Dreamgirls. Dziewczęta marzeń

Tłumaczenie: Agata Gradzińska
Wydawnictwo: Vizja Press&IT
Dreamgirls

Na podstawie scenariusza Billa Condona. Był to czas cudownych zmian w Ameryce; cały kraj od Dalekiego Południa aż po Zachodnie Wybrzeże wołał o sprawiedliwość i równość. W Motor City narodziła się nowa muzyka, która miała wkrótce wybuchnąć i rozsadzić mur oddzielający białych od czarnych. Trzy przyjaciółki z Detroit: Effie, Deena i Lorell posiadły elektryzujący talent, który potrafił...

Na podstawie scenariusza Billa Condona.

W Motor City narodziła się nowa muzyka, która miała wkrótce wybuchnąć i rozsadzić mur oddzielający białych od czarnych. Trzy przyjaciółki z Detroit: Effie, Deena i Lorell posiadły elektryzujący talent, który potrafił rozkołysać każdą publiczność i – przy pomocy przejmującej muzyki C.C., wizji Curtisa oraz niesamowitej ambicji – zaprowadził je na niebezpieczną krawędź sławy. Ale sława nigdy nie przychodzi za darmo.
Prawda, lojalność i miłość zawsze muszą walczyć, aby przetrwać w bezlitosnych światłach reflektorów. Książka zilustrowana fotosami z filmu uhonorowanego Oskarami i Złotymi Globami.

źródło opisu: Vizja Press & IT, 2007

Sowia | 2012-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2012

Najbardziej w tej książce dotknęło mnie jak brutalny bywa show biznes, który potrafi rozdzielić rodziny, skłócić przyjaciółki. Jednakże utwór czyta się lekko, doskonała do zgłębiania w czasie podróży do pracy, szkoły czy na spotkanie.:)

Kamil Czepiel | 2012-03-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 20 marca 2012

Historia „dziewcząt marzeń” porusza dwa ważne problemy społeczne. Pierwszym, towarzyszącym czytelnikowi już od pierwszych stron, jest dyskryminacja rasowa. Mało wspomnieć, że akcja rozgrywa się w „białej” Ameryce, gdzie „murzyn” nie ma prawa wstępu do miejsc dla białych (toalet, jadalni – chyba, że w charakterze służącego – ani też na takie sceny). Drugim z ukazywanych problemów jest zatracenie człowieczeństwa na rzecz sławy i bogactwa. Zrywanie więzów międzyludzkich, kłamstwa, oszustwa, problemy alkoholowe, narkotyki i samotność – tym okupione są wysokie miejsca na światowych listach przebojów. Tym, i milionami dolarów w kopertach.
Książka jest naprawdę godna poświęconego czasu. Częste zwroty akcji, niemała doza dramaturgii i niczym nie okraszony realizm sprawiają, że bez trudu możemy wczuć się w sytuacje bohaterów i przeżywać ich losy wraz z nimi. Napisana jest także w przystępny sposób, nie psujący radości z czytania… no i zawiera w sobie iskierkę nadziei, której nieraz tak...

Opis na okładce: nie mogłam nie przeczytać kolejnej książki o karierze (uwielbiam takie)
Treść: na początku książka wydała mi się nudna i dlatego nie przeczytałam jej jednym tchem. Jednak czytać skończyłam, potem zrobiła się ciekawsza i od około setnej strony przeczytałam już do końca. Na okładce jest napisane, że był film na podstawie tej książki z Beyonce Knowles w jednej z głównych ról. Lubię jej piosenki, ale niestety filmu nie oglądałam. Książka jest lekturą o sławie zespołu Dream girls, który składa się z czterech wokalistek. Opisane jest typowe życie sławnych osób: nadmiar fanów, sprzeczki między piosenkarkami, ich koncerty itp. Nie za bardzo podobała mi się treść tej książki. Może kiedyś obejrzę film i okaże się lepszy.
Podsumowując lektura dobra dla osób, które chcą coś szybko przeczytać, a nie mają czasu albo ochoty na dłuższe lektury.

BARTEK | 2015-12-31
Magda | 2015-07-12