Parszywa historia

Seria: Galeria
Wydawnictwo: Muza
837319374X

Młodzi ludzie, wybrani w drodze starannej selekcji i zamknięci w nieczynnej wyrzutni rakietowej, stają się gladiatorami. Publiczność wyznacza im coraz bardziej karkołomne zadania, a producenci programu podsycają napiętą atmosferę. Czy tragedia, która rozegrała sie na ekranie powstrzyma żądną wrażeń machinę telewizyjnego show?

WirtualnaKsiążka | 2014-01-03
Przeczytana: 2011 rok

W telewizji nic nie jest takie, jak być powinno. Ludzie często zmieniają swoją osobowość przed kamerami, udają kogoś, kim nie są.
"Parszywa historia", to właśnie publikacja, która dotyczy tematu mediów i ludzkich zachowań.
Na początku miało powstać reality show, coś w deseń "Big Brother'a", jednak niespodziewanie wydarzyło się coś, co sprawiło, że tamci ludzie stali się zwyczajnymi potworami.
Pozycja ta mimo podjętego dość trudnego tematu jest napisana lekkim, prostym językiem, przez co czyta się ją bardzo szybko. Wymagający Czytelnicy mogą mieć z nią problem, być może nawet będą się nudzili przy tej lekturze.
Bo faktycznie pomysł był, ale tylko na tym się skończyło. Żałuję, że autor nie pociągnął tego tematu, nie wprowadził więcej szczegółów itd. A może tak miało być? "Parszywa historia", to rzeczywiście książka o parszywej historii :-) i kolejny przykład na to, że człowiek zobaczy tylko to, co wg mediów powinien zobaczyć.

Cape | 2011-08-20
Przeczytana: 2011 rok

Pomysł na książkę wyśmienity – kulisy reality show. Grupa młodych ludzi po odpowiedniej selekcji zostaje zamknięta w nieczynnej wyrzutni rakietowej. Widzowie dzwonią i proponują zadania do wykonania dla wybranego przez siebie uczestnika tego show. Wkrótce dochodzi do tragedii wewnątrz wyrzutni. Potem jest ucieczka i pościg mediów oraz żądnych krwi widzów za jedną z uczestniczek a po drodze oczywiście romans. Pomysł na opowieść a nawet thriller był fajny ale realizacja fatalna. Książka napisana w biegu. Zero dreszczyku. Postaci płytkie a watek miłosny po prostu beznadziejny. Ja przeczytałam w tramwaju i mam wrażenie jakby w tramwaju też ją napisano. Szkoda, że temat został tak zmarnowany.

magda | 2012-05-13
Przeczytana: 13 maja 2012

"Big Brother" dogorywa. Jedni się cieszą, drudzy lamentują."Nie musisz być bogaty, nie musisz być piękny, nie musisz być mądry - wystarczy, że jesteś sobą". Bardzo dobre hasło reklamowe. Choć przyznam szczerze, że z odrobiną nostalgii wspominam polską edycję z Gulczasem w roli głównej...
Co zastąpi Big Brothera? Swoją czarną wizję opisuje J.Hill. Widzowie spragnieni coraz większych emocji wyznaczają uczestnikom programu zadania do wykonania. Na oczach milionów oglądających reality show zamienia się stopniowo w makabrę i masową psychozę. Wartka akcja, nieduża objętość, czyta się szybko. Relaks po pracy lub w podróży.

kinzetka | 2013-10-07
Przeczytana: 19 stycznia 2012

Świetny pomysł i początek. Ale im dalej brnęłam w książkę, tym nudniejsza i schematyczna się stawała. Zamiana klaustrofobicznego klimatu wyrzutni na pościgi, strzelanie i sztuczne kreowanie sensacji sprawia, że cała akcja się rozłazi. Pościgi dobrze się ogląda, ale w powieści zazwyczaj nużą. Tak jest i tutaj, kiedy żądna krwi tłuszcza bezmyślnie przełyka papkę serwowaną im przez telewizję. Mniej pościgów, mniej mdłych scen (w zamierzeniu romantycznych), więcej psychologii i głębi postaci i może „Parszywa historia” nie znalazłaby się na stoisku książek przecenionych.

agata | 2016-07-21
Przeczytana: 24 lipca 2016