Ballada Chłopska

Wydawnictwo: Sowa
historyczna
MGG

Książka jest opowieścią biograficzną o ks. Piotrze Ściegiennym, przywódcy chłopów w Królestwie Polskim, organizatorze próby powstania chłopskiego w 1844 roku w lubelskiem i kieleckiem. Powieść przybliża interesującą postać księdza polskiego działacza niepodległościowego i przywódcy chłopstwa. Wielowątkowa akcja, intrygujące sylwetki bohaterów na tle sytuacji panującej w Królestwie Polskim w...

Powieść przybliża interesującą postać księdza polskiego działacza niepodległościowego i przywódcy chłopstwa. Wielowątkowa akcja, intrygujące sylwetki bohaterów na tle sytuacji panującej w Królestwie Polskim w tamtym czasie zachęca do lektury.

źródło opisu: http://www.wyczerpane.pl/1767,ballada-ch-opska.html

źródło okładki: http://www.wyczerpane.pl/1767,ballada-ch-opska.html