćwiecze ich wspólnej pracy i wielomiesięcznych tras koncertowych sprawiły, że w Bon Jovi czują się jak w rodzinie.

„Działamy już przeszło dwadzieścia pięć lat i wydaje mi się, że tajemnica naszej długowieczności polega na nieustannym przekraczaniu granic kreatywności, nie tylko w studiu, ale też na scenie. Najważniejszym elementem jest szacunek, jakim darzymy zdolność do rozwoju, zarówno indywidualnego, jak i zespołowego”.(Tico Torres)

„Bon Jovi. Kiedy byliśmy piękni” to obowiązkowa pozycja dla fanów kapeli i rock’n’roll’a w ogóle. Serdecznie polecam!

Bon Jovi. Amerykańska legenda rocka. Kapela znana i rozpoznawana na całym świecie. You Give Love A Bad Name, Always, Livin' On A Prayer, Because We Can czy It’s My life potrafi zanucić chyba każdy fan rock’n’rolla. Aż dziwne, że album „Kiedy byliśmy piękni” jest pierwszą (ale jaką!) publikacją na temat grupy, która ukazała się na polskim rynku wydawniczym.

Grają razem od 1983 roku, niezmienne w tym samym składzie. Jon Bon Jovi, Richie Sambora, David Bryant i Tico Torres. To jakiś fenomen! Nie walczą o wpływy, o kasę, o pierwsze miejsce w zespole. Dobrze działająca maszyna napędzana pozytywnymi emocjami. Urocze są fragmenty, w których chłopaki przechwalają się jacy to są fajni, a nawet najlepsi. Bez kokieterii i udawanej skromności. Cóż, mają rację i dobrze o tym wiedzą!
Oczywiście w albumie najważniejsze są fotografie, a tych jest faktycznie sporo! Część zdjęć jest pozowana, widocznie są częścią jakichś konkretnych sesji. Jednak na większości fotografii członkowie zespołu są naturalni, zachowują się swobodnie, a fotograf jest podglądaczem, który uwiecznia moment. Dzięki temu widzimy chłopaków w swoim żywiole, czyli na scenie w trakcie koncertu, łapiących oddech za kulisami, razem, osobno, odpoczywających, rozmawiających, uśmiechniętych, szczęśliwych, zamyślonych, zmęczonych… Tekst jest tylko uzupełnieniem do zdjęć, które przecież mówią same za siebie. Z wypowiedzi członków Bon Jovi wylania się dwudziestopięcioletnia historia zespołu, który pokochał świat. Tym samym książkę jest swego rodzaju pięknym wspomnieniem…
Jak dobrze przeczytać o kapeli, której członkowie mówią o sobie wzajemnie tylko dobrze, szanują się i doceniają. Wszyscy pracują na sukces zespołu, darzą się braterską sympatią, ale akceptują hierarchię panującą w kapeli. To Jon jest frontmanem i szefem. Zespół jest jego. Richie Sambora jest prawa ręką Jona. Reszta to współpracownicy, ale też przyjaciele. Działają razem, bo w kupie siła. Z lektury można wyczuć, że atmosfera panująca wśród chłopaków jest fajna. Sami przyznają, że nie zawsze tak było, ale rozmowy ze specjalistą pomogły wszystkim poukładać wzajemne relacje. Teraz mają zdrowy dystans do siebie, po latach wyczerpały się złości, została autentyczna przyjaźń. Jak w rodzinie.
Wydawnictwo SQN spisało się na medal! Publikacja została wydana na najwyższym poziomie edytorskim i zachwyca już na pierwszy rzut oka. Taki album to prawdziwy skarb w zbiorach każdego szanującego się wielbiciela muzyki. A dla fanów Bon Jovi jest to pozycja obowiązkowa! Osobiście jestem zachwycona! Gorąco polecam!

Grają razem od...

• Biografie