26 bajek z Afryki - ze zdjęciami Ryszarda Kapuścińskiego

Wydawnictwo: Agora SA, Green Gallery
bajki

Książka ta zawiera bajki: "Czapeczki kupca", "Zając i żółw", "Kuropatwa i jej dzieci", "Werdykt szakala", "Lew, królik i pszczoły", "Sprytny nietoperz", "Lampart i kozioł", "Lew i królik", "Krokodyl i kogut", "O królu, który chciał wydać za mąż swoją córkę", "O tym, jak mały dar okazał się wielkim", "Dlaczego lampart ma cętki", "Wybory", "Chłopiec i małpka", "Żółw i słoń", "Dala Ślepiec i Dala Spryciarz", "Zając i Bóg", "Jaszczurka i Nczapi, mądra ptaszyna", "Babcia i Dziadek", "Ryba przynosząca szczęście", "Sierota i niewolnica", "Krab", "O bębnie, który mówił", "Wilkołak i myśliwi", "Lwiątko, chłopiec i pierścień", "Chłopiec i chochlik".
Zamieszczone w tej książce bajki są adaptacjami napisanymi przez różnych Autorów, którzy oryginalne tłumaczenie afrykańskich bajek zaczerpnęli z książki "Egzotyczny świat sawanny. "Kultura i cywilizacja świata Hausa" Stanisława Piłaszewskiego, podanej jako źródło. Podania pochodzą z różnych rejonów Afryki.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Octopus | 2017-04-02
Przeczytana: 2008 rok

Tak inne, właściwie nie-bajki w potocznym rozumieniu. Jednak dla małych dzieci zbyt trudne. Warto jednak przybliżyć starszym dzieciom różne od europejskiego, słowiańskiego spojrzenie na świat.
Dodatkowa wartość dla mnie to fotografie R. Kapuścińskiego.
Polecam!

Wiórek | 2010-08-28

Uwielbiam, są takie inne niż nasze... Nie ma tam ani smoków, ani księżniczek zamkniętych w wysokich wieżach, ani tym bardziej rycerzy... Miła alternatywa, zdjęcia nadają jej wyjatkowego charakteru...

vexlubo | 2016-07-16
Na półkach: Przeczytane, TW Leon, Posiadam
Przeczytana: 16 lipca 2016

Kompletnie zmienia definicje słowa - bajka.
Zdecydowanie warto.
Czytałem ze z ogromnym zdziwieniem.

A do naszego 2latka jeszcze nie trafiają, pewnie z czasem

Zyta Kowalska | 2017-01-06
Przeczytana: 2015 rok

Jestem fanką bajek z różnych stron świata. Dodatkowo tutaj dostałam wspaniałe zdjęcia. Mądra, pięknie wydana pozycja.

Leon | 2016-12-16
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2016