Czas wojny, czas pokoju: Stany Zjednoczone Ameryki w XX i XXI wieku. Tom II

Wydawnictwo: Napoleon V
historyczna
palooh

Z prawdziwą satysfakcją przedstawiam rezultat pracy Sekcji Amerykanistycznej Studenckiego Koła Naukowego Historyków, działającej na Wydziale Historyczno-Socjologicznym Uniwersytetu w Białymstoku. Jest to już drugi tom zawierający teksty poświęcone zagadnieniom związanym z historią polityczną, militarną, kulturalną, czy prawną USA. Tom ten stanowi pogłębiony rezultat badań studentów, doktorantów i młodych pracowników naukowych prowadzonych w różnych krajowych ośrodkach akademickich, a przedstawionych na cyklicznej konferencji, pt. „Czas wojny, czas pokoju: Stany Zjednoczone Ameryki w XX i XXI wieku”, która odbyła się w Białymstoku 6 czerwca 2014 r.
Inicjatywa ta wpisuje się w szeroki zakres badań podjęty przez pracowników Katedry Historii 1918-1945 Uniwersytetu w Białymstoku, zajmujących się tematyką poświęconą Stanom Zjednoczonym, a skupionych wokół Prof. zw. dr hab. Haliny Parafianowicz. Stanowi ona dopełnienie Forum Amerykanistycznego, corocznej międzynarodowej konferencji naukowo-metodologicznej również organizowanej w Białymstoku.

źródło opisu: http://napoleonv.pl/

źródło okładki: http://napoleonv.pl/