Kruk między innymi. Historia intymna dla mniej lub bardziej nieopierzonych

Wydawnictwo: EZOP Agencja Edytorska
978-83-89133-37-3
filozofia, kruk, opowiastki

Dziesięć pogodnych opowiastek, których bohaterem jest tytułowy Kruk - bliski krewny Kubusia Puchatka, próbujący oswoić otaczający go świat. To nie tylko zabawna i wciągająca lektura, ale także książka pomagająca znaleźć odpowiedzi na pytania: kim jestem i jaki jest mój cel w życiu. Wspaniały zastrzyk optymizmu, wiary w siebie i drugiego człowieka.

źródło opisu: Agencja Edytorska Ezop, 2008

źródło okładki: http://ezop.com.pl/

szimus | 2011-09-14
Na półkach: Posiadam, 2011, Przeczytane
Przeczytana: 14 września 2011

Mądra, i ciepła, pomoże jak psycholog i przyjaciel. A jak nie pomoże, uprzyjemni. A przy tym piękny, mały drobiażdżek.

Gerion | 2015-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2015

Niby bajeczka. Niby o kruku. A to niewielkie czytadło ma kilka warstw. Czytać można na różne sposoby. Jako bajkę dla dzieci, ale też jako przypowieści z pointą dla dorosłych. W Kruku, każdy z nas odnajduje siebie, zresztą zbieg celowy autorki i jakże udany. Książeczka dla każdego, kto czasem chce przystanąć, i sięgnąć do autorefleksji. Wszystko to przyprawione baśniowym sosem, więc nie boli aż tak bardzo. Polecam.

Ania | 2016-02-18

Zachęcona dobrymi recenzjami sięgnęłam po "Kruka...". Były, owszem, bajeczki z morałem, przewrotne opowiastki filozoficzne, ale nie dla mnie. Zmęczyłam się okrutnie, większość historyjek do mnie nie przemówiła.

Justyna | 2012-09-03

Po pierwsze ciepła. Po drugie mądra. Po trzecie nieoczywista. Po czwarte bajka wcale nie dla dzieci- mam wrażenie, że czytając ją dziecku do poduszki, duży odnajdzie w sobie tłumione wcześniej pytania na które głośno czytając, odnajdzie nieopatrznie odpowiedzi.
Trochę zabawna, trochę filozoficzna, a kiedy trzeba odrobinę nostalgiczna- trudno pozbyć się skojarzenia z "Małym księciem" czy "Oskarem i Panią Różą".
Nastawiona byłam (przyznaję, bijąc się w pierś!) bardzo sceptycznie ale ostateczne wrażenie po zakończeniu lektury- zadziwiające, ale muszę ją mieć na swojej półce! Choć kupiłam ją na prezent i jej lektura odbyła się na prędce, w ukryciu i ostrożnie... już wiem że muszę ją mieć! Lektura obowiązkowa podczas smutniejszych dni lub gdy nurtują dziwne pytania. Wiercenie wątpliwościami od środka zostanie uciszone, nawet gdy nie odnajdziemy na jej stronach odpowiedzi wprost. Dodatkowym plusem jest format kieszonkowy. Poręczna w autobusie, parku lub jako dodatek do kawy.
Świetny...

| 2010-05-11

Mała książeczka dla dzieci, a tyle w niej mądrości i prostych prawd. Polecam!

Puma | 2016-10-29
Przeczytana: 31 października 2016