Kościół katolicki w czasach komunistycznej dyktatury. Między bohaterstwem a agenturą t.I

Wydawnictwo: WAM
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historia
historyczna

W sierpniu ubiegłego roku komisja historyków z Instytutu Pamięci Narodowej oraz Wydziału Historii Papieskiej Akademii Teologicznej rozpoczęła prace badawcze nad materiałami zgromadzonymi w archiwach IPN, a dotyczącymi prześladowania i inwigilowania Kościoła katolickiego. Efektem tych prac jest książka Kościół katolicki w czasach komunistycznej dyktatury. Między bohaterstwem a agenturą

Anna | 2013-10-13
Przeczytana: 09 października 2013

Ciekawa praca, choć wcale nie przekrojowo opisująca stosunki KRK z bezpieką. Składa się bowiem z szeregu życiorysów, które możemy podzielić na dwie grupy - księży-agentów Służby Bezpieczeństwa i duchownych prześladowanych przez władze. W obydwu przypadkach włos się jeży na głowie od negatywnej pomysłowości bezpieki na metody inwigilacji bądź pozyskiwania nowych członków SB.

lemOor | 2013-08-18