Lekcje życia. Specjaliści od śmierci i umierania zdradzają tajemnice życia

Tłumaczenie: Krzysztof Puławski
Wydawnictwo: Media Rodzina
Life Lessons: Two Experts on Death and Dying Teach Us About the Mysteries of Life and Living
śmierć, umieranie, życie
joly_fh

W ciągu czasu spędzonego na ziemi, który nazywamy życiem, wszyscy mamy do odrobienia pewne lekcje. Staje się to szczególnie widoczne wówczas, gdy pracujemy z umierającymi. To oni uczą się i nas bardzo wielu rzeczy - jak właściwie przeżyć życie, jak pozbywać się tego, co w nas złe, a odszukać to, co najlepsze w nas samych i innych. Wszystko sprowadza się do pytania:"Czy starczyło mi czasu, aby żyć właściwie?" Nauki z tej książki - owoc ścisłej współpracy autorów, których opisane doświadczenia pochodzą z ich wykładów, warsztatów oraz rozmów z pacjentami i członkami ich rodzin - są po to, byśmy potrafili docenić wagę życia.

źródło opisu: Media Rodzina, 2014

źródło okładki: http://www.mediarodzina.com.pl/prod/939/Lekcje-zycia

Beata | 2018-06-04
Na półkach: Przeczytane, Ezoteryka

Ta książka naucza jak z właściwej perspektywy przyglądać się życiu, jak z niego korzystać i oswaja ze śmiercią, zjawiskiem jak najbardziej naturalnym. Na pewno jeszcze do niej wrócę.

Hoannaa | 2018-07-07

Czasami wydaje nam się, że coś jest nie do rozwiązania. Jednak okazuje się, że najprostsze rozwiązania są najlepsze. Ta książka daje odczucie, że wystarczy kierować się pewnymi zasadami, które wszyscy znamy, a będzie nam się żyło o wiele łatwiej i prościej. Nie wiem czy sama zacznę tak żyć, ale na pewno spróbuję kilka z nich przełożyć na swoje życie. Bo tak naprawdę jedne czego jesteśmy pewni to śmierć, ale do tego czasu cieszmy się życiem takim jakie jest!

--H.

nika_147 | 2019-04-29