O polskich elitach raz jeszcze. Studia ofiarowane Profesor Janinie Leskiewiczowej z okazji dziewięćdziesiątych urodzin

Wydawnictwo: DiG
historyczna

Studia ofiarowane wybitnej badaczce, prof. Janinie Leskiewiczowej, z okazji jubileuszu dziewięćdziesiątych urodzin. W założeniu redaktorów zebrane w tomie artykuły mają nawiązywać do ważniejszych zagadnień naukowych poruszanych przez Jubilatkę. Większość autorów podjęła problematykę społeczną, pojedyncze opracowania dotyczą historii II wojny światowej czy współczesnych problemów politologicznych. Zróżnicowaniu poruszanych problemów towarzyszy duża rozpiętość chronologiczna prezentowanych rozpraw od XVI do XXI wieku.