Dzień dziecka w Bullerbyn

Wydawnictwo: Zakamarki
Barnens dag i Bullerbyn
978-83-60963-57-9
opowiadanie, Bullerbyn

Lasse, Bosse, Olle, Britta, Anna i Lisa urządzają Dzień Dziecka małej Kerstin, siostrzyczce Ollego. Chcą, żeby bawiła się tak dobrze, jak dzieci w Sztokholmie, o których Lasse przeczytał w gazecie. Dlatego sadzają ją na źrebaka, huśtają wysoko na huśtawce i spuszczają z okna na linie. Jednak Kerstin nie podobają się takie zabawy, ona woli świętować Dzień Dziecka na sposób bullerbyński. Czyli...

Chcą, żeby bawiła się tak dobrze, jak dzieci w Sztokholmie,
o których Lasse przeczytał w gazecie. Dlatego sadzają ją na źrebaka, huśtają wysoko na huśtawce i spuszczają z okna na linie. Jednak Kerstin nie podobają się takie zabawy, ona woli świętować Dzień Dziecka na sposób bullerbyński. Czyli jak?

Dzień Dziecka w Bullerbyn to autonomiczne opowiadanie, którego nie znajdziecie w tomie o dzieciach z Bullerbyn!

źródło opisu: http://www.zakamarki.pl

źródło okładki: http://www.zakamarki.pl

Agacha | 2015-09-15
Przeczytana: 15 września 2015

Książka jest fragmentem "Dzieci z Bullerbyn". Moim zdaniem to dobry wstęp i zachęta dla dziecka do przeczytania całej książki o przygodach sympatycznych dzieciaków ze szwedzkiej wioski.

casia | 2016-08-17
Przeczytana: 16 sierpnia 2016

Rewelacyjna.
Dzieciaki z Bullerbyn chcą zrobić Dzień Dziecka dla najmłodszej pociechy - Kerstin. Rozczulające i urocze opowiadanie o tym jak dzieci robią coś bezinteresownie i z niezwykłym zaangażowaniem. I z przytupem jak to w Bullerbyn.
Krótka, świetna książeczka no i piękne obrazki.

bombel | 2016-10-19
Shirkus | 2016-05-17